PDA

View Full Version : Бензинова триколка



vrgo
05-10-2019, 20:01
Здравейте, на всички искам да попитам дали някой знае дали за бензиновите триколки като този тип - https://tribulamoto.com/shop/tm-50x-2-speed-petrol-scooter-goped/
Ми трябва книжка като за скутерите до 50 кубика защото искам да си направя подобна сам но с по мощен двигател.
Мерси предварително!

haritov
05-10-2019, 20:51
Да. Ако си направиш подобна сам,но с по-мощен двигател можеш да я караш само на село из нивата.

Грозния
05-10-2019, 20:52
Здравейте, на всички искам да попитам дали някой знае дали за бензиновите триколки като този тип - https://tribulamoto.com/shop/tm-50x-2-speed-petrol-scooter-goped/
Ми трябва книжка като за скутерите до 50 кубика защото искам да си направя подобна сам но с по мощен двигател.
Мерси предварително!Дори да си направиш кола сам, ще трябва да я регистрираш (и да си плащаш данъци, ГТП и гражданска)! Това ти е по-големият проблем (като почнем с регистрацията), а не че нямаш книжка :? !

Книжка се изкарва по-лесно и евтино, от регистрация на самоделно возило!

RapExotic
05-11-2019, 14:16
Това не е триколка, а тротинетка. Не се изисква книжка и регистрация, желателно е да имаш документи за произход на двигателя, за да докажеш, че е твоя евентуално. Имам такава 210 кубикова и не са ми правили проблем с нея.

haritov
05-11-2019, 17:00
Това не е триколка, а тротинетка. Не се изисква книжка и регистрация, желателно е да имаш документи за произход на двигателя, за да докажеш, че е твоя евентуално. Имам такава 210 кубикова и не са ми правили проблем с нея.

Всичко което има двигател е МПС,а за да управляваш МПС ти трябва свидетелство за управление на МПС.
А това,че никой не ти е правил проблем се нарича късмет.

http://avtoinstruktor.bg/polezno/kategorii_za_mps

RapExotic
05-12-2019, 12:32
Всичко което има двигател е МПС,а за да управляваш МПС ти трябва свидетелство за управление на МПС.
А това,че никой не ти е правил проблем се нарича късмет.

http://avtoinstruktor.bg/polezno/kategorii_za_mps

Не всичко с двигател подлежи на регистрация и нужна компетентност за управление. Имам велосипед с електрически двигател, който също е МПС и вдига над 45км/ч., но по никой закон не могат да ми искат категория или регистрация за него. Същото се отнася и за всякакви видове маломощни машинки от рода на Сегуей, Ховърборд, ел.тротинтеки, ел. триколки, ел. инвалидни колички и тн.

haritov
05-12-2019, 14:39
Не всичко с двигател подлежи на регистрация и нужна компетентност за управление. Имам велосипед с електрически двигател, който също е МПС и вдига над 45км/ч., но по никой закон не могат да ми искат категория или регистрация за него. Същото се отнася и за всякакви видове маломощни машинки от рода на Сегуей, Ховърборд, ел.тротинтеки, ел. триколки, ел. инвалидни колички и тн.

Смее ли да спори човек.

Грозния
05-12-2019, 16:52
Не всичко с двигател подлежи на регистрация и нужна компетентност за управление. Имам велосипед с електрически двигател, който също е МПС и вдига над 45км/ч., но по никой закон не могат да ми искат категория или регистрация за него. Същото се отнася и за всякакви видове маломощни машинки от рода на Сегуей, Ховърборд, ел.тротинтеки, ел. триколки, ел. инвалидни колички и тн.Всичко което изброи е електрическо и маломощно!
За МПС с двигатели с вътрешно горене се изисква регистрация и книжка!

kaRamella
05-13-2019, 21:44
Карай си го по тротоара и няма да ти трябва книжка :)

kaRamella
06-02-2019, 09:49
Карай си го по тротоара и няма да ти трябва книжка :)

Тук се ебавах, нали .... знаеш .. ?

an7raks
06-05-2019, 17:58
Нямаш шанс с регистрацията. Хвани си направи електрическо колело и никой няма да те закача, ако щеш 10kW мотор да му сложиш. Грубо за 5-600лв можеш да си спретнеш едно такова и да си бръмчиш.

Грозния
06-05-2019, 19:28
Хвани си направи електрическо колело и никой няма да те закача, ако щеш 10kW мотор да му сложиш. Грубо за 5-600лв можеш да си спретнеш едно такова и да си бръмчиш.И колко ще си "бръмчи" с такова колело?! 10-20 метра ли :D ?!