PDA

View Full Version : АКНЕ!



vels12
03-03-2019, 18:44
Здравейте!
Кратко въведение: моля, не ме съдете на тема граматика... пиша бързо и от комп... все ще допусна някоя грешка и затова моля предварително, да ме извините...
Така. Момиче на 14 години съм и в момента преминавам един от най-тежките периоди в живота си... В началото на учебната година смених училищата и влязох в гимназия. В новия ми клас има много хора, които нямат желание да общуват с мен, но и аз не изгарям много много от желание да общувам с тях, но да. Те ме мразят и толкоз, не мога да го променя.
Но тяхното "хейтене" ми донася много стрес и даже може би комплекси.
Обиждат ме, че косата ми е мазна, че не съм достатъчно добре изглеждаща и т.н. Но всичко, което казват е така.
А те са всички толкова хубави. С чиста кожа, светла коса, хубаво и тяло и so on...
Окей окей знам, че за косата и за тялото мога да се погрижа и сама, но тук идва и главния проблем - акнето ми.
Влязох в пубертета, когато бях на 11 с първата ми пъпка. По-късно ми дойде и цикъла и все така до днес. Това, което искам да кажа е... имам акне и НЕ ИСКА ДА СЕ МАХНЕ!
Пробвах доста неща, като мазила .. купени и домашни маски, но нищо.
Чувстам се толкова ГРОЗНА с това акне по кожата си! А за момиче в 21ви век, ако не изглеждаш като инста модел, то ти си нещо като оутсайдер и не можеш да се докопаш до "популярността" за която много момичета мечтаем.
И ето ме мен с едно огромно чувство за гордост - снимам се и пъпките ми си личат ... и аз не смея да обработя снимката, защото това обработеното не съм аз! Плюс всички знаят, че не изглеждам така наистина...
Моля за помощ! Не знам какво да правя.. мился си, че ако стана малко по-хубава ще спрат да ме хейтят...А дали?
Препоръчайте ми някоя маска или мехлемче... не знам.
Имах нужда да споделя, благодаря за вниманието :)

Indistinct
03-04-2019, 05:42
А за момиче в 21ви век, ако не изглеждаш като инста модел, то ти си нещо като оутсайдер и не можеш да се докопаш до "популярността" за която много момичета мечтаем.

А не може ли просто да си окей човешко същество и да се държиш с другите добре и те да те приемат заради държанието ти с тях?
Нагледала съм се на подобни случаи, аз също нямам перфектна кожа, но не мога да кажа, че това е повлияло негативно на живота ми.
А доколкото до снимките, това е просто тъжно. Използвай времето си да усъвършенстваш себе си.
А за акнето отиди на дерматолог.

Грозния
03-04-2019, 16:59
Чувстам се толкова ГРОЗНА с това акне по кожата си! А за момиче в 21ви век, ако не изглеждаш като инста модел, то ти си нещо като оутсайдер и не можеш да се докопаш до "популярността" за която много момичета мечтаем. Ти пък защо искаш да си красива (питам сериозно и чакам отговор на този въпрос)?!
За да те харесват момчетата ли?!
Намери си някое грозно момче - така ще сте си лика-прилика и от едно ниво! Не можеш да искаш Брад Пит, ако ти самата си доста далеч от Анджелина Джоли :? !

inewton
03-04-2019, 17:35
Намери си някое грозно момче - така ще сте си лика-прилика и от едно ниво!
Направо й поискай номер, фейсбук... вместо да правиш такива заобиколни намеци.

nqmamNervi
03-04-2019, 20:35
акнето е най-нормалното нещо за хората на твоята възраст и не бива да му отдаваш чак такова значение
тялото ти се променя, все още свиква с хормоналните промени, дай му време.


Те ме мразят и толкоз, не мога да го променя.
Но тяхното "хейтене" ми донася много стрес и даже може би комплекси.
Обиждат ме, че косата ми е мазна, че не съм достатъчно добре изглеждаща и т.н. Но всичко, което казват е така.

Винаги ще има хора, които не те харесват, би било добре да се научиш да не приемаш толкова навътре нещата, които казват.
Ако не харесваш нещо в себе си, опитай да го промениш, но не взимай всяка тяхна обида за истина - в общия случай целта им е да те сдухат.


