PDA

View Full Version : Връзка



joaye
04-17-2020, 22:21
Здравейте! На 16 години съм и имам един лек проблем. Тъй като не съм сигурен в себе си да бъда във връзка с момиче, поради факта, че съм зависим финансово от родителите си и няма да мога да си позволя някои неща, като това да я заведа на ресторант, да и подарявам подаръци и тн. Може би съм прекалено срамежлив. Не искам да съм такъв човек. Усещам, че нямам чувства и има мъгла дълбоко в мен. Отнасям се песимистично, когато чуя някой приятел да ми говори какво ще е хубаво аз да си намеря приятелка. С времето по някакъв начин успях да го приема това, че няма да имам приятелка, но всъщност виждам, че това е нещо хубаво, и не всичко е заради секса, а отношението, любовта.. Бих казал, че искам сериозна връзка с момиче, което наистина ще ме харесва заради това какъв съм. Така да е до теб, да те обича, подкрепя, помага и те приеме независимо какъв си. Като цяло гледам външност, както и душата, отношението и. Какъв съвет бихте ми дали?

an7raks
04-18-2020, 07:41
Първо - грешен раздел, ама хубавото е, че няма модератори, така че няма проблем.

На 16 почти всеки, който има родители и ходи на училище е зависим от родителите си. Срамно е ако си на 26 и това все още е така, сега си си ок.
На 16 никой не очаква от теб да водиш момичета по РЕСТОРАНТИ. Всъщност, и на 26 в България сравнително рядко ще намериш момиче, което е подходящо за ресторант, а на 16 си е направо смешно. На тези години можеш на кафе да я изведеш, ако е студено или навън, ако е хубаво времето. Освен това, изначално не си длъжен да купуваш каквото и да било, освен ако не търсиш един конкретен тип момичета. Толкова, когато има повод ще измислиш какво да вземеш с парите, които имаш, ама да й подаряваш букети от по 100 рози, щото ти се е усмихнала не е нужно.
С какво време? Ти преди 2 години си разбрал какво изобщо значи да имаш приятелка, пък вече "с времето" си успял да го приемеш. Споко, тепърва ще имаш време и опит, за да разбереш, че няма такъв филм да те обичат, подкрепят и приемат, какъвто си. :D Какъвто и да си, все ще се намери нещо, което да се иска да промениш и все ще има N на брой компромиси, които ще трябва да правиш.
Че си срамежлив е проблем и то не само с момичетата, но и това ще отмине. В някакъв момент ще изгубиш някоя по-сериозна възможност, независимо дали за момиче, за работа или за нещо друго в живота, защото си срамежлив и ще се пречупиш.
Живей си живота и не се забивай в глупости! Така или иначе човек и добре да живее се жени.. Неизбежно е. Трябва да си или обратен, или нещо куц, кьорав, сакат, за да останеш завинаги сам. Има и друго - колкото повече си се вглъбил да търсиш нещо, толкова по-трудно го намираш. Сигурно ти звучи клише, ама си има логично обяснение, с което не ми се занимава в момента, та - вЕрвай ми.

TrollFactory
04-18-2020, 07:57
Какви срещи с жени на ресторанти и кино бълнувате, когато сме в извънредно положение от няколко месеца? Фейк тема. То вярно, че си нямате друга работа и може да пишете теми, за зрителски интерес, но поне ги събразявайте с обстоятелствата. А и за стил на писане пък да не говорим. Кога последно сте виждали 16 годишен да си “излива душата” по “този” начин, че отгоре на всичко и внимателно спазвайки препинателните знаци и разстоянията чежду символите...

an7raks
04-18-2020, 08:26
Никъде не е написал, че точно сега иска да излиза по ресторанти, а и какъв би бил смисъла от точно такава фейк тема? Май си от тея, дето се пазят от 5G-то, а? Конспирация навсякъде, даже никой на света да няма изгода от подобно нещо. :lol:

TrollFactory
04-18-2020, 11:46
Никъде не е написал, че точно сега иска да излиза по ресторанти, а и какъв би бил смисъла от точно такава фейк тема? Май си от тея, дето се пазят от 5G-то, а? Конспирация навсякъде, даже никой на света да няма изгода от подобно нещо. :lol:
За разлика от теб, аз не пиша автосигнално, а взимам предвид всички обстоятелства. Форумът отдавна прелива с фалшиви теми и изтъквам очевидното, което не е наред и с тази. И в действителност, фейк или не, ти даваш безполезни съвети, при това и потенциално опасни с оглед на обявеното извънредно положение в страната. Докато стане изобщо време авторът да излезе навън и да ходи по срещи отдавна ще е забравил за тази тема и вероятно до тогава ще е имал време да изчете много по-полезни от “уникалните” ти съвети.

an7raks
04-18-2020, 12:25
Пхахахахах, ти трябва да си следващият Грозен (и тъп)? Къде видя да му казвам СЕГА да излиза където и да било? :lol:

inewton
04-18-2020, 14:48
Вместо да седнеш и да си учиш там косинусовата теорема, ти се занимаваш с глупости. От друга страна пък, има хора, които не стават за друго освен за разплод, така че определи сам към коя категория спадаш и действай.

