PDA

View Full Version : Чувствам се зле



Reree
07-27-2019, 13:33
Здравейтее :)) от известно време не си давам стимул за нищо. Не ми се седи вкъщи, но не ми се излиза. В нас не ми се седи, защото от малка не обичам баща ми(не съм някоя егоистка просто този човек е ужасен) бях 8ми клас като ме преби от бой ама наистина жестоко. Бях си го заслужила защото ме изключиха от училище, но нали всяко дете прави грешки тва не е правилното решение а и искаше да ме застреля с пистолета. След тва пак ме беше пребил защото съм го излъгала че съм в един рейс, а съм била в друг и тн. до сега нямам обяснение защо го направих просто се бях паникьосала. Прибрахме се и ми сцепи главата. И до сега минаха 3-4 години продължава да ме тормози. Наложи се да почна да работя от 16 годишна през лятото като свърша училище - не защото няма пари, а защото не ми дава. Като съм вкъщи и той е тук просто в самия въздух се създава лоша енергия. Бях в болници през месец бях зле здравословно имах пневмония и той единият път като ме взе от болницата ми хвърли целия багаж пред блока на баркинга защото докато ми помага с багажа изпусна една кана и се счупи от там почна да ми вика и да ми хвърля нещата по пода ПРЕД ВСИЧКИ съседи. До ден днешен колкото и да съм голяма имам страх ключовете да са на ключалките, за да не изперка пак да ме заключи и да ме пребие и да няма как да излезна. Как бихте ме посъветвали да направя? Дали след като направя 18 (тва е след месец) да си събера пари и да отида на квартира а и тази година съм 12 клас другата година съм абитуриентка не знам, но много зле ми се отразява на психиката изпадам в депресия. А навън не ми се излиза защото както казах по нагоре бях по болници и рязко напълнях. Искам да отслабна мога , но нямам стимул срам ме е да излизам навънка. Не искам да си хващам приятел от срам, не искам да ходя на кафе с приятели от срам. Дайде ми стимул моля ви. Само от това имам нужда :) благодаря ви ако сте прочели всичко и ми обърнете внимание!

fire_magic
07-27-2019, 17:20
"Не ми се седи вкъщи, но не ми се излиза."
Ами преценяваш, ако ти се излиза, излизаш... На теб явно не ти се излиза, но не ти се и стои вкъщи заради баща ти. Обаче къде е майка ти в цялата схема? Нямаш ли други близки и роднини, с които да споделиш, че той не се държи добре с теб съответно да се вземат някакви мерки?

"Искам да отслабна мога , но нямам стимул"
На мен ми изглежда достатъчно като стимул, че ще си подобриш здравословното състояние и намалиш евентуалните рискове от други заболявания.

Все пак темата не ми вдъхва доверие, "чувствам се зле с :D емотиконка" и това "Здравейтее :))" "Сякаш, ето пак съм аз с моята измислена история симулираща активност от изцяло нов профил с 1 мнение. ":D
"благодаря ви ако сте прочели всичко и ми обърнете внимание!" И накрая, да, благодариш, ако изобщо някой ти обърне внимание на измислицата. :D

Necrologist
07-27-2019, 19:28
Депресията няма лице

Reree
07-29-2019, 02:35
Не знам защо има толкова злобни хора. Емотиконата със :D съм я цъкнала явно без да искам защото съм нова , а за тези неща няма как човек да сиизмисли освен да е изперкал

TrollFactory
07-29-2019, 07:07
Не знам дали темата е истинска. Ако хипотетично е, то определено е трябвало да се обадиш на един от онези телефони за защита при домашно насилие. Щели са по-рано да ти обяснят какви са ти правата. Този човек определено не е уравновесен психически. Пистолетът на баща ти законен ли е? Какъв е той? Военен или ченге? Щом те е заплашвал оръжие, това е много сериозно престъпление. И ако това се докаже, което определено е сигурно предвид обстоятелствата, че съседите ти са били многократно свидетели на физическия и психически тормоз от негова страна към теб, тогава ти като непълнолетно лице можеш да получиш правото да ползваш общото ви жилище сама (в случай, че не сте под наем), а той ще получи или ефективна присъда да си лежи няколко години, или ограничителна заповед, която ако наруши пак ще лежи в затвора. Не е като съвсем да си без права, просто трябва да си ги знаеш. А и дори историята да не приключи точно както я описвам, направо отивай в полицията понеже докато си под 18 с твоя случай ще се заемат малко по-сериозно. Ако не ти стиска, тогава хващай пътя и отивай на квартира още от утре. Този нито пари ти дава, нито те уважава... Никакъв баща не ти е! И защо нищо не каза за майка си?

anonymous1043668
07-29-2019, 09:59
За нещастие i can relate до известна степен.Баща ти е един наистина жесток, проблемен и психически нестабилен човек и ти по никакъв начин не си длъжна да го търпиш. Моят съвет е да изчезнеш. Буквално. Опитай се да събереш някаква елементарна сума пари и напусни,без той да знае къде си и да не разбере,защото повярвай ми,ще те потърси.. Вземи си едно евтино общежитие или спи при приятели/роднина,това ще е едно временно решение,но ще забележиш колко по-спокойна ще си без него.Това което баща ти прави е насилие над непълнолетно лице и е незаконно. При първа възможност задължително отиваш до полицията и подаваш сигнал. Пистолетът и съседите ако имаш и видими поражения (рани,синини, белези т.н) са достатъчно доказателство този човек да свърши в затвора.Ограничителна заповед също ще ти е в голяма полза.От там нататък нещата ще започнат а се нареждат.Стой надалече от него и продължи живота си без този насилник.Потърси си правата и не живей в страх.
Успех <3

Reree
08-01-2019, 06:23
Много благодаря ❤