PDA

View Full Version : Проблеми...



Crazito69
03-09-2019, 13:11
Здравейте аз съм момиче на почти 17 , когато всичко започна бях на 14 , харесвах си едно момче от съседния клас, а то харесваше една от моите най- добри приятелки. Реших да му пиша в края на първия срок и станахме доста добри приятели. По-късно постъпих тъпо и му казах че го харесвам, но ще спра понеже стана на въпрос кой кого си харесва. Някъде средата на втория срок той ми каза че ме харесва и аз не му повярвах и го питах няколко пъти и той все същото ми казваше, нещата се развиха и се сближихме доста почти всеки ден се прибирахме с него и винаги забравяхме за времето и общо взето за това се бавех по 2-3 часа с прибирането, понякога и повече. Един ден се забавих и нашите ми бяха звъняли след този случай просто ми казаха че вече няма да се прибирам пеша, и ми казаха да приключа с това момче. Аз не спрях, просто намерихме друг начин да си пишем, но нашите откриха и това, прочетоха чатове, които не трябваше да виждат. През цялото това време ми зададоха куп въпроси, повтаряха ми, че греша, наказваха ме без телефон за по 3-4 месеца и във всеки разговор ми намекваха че греша че съм наивна, че той ме използва и т.н. От тогава до сега го познавам вече от 2 години и малко не се отказах от него, нито той от мен. От тогава до сега по никакъв начин не се е опитал да ми направи нещо. Той е мил добър подкрепя ме и ми помага ако може. Ако може дайте ми съвет какво да правя да послушам родителите си или себе си честно казано не знам какво да правя, а няма как да сме заедно в училище, понеже баща ми работи там и му е класен.

Ang23
03-09-2019, 14:13
Ами накарай родителите ти да го харесат.Покажи им,че той държи на теб и че наистина се обичате.Според мен трябва да послушаш сърцето си,но винаги имай едно на ум за момчето!И знай,че родителите 90% от случаите са прави, такаче може би има защо да ти забраняват да се виждаш с него.

Crazito69
03-09-2019, 16:11
Ами накарай родителите ти да го харесат.Покажи им,че той държи на теб и че наистина се обичате.Според мен трябва да послушаш сърцето си,но винаги имай едно на ум за момчето!И знай,че родителите 90% от случаите са прави, такаче може би има защо да ти забраняват да се виждаш с него.
Те са против да се занимавам с момчета докато не завърша. Също така не искат да правя неща, които той иска и после да разказва за мен на цял град. Плашат се от това понеже така стана с едно момиче, което те познават. Въпреки това момчето си мълчи и не казва нищо за мен на никого и понякога, когато разбере, че някой казва нещо лошо за мен е готов да се сбие.

yp1997
03-18-2019, 00:42
Почти пет годишна е вече борбата с моите родители, които, точно в тази ми възраст, не бяха много по-различни. Определено тормозът им дългосрочно се превърна в тежки психични проблеми за мен. На 21 имам късмета да ходя при страхотен психолог, който успя да ме научи как да говоря пред тях и който успя да ги стресна и вразуми. Колкото и вразумяеми или не да са твоите, редно е да разчиташ на друг възрастен човек, който първо ще знае за връзката ти и ще ти даде насоки за нея и второ, ще задължи родителите ти да дойдат за разговори, ще ги прецени и ще ги поставя на мястото им, когато те тормозят. Събери пари, намери отнякъде, питай приятелите и намери колкото се може по-добър специалист. Никой не трябва да е луд, за да отиде на такова място. Напротив, хората се радват страшно на деца, които отиват и търсят помощ преди да подивеят, а не когато е твърде късно.

TrollFactory
03-18-2019, 11:25
Личи си, че това е фейк тема за препоръка на експерт психолог работещ в близост до Александровкса болница. Рипортвам.

