PDA

View Full Version : Въпрос за кандидатстване в СУ (Графичен дизайн/Изобр. Изкуство)



Peeky
06-12-2019, 06:53
Здравейте,
Имам нужда от съвет, надявам се от някой минал през същата дилема в която съм сега...
Искам да следвам в СУ със специалност Графичен дизайн, но до сега не съм правил нищо на компютър, нито логота, нито рисунки. Единствените рисунки които имам са рисунки с молив, нищо дигитално (а и няма никаква информация в сайта им какво трябва да съдържа портфолиото ми). Изпита е Събеседване и е след 3 дни (16 юни, Неделя), но нямам никакво време да поръчвам таблет за да нарисувам нещо на компютър, та се чудя дали да кандидатствам за Изобразително изкуство и след това да се прехвърля или да прекъсна сега и да се пробвам другата година ?
Ако ви интересува мога да прикача няколко мои рисунки.
Благодаря предварително на отзовалите се !

Papugai
06-12-2019, 16:15
Много свободно време ли имаш
щом си решил 4-5 години да загубиш
без да получиш нужните знания
а за опит пък въобще

сядаш си на задника и с интернет
за 6 месеца ще научиш повече
отколкото за годините в СУ
дипломата само в България би
ти вършила работа
щото сме страшно изостанали
в останалия свят искат портфолио
и желание да се развиваш
нищо друго

Грозния
06-12-2019, 19:51
...СУ със специалност Графичен дизайн...За мен подобни специалности са безсмислени :? !
За да правиш успешен графичен дизайн ти трябва талант, бизнес нюх и усет към съвременните тенденции и желания на аудиторията!
Както и да усвоиш работата със съответните софтуери.

nevermorevon
06-13-2019, 20:55
В НБУ е добре с тази специалност

Peeky
06-15-2019, 22:07
Благодаря ви за мненията !
Реших да пропусна една година и да си помисля добре дали да кандидатствам там, ще видя какво мога да усвоя от интернет през това време.