TrollFactory
04-18-2020, 20:31
Пхахахахах, ти трябва да си следващият Грозен (и тъп)? Къде видя да му казвам СЕГА да излиза където и да било? :lol:
Сериозно? Виж си мнението отново и ми кажи пак колко гениален се чувстваш за това, че казваш на хората очевидни неща като “ако е студено я заведи на кафе, а ако е хубаво времето излезете навън”. Ама ноу шит, Шерлоук! Така ли трябва да направи? И му е в кърпа въразана всяка, ако те послуша? Вероятно така и трябва, все пак малко хора са логични като теб днешно време. Сигурно на авторът грешката му е именно в това, че не различава много добре за какво е подходящото времето и например, ако не беше дошъл да му го напишеш, би я завел на кафе, ако е топло или на разходка, ако вали. Ей сега след гениалните ти съвети авторът ще бодва наред. И сега можеш да се почувстваш като спасител на една клета душа от заблудата и дали в дъждовно време се правят разходки или се ходин на кафе.
П.п. Понеже спомена и друг потребител, тогава и аз ще добавя нещо за него. Грозният е много по-умен от теб!

an7raks
04-18-2020, 20:41
:lol:
Бях забравил защо бях спрял да пиша тук. Вярно, че всяка тема беше от "трол", а големите ловци на тролове не допринасят с нищичко на никого. :D Лекенца.

TrollFactory
04-19-2020, 07:55
:lol:
Бях забравил защо бях спрял да пиша тук. Вярно, че всяка тема беше от "трол", а големите ловци на тролове не допринасят с нищичко на никого. :D Лекенца. Първо, не ми прехвърляй тежката вина за този голям грях, че си спрял да пишеш тук. Никой не ти обръща специално внимание, вкючително и аз. Просто ти казах грешките в мнението и предупредих, че усилията ти да пишеш в тема, която отдавна е изоставена от своя създател и потенциален фейк са безмислени. Ти пък ми се нахвърли настървен от още първия път и го удари на някаква нескопосана чест мислейки си, че някой подценява капацитета ти да се изкажеш като експерт по темите “как да разберем, че навън вали” и “ако вали да я заведем на кафе”. И сега като старши експерт във форума, който винаги е дарявал хората с тези според него безценни съвети се засегна, защото се намери някой, който да се опита да те накара да се осъзнаеш какви глупости си писал тук (а може би и през годините). Съчиненията с разсъждения явно не са ти били силната част в училище. Радвай се, че получаваш съвети от мен безплатно!

fire_magic
04-19-2020, 22:55
Когато админите пуснат някаква тема за да се раздвижи форума и всъщност има резултат... :D
Old, but gold :D

TrollFactory
04-20-2020, 09:52
Когато админите пуснат някаква тема за да се раздвижи форума и всъщност има резултат... :D
Old, but gold :D

Всъщност щеше да е много по-ефикасно, ако тези мистериозни персони участваха в дискусиите сред участниците тук и ги стимулираха по някакъв начин вместо да активират фейкове. От както съм тук все чакам ли чакам някой да слезе сред “простолюдието” и да почне да общува активно с нас. Но досега темпото показва, че го правят в темите единствено по много големи изключения и не са заинтересувани или промените във форума и сайта просто не зависят от тях (като и двата случая са еднакво лоши). Предложения за промени в устройството на форума или сайта не липсват (като даване на възможност и на обикновените активни потребители да станат модератори или да пишат статии тук). Но явно за инвеститорите “форумният живот” не е от голямо значение и чакат или да продадат сайта или моделът им да си измерват потребителския интерес е като гледат само на общата база от броя дневни посещения (които се генерират основни от “клик бейт” новини от другите им сайтове) без да им пука дали и с каква част допринася за този брой и тази част от сайта (форума), което е голяма грешка, защото потенциалът на сайта е именно тук сред нас, а не на заглавната страница или сред “новините” за Кендъл Джендър и Емили Ратайковски и “ултра-шик едва забележимите им бански костюми”. Статиите са без никакви коментари, което е достатъчно показателно, че никой не се интересува от тях докато междувременно една тема във форума пък може да генерира хиляди преглеждания дори чрез refresh-ването на страницата при писане на всяко мнение, което гарантира, че един потребител, ако не само чете, но и остави коментар ще е refresh-нал поне няколко пъти страницата докато си го публикува, а и като общо време ще е престоял много повече време в сайта, което го прави много по-ценен като потребител от колкото озни, който влиза да дочете някаква статия от днес.бг, която продължава с “кликни тук, за да прочетеш цялата статия в тийнпроблем”. И веднага щом дочете последните 3 реда или види снимката от инстаграм, която са постнали кликва хикса... Не знам дали ги отчитат тези неща... Бих пуснал отделна тема с предложения и препоръки, но не знам дали някой ще го оцени и дали ще има смисъл...

changemymind_1
04-20-2020, 12:38
Всъщност щеше да е много по-ефикасно, ако тези мистериозни персони участваха в дискусиите сред участниците тук и ги стимулираха по някакъв начин вместо да активират фейкове. От както съм тук все чакам ли чакам някой да слезе сред “простолюдието” и да почне да общува активно с нас. Но досега темпото показва, че го правят в темите единствено по много големи изключения и не са заинтересувани или промените във форума и сайта просто не зависят от тях (като и двата случая са еднакво лоши). Предложения за промени в устройството на форума или сайта не липсват (като даване на възможност и на обикновените активни потребители да станат модератори или да пишат статии тук). Но явно за инвеститорите “форумният живот” не е от голямо значение и чакат или да продадат сайта или моделът им да си измерват потребителския интерес е като гледат само на общата база от броя дневни посещения (които се генерират основни от “клик бейт” новини от другите им сайтове) без да им пука дали и с каква част допринася за този брой и тази част от сайта (форума), което е голяма грешка, защото потенциалът на сайта е именно тук сред нас, а не на заглавната страница или сред “новините” за Кендъл Джендър и Емили Ратайковски и “ултра-шик едва забележимите им бански костюми”. Статиите са без никакви коментари, което е достатъчно показателно, че никой не се интересува от тях докато междувременно една тема във форума пък може да генерира хиляди преглеждания дори чрез refresh-ването на страницата при писане на всяко мнение, което гарантира, че един потребител, ако не само чете, но и остави коментар ще е refresh-нал поне няколко пъти страницата докато си го публикува, а и като общо време ще е престоял много повече време в сайта, което го прави много по-ценен като потребител от колкото озни, който влиза да дочете някаква статия от днес.бг, която продължава с “кликни тук, за да прочетеш цялата статия в тийнпроблем”. И веднага щом дочете последните 3 реда или види снимката от инстаграм, която са постнали кликва хикса... Не знам дали ги отчитат тези неща... Бих пуснал отделна тема с предложения и препоръки, но не знам дали някой ще го оцени и дали ще има смисъл...

