PDA

View Full Version : момичетата от класа ми ме мразят без причина



Karen
02-20-2020, 18:30
Здравейте аз съм момиче на 16г.-10 клас.
Проблемът ми е че почти всички от класа ми ме мразят,главно говоря за момичетата,началото на годината дойде ново момиче и веднага ме изместиха от групичката си,накараха момичето до което седях, да седне до нея и така си сформира тяхната групичка. Оставиха ме сама на чин,почти не говорят с мен. Държах се много мило с тях,гледах да завързвам разговор ,не се заяждах ,помагах им и изведнъж почнаха да ме гледат с презрение,обелваме си най-много по една дума-две думи на ден за общи неща.Когато си изразя мнението по даден въпрос веднага ме нападат,почват да спорят.Имам съмнение ,че причината е това е,че момчетата постоянно се закачат с мен и когато забележат това момичетата почват да ме гледат накриво все едно съм им изяла супата...Има едно момиче, когато някое момче ме заговори и бърза да ходи там с цел да го отдръпне.Чувам какви ли не приказки зад гърба си...като съм там нищо не ми казват директно,няколко пъти ги хващам да ме обсъждат.Опитах да ги питам какво е станало да се държат така,но останах без отговор.И не само момичетата от класа ми и от други момичета ме гледат злобно...имам само една приятелка от съседния клас.Сега ще имаме екскурзия ,обаче аз най-вероятно пак няма да ида ,защото ще съм сама.Може ли да ми дадете съвет какво да правя?

tonybadams
02-21-2020, 13:41
По-късно евентуално ще мога да пиша ,чак след 20 ч

Коя зодия си ?
Аз съм изживял същото и познавам целия процес на одръпване !

inewton
02-21-2020, 14:02
Зависи от гледната точка. На мен ми харесваше, че ме мразят. Всъщност се стараех да ме мразят. За какво ми е да съм приятел с тия плазмодии. Имах само един приятел от класа. Много хубаво беше.

lidiahook
11-19-2020, 01:53
Знам как се чувстваш.
Преди време и аз не бях от най-обичаните в класа, много често се карах с тях и се чувствах все едно всички ме мразят (знам, че никак не е приятно).
ТИ трябва да осъзнаеш, че тези хора са елементарни и повърхностни. Не бива да се засягаш и да страдаш заради глупавото им мнение. Не си виновна, че си различна! Мисля, че след време ще се радваш, че не си като тях. (Аз поне бих. )
Моят съвет е ако има по-свестни хора в класа ти да опиташ да се сприятелиш с тях и да не обръщаш внимание на нападките. Научи се да им казваш НЕ! Не си длъжна да си добра с тях, след като се държат отвратително с теб. Уважение за уважение.

alqpetkova2
11-20-2020, 08:01
Здравейте аз съм момиче на 16г.-10 клас.
Проблемът ми е че почти всички от класа ми ме мразят,главно говоря за момичетата,началото на годината дойде ново момиче и веднага ме изместиха от групичката си,накараха момичето до което седях, да седне до нея и така си сформира тяхната групичка. Оставиха ме сама на чин,почти не говорят с мен. Държах се много мило с тях,гледах да завързвам разговор ,не се заяждах ,помагах им и изведнъж почнаха да ме гледат с презрение,обелваме си най-много по една дума-две думи на ден за общи неща.Когато си изразя мнението по даден въпрос веднага ме нападат,почват да спорят.Имам съмнение ,че причината е това е,че момчетата постоянно се закачат с мен и когато забележат това момичетата почват да ме гледат накриво все едно съм им изяла супата...Има едно момиче, когато някое момче ме заговори и бърза да ходи там с цел да го отдръпне.Чувам какви ли не приказки зад гърба си...като съм там нищо не ми казват директно,няколко пъти ги хващам да ме обсъждат.Опитах да ги питам какво е станало да се държат така,но останах без отговор.И не само момичетата от класа ми и от други момичета ме гледат злобно...имам само една приятелка от съседния клас.Сега ще имаме екскурзия ,обаче аз най-вероятно пак няма да ида ,защото ще съм сама.Може ли да ми дадете съвет какво да правя?

Здравей! Най-важното нещо в тази ситуация е да не се сломяваш духом, той като всеки има перспектива пред себе си, дори и да си самотна. Защо не се сприятелиш с другите класове или не помислиш да си по-близо до момчетат в класа - те поне няма да клюкарстват по твой адрес.