PDA

View Full Version : Квартали в гр.София



azzz99
03-20-2019, 19:51
Здравейте!Живея от 1 година в кв.Овча Купел понеже съм студентка в НБУ,но септември месец моя приятелка ще се мести в София за да учи тук.Тя,обаче ще учи в Унсс и предлага да живеем заедно,понеже аз сега живея сама,а предпочитам да съм със съквартирантка.Въпросът ми към вас е ако е възможно да ми кажете удобни квартали между Студентски град и НБУ(овча купе).Квартали,които ще бъдат колкото се може удобни и за двете ни като пътуване с градски транспорт понеже и двете сме без коли все още.Бих била много благодарна,ако получа някакви съвети за квартали от вас,понеже все още не съм свикнала до такава степен с града.Благодаря!

LoadRunner
03-21-2019, 15:13
Манастирски ливади

Stamni01
03-21-2019, 16:21
Здравейте! Може ли да ми кажете как да си отворя тема. Съжелявам че питам тук

TrollFactory
03-22-2019, 09:38
Абсолютно никакъв смисъл няма да се местиш близо до УНСС-то заради приятелкатас си след като си в НБУ. Едно на ръка, че ти е близко и практично, второ на ръка, че щом учиш в НБУ, твоите възможности вероятно са много по-големи от на твоята приятелка. Трябва да си луда да се съобразяваш с нея. Та тя най-вероятно ще иска да е в някоя мухлясала квартира в судентски. Може и да сте приятелки, ама чак такива жертви. А и си с 1 година по-напреднала. Следователно ще завършиш по-рано и тя няма да може да си плаща разноските за тая квартира, която е "на половината път" както сега искате да се усторите и реално ще трябва да си плаща сама. Най-добре да си живеете отделно. Сега си създаваш излишен дискомфорт от глупост и криворазбрано приятелство. Да не говорим, че сте различни университети и въобще нейната среда ще е съвесем различна от твоята. Тя с нейните съкурсници ще се влачи по пропадналите чалготеките в студентски. Ти представяш ли си да замъкнеш твоите съкурсници натам или да се цепиш от тях, за да угаждаш на приятелката си? Или обратното, представяш ли си я тя в твоята среда (с хора с по-богати възможности) да ходи на местата, където ходите вие? НБУ и УНСС са с хора от различни светове...

LoadRunner
03-22-2019, 14:46
Половината от хората работят за да си плащат таксите в НБУ щото са толкова прости че другаде не са ги приели. По- богатите олигофрени ходят във Варненския и Бургаския защото там се излиза без да стъпваш в час, бтв. точно както е и в НБУ. Каква среда визираш ти?На Банда глупави некадърни хрантутници ли викаш "среда"? И това че ти си Хаджипенчо и предател без приятели не значи че момичето не би дало и не би помогнало с всичко за приятелите си.

TrollFactory
03-25-2019, 07:20
Половината от хората работят за да си плащат таксите в НБУ щото са толкова прости че другаде не са ги приели. По- богатите олигофрени ходят във Варненския и Бургаския защото там се излиза без да стъпваш в час, бтв. точно както е и в НБУ. Каква среда визираш ти?На Банда глупави некадърни хрантутници ли викаш "среда"? И това че ти си Хаджипенчо и предател без приятели не значи че момичето не би дало и не би помогнало с всичко за приятелите си.

