.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12

Тема: Добро...

  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Ямбол
    Мнения
    443

    Добро...

    "Мама ми каза да правя добро...
    Но моля...кажете какво точно е то..."

    Как мислите?Какво е за вас доброто?
    Какви добри дела сте правили?
    Кой е най добрият човек който познавате?
    Оценяват ли според вас хората доброто или всеки който направи нещо добро е смятан за будала?
    In such ugly times, the only true protest is beauty!

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Ich brauch Benzin!
    Мнения
    1 579
    Kakvo e Dobro li ? Emi neznam i az no s toq forum me karash da drasna nqkoi red u nas dove4era.Ako napraq neshto tiq dni shte go napisha tuk ;}
    Admin-Coki:
    Снимките в подписа са неподходящи, деактивиране на профила за системно нарушение.

  3. #3
    ami az po princip sum si dobri4ka,no v dne6no vreme nikoi ne ocenqva tezi ka4estva...vseki te ma4ka i se opitva da bude ne6to pove4e ot teb .kogato se opitvam da pomogna na nqkogo naprimer toi gleda da me precaka vinagi!mnogo malko hora ve4e pritejavat istinska dobrota.
    MOJE I DA NQMA6 DRUGA VUZMOJNOST!NAPRAVI GO DNES!!!!

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    някъде...
    Мнения
    1 002
    Доброто си зависи може би от ценностната система на всеки човек и все пак има общи разбирания за добро.Да напражиш на някой добро значи да го зарадваш,да му помогнеш,да го отешиш.Понякога правим добрини дори и без да разбираме...и след време както някой ти каже "Благодаря",питаш защо и като ти припомни ситуацията,която за теб в този момент е била незначителна,си казваш че наистина е добро.Доброто не се прави с точната умисъл - сега ще направя нещо добро,защото трябва,аз съм добър.Доброто просто в определени моменти трябва да ти идва отвътре...Да се чувстваш щастлив,като другите са щасливи и то заради това че ти си допринесъл за това!
    Един нормален човек едно добро дело,колкото и да изглежда наивно,не може да го нарече тъпо или нещо от тоя сорт.Има много хора,които нищо не оценяват,мислят си,че като те използват всички и всички ги използват.Ти му правиш добро бе особенна умисъл,а тои мисли че имаш някаква цел и само заради това си толкова мил.Сори,ама тия хора не заслужават,да си гледат живота,да си мислят само за себе си и толкова!
    I'll be your dream,I'll be your wish
    I'll be your fantasy.I'll be your hope,
    I'll be your love,
    be everything that you need.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2002
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    615
    Ami dobroto e mnogo neshta, i nai-malkoto dobro e vajno... Naprimer v glupaviq BigBrother, koito veche ne gledam, zashtoto izgoniha nai-qkata pichka Stoika, koqto napravi dobro kato spasi peperudata ot djakuzito, a i se smeete ! Tva e! Da budesh dobur e vajno, ama ne da budesh dobur, za da izvajdash nqkakva polza, a da pravish neshto dobro, ot koeto ne ochakvash nqkakvi oblagi...
    Звезди ли искаш да ти свалям... морски пясък да броя... Нима не чувстваш мила моя, че аз по ТЕБ горя!

  6. #6
    Голям фен Аватара на Iliqn4eto
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    534
    Мнения
    628
    Цитирай Първоначално написано от playful_girlll
    ami az po princip sum si dobri4ka,no v dne6no vreme nikoi ne ocenqva tezi ka4estva...vseki te ma4ka i se opitva da bude ne6to pove4e ot teb .kogato se opitvam da pomogna na nqkogo naprimer toi gleda da me precaka vinagi!mnogo malko hora ve4e pritejavat istinska dobrota.

    napalno sam saglasna s tebe:P
    Opitvam se da ne mislq,
    no tvoqta celuvka dqvolski mi Lipsva
    Obi4am te tova boli,
    obi4am te vsi4ko e salzi
    no znai,4e poslednata salza
    6te kapne ot tvoite o4i
    za6toto bez da znae6
    OBI4A6 me i TI!!!

  7. #7
    Голям фен Аватара на aBnOrMaL_BaBy
    Регистриран на
    Jul 2003
    Град
    In The Middle Of Nowhere !
    Мнения
    503
    Не мисля че съществува напълно искрено "добро" защото при всяко нещо което човек прави се влага и все някакво,макар и нищо не значещо лицемерие.Все пак никой не е съвършен
    Какви добри дела съм направила незнам..имам малко феноменална памет..по зле от маймунките съм Но много се радвам в автобуса като направя място на някой и като ми благодари..мн се кефя на себе си )
    И не само защото смятам че съм направила добро дело,а и защото ми се отблагодаряват по някакъв начин.Тогава наистина се чувствам добре.Но в наши дни доброто вече не е на нужното ниво,то вече не се зачита..а това в най-скоро време че има сериозни последици...

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    ...Here In The Shadows...
    Мнения
    601
    Аз не правя много добро Но сега с сип-а по литература ще ходим в един старчески дом.Мисля, че ще зарадваме хората там ... Апък веднъж като бяхме на модул в Арбанаси искахме да отидем да разгледаме една църква.Обаче входа беше по 1 лв. и повечето деца си бяха изхрачили кинтите и един чичко ни ги плати билетите на сички.15 лева даде човека, а даже името си не каза :P

  9. #9
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Доброто е различно понятие за всеки. За мен добро ще направи някой, ако ни отърве от чалгата. В обществото добро е да направиш донация, да помогнеш на някой инвалид, да станеш в автобуса да седне някой възрастен човек(което пък според мен е тъпо,но...това е друга тема). Общо взето да направиш добро е равно на да не бъдеш егоист.

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Ups & Downs
    Мнения
    2 188
    ooo baby !!! yeeeah baby !!!! Martini baby !!!!
    ei tva e dobro

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2003
    Мнения
    822
    Мииии добротоооо еее нещо хубаво, което прави човека до нас щастлив и което правим от сърце, а не по задължение, затова и най-често е несъзнателно и спонтанно. Никой не може да изброй добрините, които е направил на листче, макар,че бях чела в една книга една много добра идея за това пожелаваш си някакво желание /не че ще се сбъдне,ама за стимул:P/ и в рамките на 3 години, трябва да направиш 3000 добрини и да си ги записваш Ние може да си направим нещо подобно, но за по-кратък период от време, например един месец - 20 добрини ама успоредно с това и да си правим равносметка какви "злини" извършваме...ще бъде интересно не мислите ли

    най-добрия човек който познавам...може би сестра ми.
    доброто не се оценява от много време, защото всички са невероятни лицемери и егоисти ...
    - Обичаш ли ме?
    - Повече отколкото може.
    - Колко може?
    - Не може.
    - Въобще ли?
    - Изобщо.


  12. #12
    повечето хора знаят какво е добро и за тва не го оценяват.Има сега една реклама с едни дечица които много точно дефинират думата.А иначе аз често забравям за малките жестове,но когато съм в някво гадно нястроение имам голямо желание да помагам

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си