Няма смисъл да се хабиш. В техен интерес е да има по-малко дискусии, тъй като ще имат по-малко работа. Цензурират масово, трият всички наченки на интересни теми, заключват прекалено активните теми без да дават причина, толерират лични нападки между потребителите. По този начин гонят и малкото останали активни потребители. Може би идеята им е форумът да остане като някакъв архив на старите теми. Преценили са, че тийнейджърите винаги ще търсят едни и същи простотии в гугъл и ще попадат на този форум и това им стига, за да си издържат сайта. Не им се занимава активно с това място, затова в техен интерес е да няма активна потребителска маса.

ndkdoshbsk
04-22-2020, 00:32
TrollFactory, или по-точно "старши експертът", вместо да се хабиш да пишеш толкова в тази тема и да се заяждаш с другите, които изказват мнение за проблема на автора, вземи и напиши твоя експертен съвет и помогни...

TrollFactory
04-22-2020, 09:43
TrollFactory, или по-точно "старши експертът", вместо да се хабиш да пишеш толкова в тази тема и да се заяждаш с другите, които изказват мнение за проблема на автора, вземи и напиши твоя експертен съвет и помогни...
Първо, никъде не пише, че съм длъжен да помагам със съвет на фейк автори какъвто е според моите предположения авторът на настоящата тема. Второ, ти също си фейк, защото си само с 9 мнения и се появяваш се "ей така" (от нищото), незнайно защо не, за да дадеш мнение или съвет (основната ти критика към мен), а за да адвокатстваш на другите. Това е то да се заяждаш, а не моите анализи. Да беше "помогнал" ти! Хайде да те видим ти какво ще посъветваш "автора", ако той/тя не е фейк! Свободен си да използваш "трибуната".

ndkdoshbsk
04-23-2020, 00:33
Някой явно се засегна...не се пали толкова. Това, че съм се регистрирал скоро и, че имам толкова малко мнения, не ме прави фейк и не те засяга! Ако нямаш нещо, което да му дадеш като съвет, просто спри с твоите "анализи" за хората. Щом момчето пише, значи му трябва помощ.Относно автора, бих ти казал да поизчакаш малко, защото си още на 16 и е наистина трудно да имаш такива сериозно отношения, за които ти говориш, въпреки че са хубави. Аз също съм доста срамежлив, което не е чак толкова голям проблем, стига да не изглеждаш глупаво. Има момичета, които си падат по по-срамежливите и не толкова отворени момчета. Така че спокойно, всяко нещо с времето си, твоето момиче ще дойде.

TrollFactory
04-23-2020, 09:01
Някой явно се засегна...не се пали толкова. Това, че съм се регистрирал скоро и, че имам толкова малко мнения, не ме прави фейк и не те засяга! Ако нямаш нещо, което да му дадеш като съвет, просто спри с твоите "анализи" за хората. Щом момчето пише, значи му трябва помощ.Относно автора, бих ти казал да поизчакаш малко, защото си още на 16 и е наистина трудно да имаш такива сериозно отношения, за които ти говориш, въпреки че са хубави. Аз също съм доста срамежлив, което не е чак толкова голям проблем, стига да не изглеждаш глупаво. Има момичета, които си падат по по-срамежливите и не толкова отворени момчета. Така че спокойно, всяко нещо с времето си, твоето момиче ще дойде.
Не съм толкова лесно обидчив, че чак “да се паля”. Също така анализите ми са винаги на място и винаги в отговор на нещо, което се свежда до темата, конкретно мнение или персоната на неговия автор. Не си съчинявам без причина. В това число имам право да предположа нещо, било то и да “докажа”, че авторът на темата, самата тя или и двете са фейк. За мен са, защото “авторът” не се върна, с сега странно защо се появяваш ти, за да му окажеш горещата си подкрепа, да спориш с мен, а и не на последно място да кажеш, че дори имаш същия проблем...
Но все пак щом искате и моето мнение от гледна точка на “старши експерт” по този хипотетичен казус, ето го: Жените избират едва 20% от мъжете, а мъжете са склонни да преспят с 80% от всички жени. Т.е. много повече мъже се конкурират за избора на жените (да са в тези 20%). Както виждаш, в природата има много повече семенна течност за хабене от колкото жени, в които да я сложиш. Ако не си атрактивен с външност или не я компенсираш поне с пари, то шансовете и драстично намаляват. Социалните структури си имат йерархия и често, за да стоят “най-горе”, онези които се задържат там трябва да бъдат гадняри. От там идва и схващането, че жените си падат по типа на “лошото момче”. Но за един ден няма как да “натрупаш точките” необходими, за да се качиш по-горе. Природата ги разпределя до голяма степен още в началото на живота на човек. В този смисъл, колкото и литература да изчетеш по въпроса, винаги ще продължаваш да си си сам, недраг, немил и неразбран, защото си мислиш, че има какво да направиш стига да следваш някакви “правила”. Не, по-скоро, ако не си харесван, има обективни причини да си извън 20-те %, за които говорих по-горе. Трябва да работиш упорито, за да се изкачиш по йерархичната стълбичка до тях като се научиш да правиш повече пари и може би като си стегнеш тялото с фитнес. Ако осъзнаваш, че имаш и друг дефект, него също трябва да се опиташ да го поправиш (с операция или по друг начин). Това е, което мога да те посъветвам. Доволен ли си от разкритията и анализите, които ти направих току-що?

defender
04-23-2020, 11:25
Жените избират едва 20% от мъжете, а мъжете са склонни да преспят с 80% от всички жени. Т.е. много повече мъже се конкурират за избора на жените (да са в тези 20%).