HollyGolightly
03-18-2019, 19:58
Аз не разбрах какъв е този проблем, че чак да изисква психолог.
Освен това повечето пъти родителите са прави щом се отнася до тези неща.

Crazito69
03-22-2019, 20:10
Почти пет годишна е вече борбата с моите родители, които, точно в тази ми възраст, не бяха много по-различни. Определено тормозът им дългосрочно се превърна в тежки психични проблеми за мен. На 21 имам късмета да ходя при страхотен психолог, който успя да ме научи как да говоря пред тях и който успя да ги стресна и вразуми. Колкото и вразумяеми или не да са твоите, редно е да разчиташ на друг възрастен човек, който първо ще знае за връзката ти и ще ти даде насоки за нея и второ, ще задължи родителите ти да дойдат за разговори, ще ги прецени и ще ги поставя на мястото им, когато те тормозят. Събери пари, намери отнякъде, питай приятелите и намери колкото се може по-добър специалист. Никой не трябва да е луд, за да отиде на такова място. Напротив, хората се радват страшно на деца, които отиват и търсят помощ преди да подивеят, а не когато е твърде късно.
За мен всичко това е огромен тормоз от тяхна страна, а те искат да им споделям всичко не ми вярват за нищо и каквото и да съм им казала винаги са ме критикували. Не смятам, че би трябвало да се обърна към психолог, защото те искат от мен да говоря директно с тях, но не мога след тези обиди от тяхна страна. Дори да говоря с тях знам че само ще ми кажат, че нищо не разбирам и че същевременно си мисля, че всичко знам и отново няма да ми дадат да бъда с това момче.

Crazito69
03-22-2019, 20:13
Личи си, че това е фейк тема за препоръка на експерт психолог работещ в близост до Александровкса болница. Рипортвам.

Самата тема не е фейк, това са последните 2 години от живота ми и пиша тук ,защото съм объркана и отчаяна честно казано.

Crazito69
03-22-2019, 20:24
Аз не разбрах какъв е този проблем, че чак да изисква психолог.
Освен това повечето пъти родителите са прави щом се отнася до тези неща.

Да така е за повечето неща са прави, не отричам, но тук просто не чувствам, че са прави. Разговарях с момичета на моята възраст, също и с някои, които са доста над моята. Мнението им бе доста полезно и всички те ми казаха да слушам сърцето си, но на каква цена, ако слушам него аз ще бъда щастлива, а те разочаровани и отново ще ме наказват и отношенията ми с тях няма да са добри. Ако слушам родителите си ще загубя част ст себе си, за да може те да са спокойни.

zara04
04-07-2019, 14:18
Въпреки че са ти родители и според тях това, което правят за теб е най-доброто не е редно да се отнасят така с теб, все пак вече не си малка. Най-добре е да говориш с тях възможно най-скоро. Обясни им цялата ситуация от до, сподели им как се чувстваш и че нещата не могат да продължават така, защото по този начин ти вредят. Кажи им какво чувстваш към това момче и как нямаш подобни чувства към никой друг. После пиши какво е станало

TrollFactory
04-08-2019, 09:10
Въпреки че са ти родители и според тях това, което правят за теб е най-доброто не е редно да се отнасят така с теб, все пак вече не си малка.
Да, най-добре е да не слуша родителите си, от които засега зависят джобните й, нейното бъдеще (ако те ще й плащат образованието) или евенетуалното й бъдещо жилище (което ще наследи от тях). Най-добре е да слуша там сърцето й какво й говори и разгонените й връстнички.


Най-добре е да говориш с тях възможно най-скоро. Обясни им цялата ситуация от до, сподели им как се чувстваш и че нещата не могат да продължават така, защото по този начин ти вредят. Кажи им какво чувстваш към това момче и как нямаш подобни чувства към никой друг. После пиши какво е станало ������

Да, абсолютно подкрепям да им каже всичко и да дойде пак тук, за да сподели какво е станало. Ще бъде интересно.