Наблюдавайки съдържанието на твоите постове, освен за теб, аз също така си вадя заключения и за твоето семейство, но не ги споделям тук, за да не накърнявам достойнството ти. Дори и да не коментирам, мнението ти само издава комплексите ти като идваща от прованса. Въпреки че никъде не съм коментирал качеството на двата университета, теб веднага ти се опъна тънката струна в душата отговаряща за провинциалната ти чест и почна да обясняваш кои са глупави и некадърни. Знаеш, че повече не можеш в живота и те успокоява клишето "те си плащат и са прости и другаде не са ги приели", въпреки че в цяла България хората разбират само смешни неща само като чуят абревиатурата УНСС (като например "утре носете съответната сума" и "ум нямал студент станал"), въпреки че може и да не са виждали съответния университет дори и на картичка. Такъв негативен ПР говори не малко за реномето на този институт. И никъде не пробутвам тезата, че НБУ е по-добър от двата. Това е само в твоята тиква, защото вечно си чувстваш комплексите, че си с по-малки възможности, че си от прованса и т.н. и те успокоява мисълта, че хората, които са в по-лачена среда са "некадърни хрантутници" по твои думи. А ти, в Студентски град, където квартирите, в които има хладилник, а не провесено на заковано пиронче на перваза пликче със зимина, се водят лукс и учеща в УНСС, претендираш, че си от каймака на студентската общност. Смешна си!

d-r.Zob
04-28-2019, 16:58
Между двата квартала вървят маршрутки през центъра, автобус 102, а от зимата и метрото. Квартал Иван Вазов е по средата между двете и близо до центъра.

koskos
10-13-2019, 17:55
Можеби красно село или лозенец. Има автобус 102 и маршрути. Стрелбище също е вариант.

RedArmy
04-11-2020, 20:16
Манастирски ливади

Ако е милионерка - може. По-скоро Красно село.

TrollFactory
05-22-2020, 08:59
Ако е милионерка - може. По-скоро Красно село.

Ако за теб в "манастирски ливади" могат да живеят само милионери, то ти сигурно трябва да живееш в палатка. :D

RedArmy
05-23-2020, 17:22
Ако за теб в "манастирски ливади" могат да живеят само милионери, то ти сигурно трябва да живееш в палатка. :D

Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава. Нищо друго нямаш и няма и да имаш с тоя начин на мислене. След години ще го разбереш.

defender
05-23-2020, 19:29
Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава.

Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние. :D

TrollFactory
05-25-2020, 01:47
Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава. Нищо друго нямаш и няма и да имаш с тоя начин на мислене. След години ще го разбереш.


Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние. :D

Завиждате ли, бедняци? 8)

RedArmy
06-08-2020, 00:33
Завиждате ли, бедняци? 8)

Чакай, че чак сега го видях това :D


Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние. :D

Тоя не е и на 30 сигурно, виж му елементарните разсъждения - ако нямаш пари не можеш и връзка с жена да имаш... Той и тоя Грозния такива ги говореше преди (а май и сега). Трагедия...

TrollFactory
06-08-2020, 08:38
Другарю, ти си лъжлив комунист! Кой пусна слуха за апартаментите? Ти! А сега се възползваш от ситуацията, за да интригантстваш мислейки си, че другите са с къса памет, може би? Елементарни са твоите разсъждения, но какво да очаква човек от комунист.

RedArmy
06-08-2020, 08:55
"Манастирски ливади" е квартал за лекета с пари, изкарани (откраднати) от родителите им, така че не, не мисля че е елитно, дори е тъп квартал. Само че е безсмислено скъпо там. Дори почти няма едно дърво или зеленина. Повече бих предпочел Княжево или Павлово или дори Овча Купел (старата част). В Западен парк също бих си живял много добре. На мен не ми трябва много.

TrollFactory
06-08-2020, 10:49
"Манастирски ливади" е квартал за лекета с пари, изкарани (откраднати) от родителите им, така че не, не мисля че е елитно, дори е тъп квартал. Само че е безсмислено скъпо там. Дори почти няма едно дърво или зеленина. Повече бих предпочел Княжево или Павлово или дори Овча Купел (старата част). В Западен парк също бих си живял много добре. На мен не ми трябва много.

А след като така критикуваш кварталите, ти къде живееш, другарю? Колко е елитен кварталът ти? А жилището ти как е? Има ли дъх на любимия ти комунизъм/социализъм (имам предвид сиви мухлясали стени с гънещи се като юфка тапети, изядени балатуми, стари разчекнати и гниещи соц секции, клозет с окачен на високо капещ сифон и тоалетна чиния, в която "сътвореното" стои като в чинийка, за да си го разгледаш преди да пуснеш сифона) в твоето жилище? А предпочиташ ли да живееш на по-хубаво място? В някое бивше буржоазно жилище дадено ти от партията за заслуги, че си примерен комуняга?

