.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17

Тема: Чисто

  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2003
    Мнения
    1 029

    Чисто

    Вчера реших да изляза малко да се поразходя. Понякое време се поизморих и седнах в едно случайно избрано кафе. Поръчах си чаша студен чай - да се поразхладя малко в тая жега. Пия си аз чайчето и къде неволно къде неизбежно се заслушах в разговора, който водеха група мъже на съседната маса. Те разпалено и искренно се от мръсотията и мизерията, от буклуците нахвърляни по улицата. Изпих си чаят и си тръгнах. По-късно реших да отида на гости на моя приятелка. Взех си такси. Още с качването разпознах в шофьора един от мъжете в кафето - не можеш да сбъркав това закръглено червендалесто лице с прошарени мустаци в стил "Иван Вазов". Казах му адреса и потеглихме. По пътя той запали цигара (кой знае защо реши, че нямам нищо против или пък беше на мнение, че колата си е негова и може да си прави вътре каквото си иска). Цигарата запали с последната клечка от кибрита си, след което и двете (кибритената кутийка и клечката) изхвърчаха през отворения прозорец, който всъщност го бях помолила да затвори, но той разсеяно се направи, че не ме е чул. Малко по-късно и цигарената угарка ги последва. А същият този, човек само преди няколко часа разпалено обясняваше колко мръсно е по родните улици... дали пък тази мръсотия не е следствие именно на неговите кибритени кутийки... Нищо не казах... нямаше смисъл отговорът му ми беше повече от ясен - "Една птичка пролет не прави"... Интересна теория... Слязох от таксито и отивайки към входа чух странен шум. Погледнах към отсрещния блок, откъдето ми се стори, че долетя звукът. И що да видя, водопад от боклуци, а на една тераса на 5-тия етаж стои мъж с празна кофа за боклук в ръцете. Мъжът - слаб и висок... Стори ми се познат... Ами да, това е онзи същия чичка, който разгорещено обвиняваше политици и управници за заобикалящата ни мръсотия... Сигурно някой депутат беше изсипал току-що от кофата и му я беше натикал вече празна в ръцете, и мигновенно се бе изпарил... Две тераси вдясно стоеше третият мъж от масата в кафето, чиито разговор бях "подслушала". И понеже той беше страшно впечатлен от чистотата в Германия, и му се искаше и в неговата родина да е така, стоеше на терасата и люпеше слънчогледови семки, а отпадъците без притеснение изстрелваше директно през парапета на терасата... Ами да, за какво му е да ги събира в кофата за отпадъци, че после да трябва да изпразва и нея през терасата...защо да си създава двойна работа...Поклатих глава и тихичко си казах: "Ех, българино..., българино... искаш да е чисто, ама не ти да пазиш, ами някой да върви зад гъза ти и да чисти..."

    30.09.2004.


    ПС: Моля, без коментари от рода на "херсва ми", "не ми харесва" (такива мнения ще бъдат изтривани!)-> ни най-малко не ме интересува дали ви харесва или не, да не говорим, че 99,9% от вас дори немогат да обосноват тези си коментари. Пускам ви го това за да се замислите над проблема поставен в него
    Не се заяждам с теб, просто изразявам мнение, различно от твоето :green:
    Домакиня - вкъщи;
    дама - в обществото;
    курва - в леглото.

  2. #2
    Голям фен Аватара на P1ra71nQ
    Регистриран на
    Aug 2003
    Град
    Базел
    Мнения
    539
    Znaesh li az otdavna sym se zamislila i da si priznaq veche pazq chistota,zashtoto vijdam kolko e po-priqtno da jiveesh v edna chista strana otkolkoto v edna strana pylna s bokluci .Znaesh li kolko e krasivo da se razhojdash v sysedniq park i da vijdash kak horata se razhojdat.Da vijdash chistotata naokolo.Emi da dori i ako kucheto ti se iza*a ima si vyv vseki park torbichki za otpadaci.I kakvo ti struva da se navedesh da slojish a*oto v torbichkata i da q hvyrlish.Nqma li da ti e po-dobre,kato znaesh che utre kato se razhojdash v syshtiq park shte vidish chistota po pytq,a ne bokluci,izprajneniq i t.n.Taka che PAZETE CHISTO Zashtoto tova go pravite za vas, a ne za men.

    He tova beshe malko moqta gledna tochka.

  3. #3
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904
    nikoga ne sym hvyrlqla bokluci po zemqta
    i nikoga ne sym si hvyrlq kofata za bokluk prez balkona
    oh....tova za men e priznak na diva selqniq
    e samo ot vreme na vreme si hvyrlqh fasofete de
    no v pove4eto slu4ai si noseh praznq kutiq i tam si gi hvyrlqh
    za tova i jobovete mi sa vse pylni s vsevyzmojni bokluci, koito sa se ozovali tam s misylta "e sa kato vidq ko64e 6te gi hvyrlq" i zabravqm, no ne si gi hvyrlqm na pytq kato se setq 4e o6te sa mi v djoba.
    a i izob6to razkaza istinen ili ne e dokazatelstvo na mantaliteta ni
    razpravq6 edno, misli6 drugo, vyr6i6 treto.
    nadqvam se 4e vse pak tozi rod hora sa po- malko

    Give me your best shot motherfucker!