Това би означавало, че стари моми не би трябвало да съществуват. Но имам други наблюдения, особено върху туристическия бранш, където по-голямата част от туристите са жени и мога да кажа, че доста от тях са със статут необвързани.

А какво ще кажеш за комбинацията ниска, дебела, грозна жена с беден, нисък и неатлетичен мъж. Възможна ли е?

TrollFactory
04-23-2020, 12:14
Това би означавало, че стари моми не би трябвало да съществуват. Но имам други наблюдения, особено върху туристическия бранш, където по-голямата част от туристите са жени и мога да кажа, че доста от тях са със статут необвързани.

А какво ще кажеш за комбинацията ниска, дебела, грозна жена с беден, нисък и неатлетичен мъж. Възможна ли е?

Разбира се, че може да има такава комбинация. Но тогава партньорите просто не се привличат чисто физически и явно са намерил изход от правилото правейки компромис с това, което харесват може би като си затварят очите докато правят "любов". Чувството за самота е по-силно и в крайна сметка пораженчески приемат, че или ще си загинат сами с много котки, или ще намерят някой кой да е сакат, кьорав, кривозъб и прочее е до себе си и с него ще създадат следващото поколение бета мъже или жени обречени да са като тях самите заради предадените от родителите им "грозни" гени . И такъв е кръговратът на живота от както свят светува. По същия начин продължават да се предават и "егоистичните гени" на онези, които имат строги критерии за красота и няма "да ти дадат шанс" независимо от това колко се стараеш да компенсираш липсите си с поезия или интелект...

Грозния
05-03-2020, 10:02
Къде видя да му казвам СЕГА да излиза където и да било? :lol:А не си ли помисли защо тая тема се пуска ТОЧНО СЕГА, при положение че авторът сигурно не е виждал момиче на живо от 2 месеца! :?

В техен интерес е да има по-малко дискусии, тъй като ще имат по-малко работа.Ако наистина мислят така, значи са много глупави! Явно не се сещат, че работник който няма работа, в един момент работодателят му ще спре да има нужда от него!

Цензурират масово, трият всички наченки на интересни теми, заключват прекалено активните теми без да дават причина, толерират лични нападки между потребителите. По този начин гонят и малкото останали активни потребители.
https://www.broadley-speaking.com/wp-content/uploads/shutterstock_794340445-300x205.jpg


Може би идеята им е форумът да остане като някакъв архив на старите теми. Преценили са, че тийнейджърите винаги ще търсят едни и същи простотии в гугъл и ще попадат на този форум и това им стига, за да си издържат сайта.Не мисля че днешните тийнове горят от желание да се ровят теми по-стари от самите тях и форум отдавна потънал в забрава...ако изобщо го намерят :razz: !

TrollFactory, или по-точно "старши експертът", вместо да се хабиш да пишеш толкова в тази тема и да се заяждаш с другите, които изказват мнение за проблема на автора, вземи и напиши твоя експертен съвет и помогни...Добре бе мацки-модераторКИ - защо не написахте това с истинските си профили?!

Второ, ти също си фейк, защото си само с 9 мнения и се появяваш се "ей така" (от нищото), незнайно защо не, за да дадеш мнение или съвет (основната ти критика към мен), а за да адвокатстваш на другите. Това е то да се заяждаш, а не моите анализи. Да беше "помогнал" ти! Хайде да те видим ти какво ще посъветваш "автора", ако той/тя не е фейк! Свободен си да използваш "трибуната".Не виждаш ли че това са модераторКИте и ги е срам да попитат същото с истинските си профили :D ?!
Типично по тийнейджърски - "за един приятел питам"!

Това, че съм се регистрирал скоро и, че имам толкова малко мнения, не ме прави фейк и не те засяга!Добре, дошъл тогава! :)
Я ни кажи сега какво те доведе във форума и как реши да се регистрираш в него? :)

Ако нямаш нещо, което да му дадеш като съвет, просто спри с твоите "анализи" за хората. Щом момчето пише, значи му трябва помощ.Аз например съм напълно съгласен с казаното дотук от TrollFactory! Коментарите му са напълно адекватни и на място!

Относно автора, бих ти казал да поизчакаш малко, защото си още на 16 и е наистина трудно да имаш такива сериозно отношения, за които ти говориш, въпреки че са хубави. Аз също съм доста срамежлив, което не е чак толкова голям проблем, стига да не изглеждаш глупаво. Има момичета, които си падат по по-срамежливите и не толкова отворени момчета. Така че спокойно, всяко нещо с времето си, твоето момиче ще дойде.В момента не пишеш нито като тийн, нито като мъж, само да ти кажа! :?
Това което си написалА, просто няма как да бъде казано от мъж!

За мен са, защото “авторът” не се върна, с сега странно защо се появяваш ти, за да му окажеш горещата си подкрепа, да спориш с мен, а и не на последно място да кажеш, че дори имаш същия проблем...Още повече - този "новият" сам си дава отговор на поставения от него проблем! :?