RedArmy
06-08-2020, 20:03
А след като така критикуваш кварталите, ти къде живееш, другарю?

В обикновен апартамент. Не в 10 въображаеми :D



А жилището ти как е?

Екстра. Няма тапети от поне 17-18 години. Няма и течове, и проблеми няма. В твоя, ако има, значи е от "демократичното" строителство :D



Има ли дъх на любимия ти комунизъм/социализъм (имам предвид сиви мухлясали стени с гънещи се като юфка тапети, изядени балатуми, стари разчекнати и гниещи соц секции, клозет с окачен на високо капещ сифон и тоалетна чиния, в която "сътвореното" стои като в чинийка, за да си го разгледаш преди да пуснеш сифона) в твоето жилище?

Аз съм аристократ и живея в апартамент с диагонално нареден дъбов паркет. Ти сигурно си с евтини плочки - трето качество :D Подозрително е колко си запознат с проблемите на 60 годишните блокове :D Да не би ти, самия, да живееш в такъв?



А предпочиташ ли да живееш на по-хубаво място? В някое бивше буржоазно жилище дадено ти от партията за заслуги, че си примерен комуняга?

Предпочитам да живея в друг град, жилището не ме интересува, то е приоритет на хора без мечти и без реализация като теб. Силно комплексирани, които не са виждали жена и на снимка. За пореден път повтарям, че аз не съм за никаква партия, колко трябва да си тъп, за да не го разбереш? Явно достатъчно.

TrollFactory
06-09-2020, 08:58
В обикновен апартамент. Не в 10 въображаеми :D
Цитирай къде съм казал нещо за 10 апартамента.



Екстра. Няма тапети от поне 17-18 години. Няма и течове, и проблеми няма. В твоя, ако има, значи е от "демократичното" строителство :D

И аз нямам проблеми. Но говорейки принципно за соц строителството, то си е доказано некачествено. Криви стени и подове, дограми уплътнявани с боклуци заради спестени материали, течове, криви тръби... абе въобще всичко е криво на соц строителството. Този "най-прекрасен" строй построи най-грозните и грандомански жилищни сгради с множество проблеми. Но то е типично за социализма. Купиш си съветска кола (за която си чакал 15 години) и веднага сядаш да си я поправяш като ти я доставят. Купиш си апартамент (за който си събирал 25 години "лихвоточки") и веднга почва да ти тече нещо като се нанесеш... И т.н. и т.н.. Соц идилия!



Аз съм аристократ и живея в апартамент с диагонално нареден дъбов паркет. Ти сигурно си с евтини плочки - трето качество :D Подозрително е колко си запознат с проблемите на 60 годишните блокове :D Да не би ти, самия, да живееш в такъв?
Минал си ти покрай аристократ! :D Нали беше от... С какво се гордеехте вие, комунистите? Ааа, да!... "Бедно работническо семейство". И аристократите искаше да ги застрелваш или провесяш на стълбовете до колкото не ме лъже паметта... Също така няма лошо, че имам обща култура за състоянието на соц жилищния фонд в страната. А за домът ми няма да говоря, но съм сигурен, че много ще завиждаш, ако ти го покажа.



Предпочитам да живея в друг град, жилището не ме интересува, то е приоритет на хора без мечти и без реализация като теб. Силно комплексирани, които не са виждали жена и на снимка. За пореден път повтарям, че аз не съм за никаква партия, колко трябва да си тъп, за да не го разбереш? Явно достатъчно.

Ами какво чакаш, другарю? Продавай панела и отивай да живееш мечтата си на село! Там може типично по комунистически да си живееш! Да си вариш лютеница, квас и алкохол! Нали си, комунист? Та нали това трябва да е "Манна небесна" за комунистите? Какво още чакаш?