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    винаги когато държа боклук в ръката си се замислям ..дали да не го изхвърля .....но не...прибирам си го в джоба и когато стигна до най близкото кошче го изхвърлям...понякога се събират много боклуци....джобовете ми са пълни боклуци..тва не ми пречи нали..... та относно тая чистота..именно ние сме си виновни..имах в стария клас едно момиче ,което непрекъснато ни казваше да не си изхвърляме боклуците....насам натам..толкоз мн време се разлагали...и т.н.....e това не е от най-голямо значение...днеска седя.... и гледам до кофата за боклук имаше някаква греда..тъй като контейнера беше пълен...едно момиче я взе и я премести....как да не и се разгневиш..как да не и се развикаш...един ден ти ше живееш в тая мръсотия..тва и казах..но кой да ме чуе.....ако искаме чистота..сама трябва да я постигнем....кога ще има пролетно почистване...следд половин година..а дотогава...дали просто няма да затънем до шията в боклуци....дали...?

    ..But why?...

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    някъде...
    Мнения
    1 002
    Щом не трябва да давам мнение,няма!
    Само казвам че го прочетох,както и че хвърлям
    болклуци по улиците....признавам!
    I'll be your dream,I'll be your wish
    I'll be your fantasy.I'll be your hope,
    I'll be your love,
    be everything that you need.

  6. #6
    и аз си събирам боклуците в джоба
    мразя,когато някой си изхвърли боклука на улицата!!!Тогава аз го взимам и го хвърлям в коша че да може този някой да се засрами....
    приятелите ми вече взеха да си хвърлят все по често боклуците в кошчетата

  7. #7
    az predi sa6to si hvurlqh boklucite na ulicata,no sega go pravq stra6no rqdko-naistina e mnogo po dobre da jivee6 v 4ista durjava,otkolkoto v edno gigantsko smeti6te.vqrno,nqkoi moje i da ne mogat da se otkajat ot tozi svoi navik(i ne gi obvinqvam-az samata mnogo trudno svikvam),no pone da se opitat da ograni4at broq na hvurlenite ot tqh bokluci-a ne da govorim 4e ulicite sa mnogo mrusni,a vsu6nost nie da gi zamursqvame.tova pone e moeto mnenie!!!q probvaite da si hvurlite taka bokluka nqkude v 4ujbina-takava globa 6te otnesete,4e svqt 6te vi se zavie

    Любовта е най-висшата степен на омразата

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    Не Пиша Вече Ф Тъпия Форум
    Мнения
    1 325
    da en sam luda da si hvyrlqm boklucite na ulicata?
    da ne sa se svyr6ili ko64etata...
    tfa e bahti prosta6tinata...nekfo onq den vyrvq po ulicata
    i gledam nqkfa ofca pred mene varvi,qde kroasan(tfa
    posred centara)i posle kato si go izqde,opakovkata-opa
    i pred mene...vikam shhh q si zemi boklucite i tq nqkfa
    e kfo da ne bi samo az da sam izfyrlila ne6to tuka...
    e nqma smisal da govorq s takia hora...
    ...Romance Is For The Weak-Minded...


  9. #9
    i az si sybiram boklucite v djoba ne di hvyrlqm po zemqta v momenta ima edna gornichka koqto ne nosq poneje gadni cipec na djoba zaqde i sega ne moga da izvadq edin bokluk koit bqh navrqla vytre puk si obicham gornichkata ...
    SmiLe ToDaY! TomoRRoW it Will Be WoRsE!

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Ямбол
    Мнения
    443
    Държа да отбележа че винаги използвам кошчетата за боклук...и аз мразя мръсотията....
    In such ugly times, the only true protest is beauty!

  11. #11
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Аз, ако има кош на близо го изхвърлям ама като няма....да държа мазно найолено листче от току що изяден дюнер, 15мин докато намеря кош. Някак не е мой стил....намирам някое скришно място и го "оставям" там. Естествено няма да е баш на земята

  12. #12
    Guest
    samo da pro4etete otnovo temata
    i da pazite 4isto

  13. #13
    Аватара на CpecaH
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    In Basic Input Output System
    Мнения
    88
    Макар да съм безделник , нехранимайко , не си хвърлям боклуците на уцлицата / заемята ... Аз лично съм правил оборка на обществено място по моя собствена инициатива ! Това , че другите си хвърлят помията направо през балкона , не мога да отговарям за тях ...
    Умея да греша.

  14. #14
    Има един тип от моя клас, който е точно като тия от разказа. Опява, че било мръсно, обаче даже и кофата да е пред него, пак ще си хвърли боклука на земята.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  15. #15
    a, s1ni, ti se zav1rna!!! dobre do6la!
    a temata nqma da komentiram...
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София
    Мнения
    950
    kak pa taka i trimata si gi sre6tnala v edin den ta daje si gi i fanala v kra4ka

  17. #17
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от х
    a, s1ni, ti se zav1rna!!! dobre do6la!
    a temata nqma da komentiram...
    :Да бе, да! Видя ли кога е постната темата изобщо?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си