Жените избират едва 20% от мъжете, а мъжете са склонни да преспят с 80% от всички жени. Т.е. много повече мъже се конкурират за избора на жените (да са в тези 20%). Както виждаш, в природата има много повече семенна течност за хабене от колкото жени, в които да я сложиш. Ако не си атрактивен с външност или не я компенсираш поне с пари, то шансовете и драстично намаляват. Социалните структури си имат йерархия и често, за да стоят “най-горе”, онези които се задържат там трябва да бъдат гадняри. От там идва и схващането, че жените си падат по типа на “лошото момче”. Но за един ден няма как да “натрупаш точките” необходими, за да се качиш по-горе. Природата ги разпределя до голяма степен още в началото на живота на човек. В този смисъл, колкото и литература да изчетеш по въпроса, винаги ще продължаваш да си си сам, недраг, немил и неразбран, защото си мислиш, че има какво да направиш стига да следваш някакви “правила”. Не, по-скоро, ако не си харесван, има обективни причини да си извън 20-те %, за които говорих по-горе. Трябва да работиш упорито, за да се изкачиш по йерархичната стълбичка до тях като се научиш да правиш повече пари и може би като си стегнеш тялото с фитнес. Ако осъзнаваш, че имаш и друг дефект, него също трябва да се опиташ да го поправиш (с операция или по друг начин). Това е, което мога да те посъветвам. ВЕЛИКО!
Много добре казано, поздравления! :)

Това би означавало, че стари моми не би трябвало да съществуват. Но имам други наблюдения, особено върху туристическия бранш, където по-голямата част от туристите са жени и мога да кажа, че доста от тях са със статут необвързани.Това са богати баби пенсионерки дошли по дивата и бедна България за здрав платен секс! :?

Само да вметна, че Грозния не знам колко е грозен (той така се самоопределя), но определено е доста тъп, опитва се да си придава важност и тежест, но някакси... не му се получава.

https://thumbs.gfycat.com/JubilantEmptyFishingcat-size_restricted.gif

RedArmy
05-03-2020, 10:15
А не си ли помисли защо тая тема се пуска ТОЧНО СЕГА, при положение че авторът сигурно не е виждал момиче на живо от 2 месеца! :?

Пак е по-добре, отколкото да не си виждал момиче и на снимка :D

defender
05-03-2020, 14:11
и с него ще създадат следващото поколение бета мъже или жени обречени да са като тях самите заради предадените от родителите им..

Да, една голяма част от причината тези хора да се бъгнат е ако са имали дебилни родители, особено опасно е явлението "дебилна майка", при наличието на която, дори смея да твърдя, че в този случай от гледна точка на психологическо развитие на детето (а не от към чисто материалната му осигуреност), детето по-добре да е без майка.
Разбира се мисля, че нещата не са съвсем предопределени от родителите, и този вече пораснал човек има шанс да се съвземе от смачканата си психика, но това ще му струва големи страдания и усилия (+ Божията помощ).

dreamwalker
05-04-2020, 13:31
Здравейте! На 16 години съм и имам един лек проблем. Тъй като не съм сигурен в себе си да бъда във връзка с момиче, поради факта, че съм зависим финансово от родителите си и няма да мога да си позволя някои неща, като това да я заведа на ресторант, да и подарявам подаръци и тн. Може би съм прекалено срамежлив. Не искам да съм такъв човек. Усещам, че нямам чувства и има мъгла дълбоко в мен. Отнасям се песимистично, когато чуя някой приятел да ми говори какво ще е хубаво аз да си намеря приятелка. С времето по някакъв начин успях да го приема това, че няма да имам приятелка, но всъщност виждам, че това е нещо хубаво, и не всичко е заради секса, а отношението, любовта.. Бих казал, че искам сериозна връзка с момиче, което наистина ще ме харесва заради това какъв съм. Така да е до теб, да те обича, подкрепя, помага и те приеме независимо какъв си. Като цяло гледам външност, както и душата, отношението и. Какъв съвет бихте ми дали?

Първо, никой не очаква да я водиш на ресторант или да ѝ подаряваш подаръци, дори е глупаво да го правиш, ако не си финансово независим.

Второ, дори и да беше финансово независим на 16, вероятността да намериш финансово независимо момиче на тези години е изключително малка.

Трето, връзките са хабене на време и емоция, ако не планираш да сключиш брак с въпросния човек, което на тази възраст ми се струва нередно, така че гледай си уроците и не се занимавай с глупости. Момичетата няма да избягат.

TrollFactory
05-04-2020, 14:52
Трето, връзките са хабене на време и емоция, ако не планираш да сключиш брак с въпросния човек...

Връзките са за удоволствие, а не само за ултимативната цел "създаване на челяд". Едва ли 16 годишен човек планира да се ожени, освен ако не е бунтар (защото какъв по-голям бунт има от това в съвременното западно общество да се ожениш преди 18?).
Другото, с което не съм съгласен в мнението ти е, че момичетата нямали да му избягат. Ще му избягат и още как! Колкото "по-къснозреещо" едно момче, толкова по-вероятно е да си задълбочи компексите и да стане някой социопат... Та голяма файда, че си "учи уроците" и покрай това младостта му си отива за 0 време докато накрая поради липса на елементарен опит не го завърти някоя златотърсачка (и го закопае)... Животът трябва да се живее навреме!

dreamwalker
05-04-2020, 15:03
Връзките са за удоволствие, а не само за ултимативната цел "създаване на челяд". Едва ли 16 годишен човек планира да се ожени, освен ако не е бунтар (защото какъв по-голям бунт има от това в съвременното западно общество да се ожениш преди 18?).
Другото, с което не съм съгласен в мнението ти е, че момичетата нямали да му избягат. Ще му избягат и още как! Колкото "по-къснозреещо" едно момче, толкова по-вероятно е да си задълбочи компексите и да стане някой социопат... Та голяма файда, че си "учи уроците" и покрай това младостта му си отива за 0 време докато накрая поради липса на елементарен опит не го завърти някоя златотърсачка (и го закопае)... Животът трябва да се живее навреме!

