PDA

View Full Version : Приятелят ми сподели, че има друга.



Cathy223
07-24-2019, 17:58
Здравейте, писах и в друг форум, но съм твърде наранена и смятам, че тук ще получа от вас по- бърз отговор, пък и ще можем да си комуникираме по- лесно.


Надявам се да ми помогнете.

Снощи след като моят приятел видя една моя позната на снимка, сподели колко добре изглеждали гърдите й, което мен ме засегна, не толкова, че е изразил мнение, колкото това, че открито изрази чувство, че може би го привлича по някакъв начин. Казах му това, че не ми е станало приятно, на което той ми отговори с: "Ти да не мислиш, че когато мъжете вървят по улицата и няма жени, които ги привличат сексуално? Но това не значи, че с всяка от тях искат да имат нещо, просто понякога някои неща просто хващат окото, после се забравя" ...

Стана ми още по- гадно от това, което ми каза, но все пак съм напълно наясно, че всеки би се загледал.. окей, бих преглътнала, докато той не реши, че може би наистина ме е засегнал и опита да ми обесни по различен начин, казвайки, че например шефката му имала страшно тяло и дупе, но нямало как да има нещо общо с нея, защото са колеги, а и си има приятелка.....

Казах му, че има разлика между "Не искам, защото е красива, но не искам отношения с нея" и "Не мога, защото си имам приятелка" .

И за капак на всичко, после ми разясни за едно негово действие защо го прави. Общо взето винаги, когато ходим в тях, той си проверява пощенската кутия- това е добра, почти всеки го прави. Но тази вечер той ми обясни всъщност какво е търсел толкова много, за да я отваря постоянно. С бившата си приятелка, с която са се разделили преди година, му обещала, че по това време може да го потърси и той все още се надява тя да му е оставила нещо в пощенската кутия или да му позвъни. Въпреки че чувствата му към нея поотихнали, а към мен се задълбочили, все пак имал някаква надежда... не знам от кое ме заболя повече.. от това, че все още има чувства към друга, или от това, че докато е бил с мен, е отварял пощенската кутия за да чака писмо от другата ...

Сега се чувствам ужасно и не знам как да се държа с него... хем искам да ми има доверие, да ми споделя и да постъпвам с разбирателство, а от друга страна много ме боли ... и когато му казах, че ме е наранил, каза, че явно не е трябвало повече да ми споделя, защото очевидно водело до спорове ...

HollyGolightly
07-24-2019, 19:36
Егати наглият, не стига че първо ти говори за задните части на шефката си ами после в прав текст ти заявява че си му като резервен план докато “бившата “ я няма, и разбира се като за капак ти си виновна че не си ОК с това.
Имай малко самоуважение, постави го на мястото му и го разкарай
Първо, всички сме наясно че не сме незаменими. Все ще има някой по-хубав, по-умен по-нещо си. Приятелите ни не са слепи, и ние не сме, но се иска малко емоционална интелигентност да се сетиш кое може и кое не може да се казва на половинката.
Второ този човек или е много прост или му е все тая за теб,и за това си позволява да ти обяснява че имал още чувства към бившата ама и към теб чувствата му нарастнали… колко благородно от негова страна да проима чувства и към теб :?
И това държание е още в началото на връзката ви, доколкото разбирам, а именно това е периода когато и двамата се гледате с розови очила и се носите на ръце. Решавай си сама дали се уважаваш и дали държиш и той да те уважава или ще търпиш такова отношение.

fire_magic
07-24-2019, 22:29
Каквото прави той, това прави и ти. Кажи му, че и ти имаш още чувства към бившите си , и че и теб те кефят мускулите на еди кой си. :D
Ако не друго поне е честен с теб. Ти хем искаш да ти споделя всичко, хем се оплакваш после?

"но се иска малко емоционална интелигентност да се сетиш кое може и кое не може да се казва на половинката. "
И какво, ако си мълчи, изведнъж бившата му пише и след няколко дни ти заяви като гръм от ясно небе, че късате? По-добре ли ще е?

TrollFactory
07-25-2019, 11:16
Не съм сигурен, че темата е истинска. Даже изобщо. И все пак, ако хипотетично е, смятам, че приятелят ти много бързо ще те разкара, ако бившата му се появи от някъде. И въобще ти си губиш времето докато си с него, защото по неговите откровени думи към теб явно нито си му достатъчно красива, нито достатъчно интересна, за да го задържиш и в прав текст си ти го казва, че ако по някакво стечение на обстоятелствата не бяхте обвързани би предпочел друг тип жени пред теб. За него ти си някаква случайност в живота, която дори ти го е казал, че му е помогнала чувствата му към бившата да позатихнат, но явно не съвсем щом още очаква писмо от нея, което да му донесе романтичната развръзка в живота, за която си мечтае, а за теб това ще сигнал: куфарите, спирката, автобуса и обратно от където си дошла. А и както много хора казват, "старата любов ръжда не хваща"... Така че ако искаш да си полезна на себе без да има драми на края като ти каже, че нещо се е случило от днес за утре като например, че се е видял с бившата си е станало еди какво си, спри да му переш гащите и си стягай багажа още от днес и се изнасяй вместо да береш срама от унижението по-късно.