Чувстам се толкова ГРОЗНА с това акне по кожата си! А за момиче в 21ви век, ако не изглеждаш като инста модел, то ти си нещо като оутсайдер и не можеш да се докопаш до "популярността" за която много момичета мечтаем.
И ето ме мен с едно огромно чувство за гордост - снимам се и пъпките ми си личат ... и аз не смея да обработя снимката, защото това обработеното не съм аз! Плюс всички знаят, че не изглеждам така наистина...
Моля за помощ! Не знам какво да правя.. мился си, че ако стана малко по-хубава ще спрат да ме хейтят...А дали?
Препоръчайте ми някоя маска или мехлемче... не знам.

чак пък грозна заради някви пъпки
не оказват толкова голямо влияние, че да направят един човек грозен
колкото до популярността - замисли се дали си заслужава времето и какво реално ти дава
може да пробваш да отидеш на дерматолог, ако действително ти е толкова голям проблем акнето


Направо й поискай номер, фейсбук... вместо да правиш такива заобиколни намеци.

:D има подход, обаче

Грозния
03-05-2019, 19:52
Направо й поискай номер, фейсбук... вместо да правиш такива заобиколни намеци.
https://memegenerator.net/img/instances/43723894/no-no-thank-you.jpg

Не ми е притрябвала, просто я свалям на земята, че много се е възгордяла нещо :? !

Desi_V_Wolf
03-12-2019, 14:52
Здравей! Отиди на лекар! Имам акне вече 14 години. В момента е в затишие, но нищо не помогна при мен. На хормонално основа е. Направи си изследвания и не го приемай за чак такъв проблем.. Просто някои хора са с по-проблемна кожа.

Ivaaaaa
04-03-2019, 08:05
След няколко години всички ще слезете на земята. Мазната коса наистина е гадна. Акнето е много упорито и трудно увладяемо състояние на кожата, но и то има лечение. За съжаление то се намира години по-късно по метода проба-грешка. В България почти НЯМА читави дерматолози. Всичко е бизнес. Или са провинциалисти, които не са чували дори за бензоил пероксид, примерно. Съветът ми е да избягваш захарта, млечните и пакетирани храни от вида на чипсовете. Ако ползваш грим, инвестирай в такъв, подходящ за акнеична кожа. Например на клиник антиблемиша. Гарантирам ти, че няма да повлияе негативно акнето, дори напротив и ще ти даде повече увереност. Много красиви хора по улицата също имат акне. Трябва да се научиш да го приемаш и да не му отдаваш значение, защото в света на порасналия човек, то наистина няма значение. За терапия няма да си позволя да дам, защото нямам тези права, но е важно да почистваш хубаво кожата си и да я хидратираш с некомедогенен продукт. Спри да бъдеш повърностна. Мий си косата (и тялото) по-често и бъди щастлива, защото сега са най-безгрежните ти години. Моя милост също има пъпчици около брадичката, които са типично хормонални, но по никакъв начин не могат да повлияят върху самочувствието и самооценката ми. Хехе.

http://prikachi.com/images/428/9537428V.jpg

Stamni01
04-03-2019, 08:25
От моя клас има едно много хубаво момиче, и нея я заяждат не се гримирала добре също така я бяха обидили на тема външен вид а тя е много хубава и просто и завиждат. От къде знаеш че не ти завиждат примерно и на тебе. Защо да се заяждат без причина 100% ти завиждат. А когато вече си в центъра на подигравки всички почват и момчета и момичета. Ти не им се вързвай и също така и ти отвръщай всички имат недостатъци почвай да им ги натякваш.

TrollFactory
04-03-2019, 11:57
Моя милост също има пъпчици около брадичката, които са типично хормонални, но по никакъв начин не могат да повлияят върху самочувствието и самооценката ми. Хехе.
http://prikachi.com/images/428/9537428V.jpg
Имах си аз да влиият върху самочувствието и самооценката ти, които са като на императрица на вселената.
Само дето е ненормално да имаш хормонални проблеми на тази вързраст и то дълго след като си минала пубертета. Изследвала ли си се някои сериозни болести? И да говориш в трето лице за себе си е признак на голяма простотия. Чудех се кога ще се появиш пак във форума да раздаваш "умни" съвети!