Имаш интересна социална среда и интересни виждания.

Липсват ми възрастните потребители, които ме апострофираха на всяко мнение.

TrollFactory
05-04-2020, 15:35
Имаш интересна социална среда и интересни виждания.
Само за протокола, социалната ми среда е претърпявала много изменения и настоящата ми, както в това число и начинът ми на живот, нямат нищо общо със “съветите”, които давам тук. Ако не “хабиш време и емоции” сега (в младостта си), кога? Сега е времето да опознаваш един свят с хора, характери, жени, мъже... “Часовникът тиктака” и там, където отиваш (и отиваме и всички) нищо не те чака...

dreamwalker
05-04-2020, 15:50
https://i.pinimg.com/600x315/a3/11/af/a311af53d2063c7c69ca2a5c2c739913.jpg

defender
05-04-2020, 16:00
Връзките са за удоволствие.


Колкото "по-къснозреещо" едно момче, толкова по-вероятно е да си задълбочи компексите и да стане някой социопат...

Последно връзките за удоволствие ли са или за съзряване?

Но пък ако една връзка е за съзряване ти в нея трябва да влагаш искрени чувства към този човек, че ще си с него, и че това е човекът, а не наужким, само за удоволствие, защото тогава осъществяването на съзряването няма да се случи, няма и да се напрягаш.
Най-много ще се превърнеш с психика на някакъв пич еднодневка от магазин за 1 лв. И това няма да е съзряване, а по-скоро прецакване.

Осъществяване на съзряването зависи от отношението, което влагаш във връзката, а не от самата връзка сама по себе си.

Познавам човек, дето имаше, като тинейджър доста връзки, несполучливи. Сега е над 30 и не може да се хване в сериозно връзка, явно има вече изграден някакъв комплекс относно жените, че пак няма да се получи.

TrollFactory
05-04-2020, 16:04
Апропо, не хабя никакви надежди, че ти пука за социалната ми среда. Дали ме цитира иронично или не, аз все пак реших да ти отговоря. :)

TrollFactory
05-04-2020, 17:11
Последно връзките за удоволствие ли са или за съзряване?

И за двете. Всеки човек, с когото си бил във връзка ще ти даде нещо, с което да съзрееш по малко или в някои случаи много.



Но пък ако една връзка е за съзряване ти в нея трябва да влагаш искрени чувства към този човек, че ще си с него, и че това е човекът, а не наужким, само за удоволствие, защото тогава осъществяването на съзряването няма да се случи, няма и да се напрягаш.
Най-много ще се превърнеш с психика на някакъв пич еднодневка от магазин за 1 лв. И това няма да е съзряване, а по-скоро прецакване.

Не разбрах какво искаш да кажеш в първото изречение на този цитат. Чувствата са човешко качество. Не само ти се учиш в една връзка. Двупосочно е тук и за двете души. А дали ще си курвар е отделна тема. Със сигурност това е негативен ефект от прекаляването. Както и при курвите. Но как някой ще си прекарва личното време си е негова работа. Пред обществото всички са с някакви маски, така че нямам енергията за това да приемам навътре всеки кой какаъв е. Дали аз, тя, този или онзи са прецакани? Какво значение има?



Осъществяване на съзряването зависи от отношението, което влагаш във връзката, а не от самата връзка сама по себе си.


От много неща зависи съзряването. Нека не синтезираме универсална схема за всеки живот тук. Невъзможно е. При всеки е резултат от различни обстоятелства какво ще научи и така...



Познавам човек, дето имаше, като тинейджър доста връзки, несполучливи. Сега е над 30 и не може да се хване в сериозно връзка, явно има вече изграден някакъв комплекс относно жените, че пак няма да се получи.

Може би не вижда смисъл след толкова много “преживявания” да се ангажира за пореден път с нещо, което знае как ще завърши. Но целта на урока от връзките не е в края им. Може този да си е научил каквото му трябва или да му предстои тепърва. Кой си ти, че да знаеш в крайна сметка какво е върешното състояние на някой друг, “ако не си бил там”.

defender
05-04-2020, 17:31
Не разбрах какво искаш да кажеш в първото изречение на този цитат.

Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство. От това отношение към връзката зависи правилното ти съзряването за връзка и за правилно отношение към партньора.



Може би не вижда смисъл след толкова много “преживявания” да се ангажира за пореден път с нещо, което знае как ще завърши. Но целта на урока от връзките не е в края им. Може този да си е научил каквото му трябва или да му предстои тепърва. Кой си ти, че да знаеш в крайна сметка какво е върешното състояние на някой друг, “ако не си бил там”.

Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.
И то човека почва да се замисля, абе братче, защо само така се получава, не мога една жена да задържа.
Явно като е свикнал с такива връзки за удоволствие, и такъв му е останал манталитета във връзката и сега жените виждат, че той става за забавление, и дискотеки, ама не става за сериозна връзка.
Демек тоя човек не е съзрял по правилния начин във всички тия връзки сета и сега когато е пораснал отношението му във връзките си остава същото, както е свикнал, а той вече иска сериозна връзка.
Сега е с едно момиче, цели 16-17 години по-малко от него, да видим, какво ще стане. Макар, че мисля, че пак ще бъда използван за връзка за удоволствие.

Грозния
05-04-2020, 18:22
Да, една голяма част от причината тези хора да се бъгнат е ако са имали дебилни родители, особено опасно е явлението "дебилна майка", при наличието на която, дори смея да твърдя, че в този случай от гледна точка на психологическо развитие на детето (а не от към чисто материалната му осигуреност), детето по-добре да е без майка.
Разбира се мисля, че нещата не са съвсем предопределени от родителите, и този вече пораснал човек има шанс да се съвземе от смачканата си психика, но това ще му струва големи страдания и усилия (+ Божията помощ).Това е едно от малконо теща за които съм съгласен с теб.

Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.Това е така, защото твоят познат така си е избрал и не търси нищо сериозно. Дори да иска някак си сериозна връзка, вече е създал други навици.
А можи би дори и след 30, все още няма пари и жените сами бягат!

Както обикновено - евалата на TrollFactory! Казал е почти всичко и почти не се сещам какво да добавя!

defender
05-04-2020, 19:36
Това е едно от малконо теща за които съм съгласен с теб.
Не помня за нещо да съм спорил с теб. :D



А можи би дори и след 30, все още няма пари и жените сами бягат!
Мисля, че не е заради парите, защото е барман не в някоя забита селска кръчма, а в известна чалготека в един голям провинциален град.

TrollFactory
05-05-2020, 08:19
Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство. От това отношение към връзката зависи правилното ти съзряването за връзка и за правилно отношение към партньора.

Няма как да знаеш подчертаното от самото начало. Трябва да поживееш няколко години с този човек, за да разбереш дали искаш това да ти е ритъма на живот до края на живота и дали вашите "скорости" си пасват.



Ами пича беше барман, нон-стоп връзки за удоволствие и накрая така си остана. Хем иска да има сериозна връзка, а все се случва, че тази връзка е била само удоволствие и краткотрайна.
И то човека почва да се замисля, абе братче, защо само така се получава, не мога една жена да задържа.
Явно като е свикнал с такива връзки за удоволствие, и такъв му е останал манталитета във връзката и сега жените виждат, че той става за забавление, и дискотеки, ама не става за сериозна връзка.
Демек тоя човек не е съзрял по правилния начин във всички тия връзки сета и сега когато е пораснал отношението му във връзките си остава същото, както е свикнал, а той вече иска сериозна връзка.
Сега е с едно момиче, цели 16-17 години по-малко от него, да видим, какво ще стане. Макар, че мисля, че пак ще бъда използван за връзка за удоволствие.

Добре го анализираш. Да, сигурно е свикнал е да е по забавленията и купонджийството. Затова и си е намерил момиче с ~ 20 години по-малка. Защото тя е във възрастта, в която купонджийството е на първо място и него това го устройва, защото съзнанието му е на точно такава вълна, а не на тази, на която са повечето от неговите набори (на "улегнала" възраст попръцкващи си на дивана с тумбак, от който не могат да си видят онази работа). Ако обаче не я върже с дете, тази няма да се задържи с него 100%. Разликата в годините си оказва думата независимо дали сега са на "една вълна" за момента. А тя едва ли ще иска дете от сега, при това от мъж на възрастта на баща й, освен ако няма някакви "daddy issues" и търси "бащината фигура". Иначе дългогодишният бармански живот, който е основно нощен труд със сигурност го е изкривил доста. То са наркотици, алкохол, проституция... Може като цяло този тип да си е пропаднал с времето и да е вече негоден вече за създаване на семейство, освен ако и жена му не е танцьорка и барманка в същия бар и съответно са склонни да си прощават забежките, защото са част "старите навици", които и на двамата са им до болка познати и не биха се съдили един друг толкова остро, ако ги повтарят. До колко това ще е здравословна семейна среда не може да се каже. Може да е перфектно устроена връзка за тях, а за външните наблюдатели някакъв абсурд. Но независимо от случая, всеки има право да се опита да бъде щастлив, било то лека жена или "плейбой".

an7raks
05-06-2020, 06:26
Искам да кажа, че ако искаш да съзрееш по правилен начин за връзка, ти трябва да влезеш в една връзка не с настройка за връзка еднодневка, която е просто за удоволствие, а трябва да влезеш в тази връзка с настройка, че това е човекът, с който искаш да създаваш семейство.

99% от хората (поне момчетата/мъжете) влизат точно така в първите си връзки, без значение какво говорят. После една сериозна част се изкривяват и едни стават плейбойчета, други стават депресирани чехльовци и една част късметлии стават нормални хора. Да, опитът учи, ама на 16, че дори и на 20 малко трудно осъзнаваш, че твоят опит не покрива цялата палитра от възможности и оставаш с усещането, че "всички са такива". Какви "такива" зависи от опита ти.
Без да съм по никакъв начин религиозен, бих отбелязал че примерно в християнството(и не само) е прието едно доста добро решение на проблема. Без секс преди брака и без разводи и изневери след това. Макар да изглежда "насилствено", реално мисля че е добро чисто от логическа гледна точка... Първо - ако наистина се въздържаш до брака, то е почти 100% сигурно, че няма да издържиш толкова време, че да станеш "стар ерген" или "стара мома". Второ - на по-малки години (15-20) си достатъчно влюбчив и наивен, за да се хвърлиш с целият си ентусиазъм да градиш семейство, дори човекът да не е идеален(какъвто и след цял живот търсене няма да намериш така или иначе). Трето - изграждайки семейство на по-ранна възраст се обвързваш доста повече с човека до теб, защото вие буквално "растете" заедно и все още не сте напълно завършени характери, така че можете да се нагаждате един спремо друг без това да ви коства някакво напрежение. Доста по-трудно е да се променят и напаснат двама човека на по 30години, които вече са напълно оформени като характер и навици.
^Тук напълно изключвам идеята за отрепките, които си бият или тормозят жените и децата.
Макар да съм доста далеч от всякакви религиозни учения, някога като имам деца не бих им набивал в главите само да "внимават" и да ползват презервативи и да гледат първо да си завършат там 8-те степени образование и да натрупат "опит", а след това да мислят за семейство с "идеалният".

TrollFactory
05-06-2020, 15:20
99% от хората (поне момчетата/мъжете) влизат точно така в първите си връзки, без значение какво говорят. После една сериозна част се изкривяват и едни стават плейбойчета, други стават депресирани чехльовци и една част късметлии стават нормални хора. Да, опитът учи, ама на 16, че дори и на 20 малко трудно осъзнаваш, че твоят опит не покрива цялата палитра от възможности и оставаш с усещането, че "всички са такива". Какви "такива" зависи от опита ти.

Хубаво започна мнението си, но хубавото свръши до тук. Да видим нататък.


Без да съм по никакъв начин религиозен, бих отбелязал че примерно в християнството(и не само) е прието едно доста добро решение на проблема. Без секс преди брака и без разводи и изневери след това. Макар да изглежда "насилствено", реално мисля че е добро чисто от логическа гледна точка... Първо - ако наистина се въздържаш до брака, то е почти 100% сигурно, че няма да издържиш толкова време, че да станеш "стар ерген" или "стара мома".

В християнските общности (особено фанатизираните - нека речем, че говорим за тях, а не за онези, които просто "така се пишат", когато ги попиташ) точно насилствено се уреждат браковете, така че няма нужда да го слагаш в кавички. Младите, с редки изключения, имат думата по върпоса и родителите им избират с коя/кого да ги бракосъчетаят. Християнската традиция повелява родителите да се почитат и те имат думата (най-вече главата на семейството), така че дори и да не останеш стар ерген или стара мома, това не означава, че ще се чувстваш щастлив и пълноценен в една такава уредена връзка дори и да правиш секс (чиято цел междудругото според християнството е главно за възпроизводство, а не толкова за запълване на психолигическата и физическа нужда от секс, които по дефолт са изключени в него и затова сексът е абсолютно табу преди първата брачна нощ)



Второ - на по-малки години (15-20) си достатъчно влюбчив и наивен, за да се хвърлиш с целият си ентусиазъм да градиш семейство, дори човекът да не е идеален(какъвто и след цял живот търсене няма да намериш така или иначе).
Не съм виждал съвременен човек, който на 15 да е с ясна за себе си цел в живота, камо ли тя да е точно създаването на семейство/потомство още на тези години, освен ако не е от някоя малцинствена група с "традиции", според които булката се продава, а момчето знае, че трябва да я изконсумира и да й направи деца според предназначението на "сделката", която отново родителите са сключили вместо младите. Не искам да спекулирам с бекграунда ти, така че по-добре обясни сам защо застана точно зад тези си думи тук.


Трето - изграждайки семейство на по-ранна възраст се обвързваш доста повече с човека до теб, защото вие буквално "растете" заедно и все още не сте напълно завършени характери, така че можете да се нагаждате един спремо друг без това да ви коства някакво напрежение. Доста по-трудно е да се променят и напаснат двама човека на по 30години, които вече са напълно оформени като характер и навици.

Отново ме втрещяваш. Ранната женитба в никакъв случай не означава, че на 30 ще сте все още същите хора, които са ви оженили на 15. Нищо не пречи да си израснал първо с някого в детските си години и в много по-късен етап да се откриете като партньори. Ранното сключване на брак и изсипващите се в последствие купища семейни отговорности (създаването на дом и деца) е по-вероятно яко да бъгнат психиката на все още развиващите двама души, които нито виждат себе си като възрастни на този етап (само така им казват другите възрастни, които са ги набутали в тази "сделка"), нито се знае от някого дали семейният им живот от толкова рано няма да се превърне в ад. Че какво, ако уж "имат време да напаснат характерите си", но пък се дърпат в различни посоки? Много по-добре е да се ожениш на 30 +, когато вече си се изградил като личност от колкото да се набуташ на (хайде не на 15) 20 в брак ей така, за да видиш какво ще е.



^Тук напълно изключвам идеята за отрепките, които си бият или тормозят жените и децата.
Макар да съм доста далеч от всякакви религиозни учения, някога като имам деца не бих им набивал в главите само да "внимават" и да ползват презервативи и да гледат първо да си завършат там 8-те степени образование и да натрупат "опит", а след това да мислят за семейство с "идеалният".

Според мен и представа си нямаш за какво говориш, камо ли деца как да възпитаваш. Като му дойде времето за тях надали ще си "далеч" от това да "не им набиваш в главите" как трябва да внимават и да се пазят. Та нали ти като родител имаш пряка отговорност за това, което си създал. Естествено, че ще приемаш присърце решенията на творението си и с кого си лягат преди 18...

an7raks
05-06-2020, 17:47
Горните неща са си въпрос на някакви виждания, така че няма смисъл да се впускам да ти ги оспорвам.
Единствено за последното мога да поспоря. Използването на контрацептиви не е решение на проблемът с кого си лягат. В известен смисъл, дори е поощрение да НЕ се внимава с кого, щото си "застрахован". Изобщо нямам предвид да почнат да се множат преди още да са завършили училище дори, а да не се плашат, че най-голямата опасност е да забременее момичето. Има куп болести, които могат да се хванат, за част от които дори и презерватива не е защита. Има опасност другият човек да те повлече в лоша среда, което може да има сериозни последици. Има опасност ако щеш и ножа да си теглиш заради забъркване с грешен човек в грешен момент на тези години. Като цяло - доста неща, от които презервативите не пазят, а последиците могат да са по-тежки от бебе на 18-19.