.
Затворена тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Ese...koito moje da mi pomogne:)

    Zdraveite! Imam da pisha celi dve eseta za drugata segmica a i predstava si nqmam kakvo da pisha v tqh ( neiskam da stavam nahalna kato vi karam da mi go napisheto cqloto...prosto malko mi pomognete: s uvoda ,tezata koi s kakvoto moje... estestveno ako imate jelanie de ))

    Ednata tema e "Semeistvoto" - tq e po lekichka
    A drugata e "Chovekyt e vyje,opynato m/u zvqra i svryhchoveka - vyje nad propast" - ujas mnogoooo e gadna

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2004
    Мнения
    422
    za koga ti trqbva...sega imam malko work i nqmam vreme da go mislq no po kysno moje da sedna da go vidq malko
    za utre li ti e ?
    samo shte ti dam ideq nqkakva...az si go tylkuvam kato razpokysvaneto na choveka,po vreme na negovoto izrastvane i razvitie,mejdu dobroto i zloto-mejdu grehovete i izkusheniqta i osyvyrshenstvaneto,ustremqvaneto kym krasivo i dobro .... neshto takova.samo che moje bi v malko syvremenen variant
    Глупаво е да правиш планове за цял живот , когато не си господар дори на утрешния ден...

    Истински същественото е невидимо.

    http://tuleni.hit.bg/indexbg.html

  3. #3
    mhh
    eseto e tvoe razsajdenie kakto znae6!!!
    mislq 4e vav semeistvoto trqbva da napi6e6 za
    1.kakvo da e to
    2.za spodelqneto
    3. obi4ta
    4.doverieto
    5.semeistvoto nikoga nqma da te predade
    P.S sajelqvam 4e taka na kratko ti davam si4ko!
    yspeh i 6 da ima6
    Ne Ti E pRiAtEl ToZi KoItO tI BaR6E sAlZiTe a ToZi KoItO nE tE kArA Da pLa4e6!

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    619
    aa taq vtorata e super qka filosofska tema...ta ideqta i e che v prirodata na choveka e da se bori da nadvie jivotinskoto v sebe si koeto predstavlqva nai veche borbata za ocelqvane..divoto taka da se nareche.. i osven tova toi postoqnno se opitva da se prebori s nesuvurshenstvata v sebe si i taka da dostigne do edna stepen na idealna sushtnost koqto bi bila nechoveshka..i tova dopulnenie spored men za vujeto nad propasta to akcentira v/u trudnostta na tazi borba...

  5. #5
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    abe do kolkoto si spomnqm v eseto nqma uvod,teza i t.n ... a samo v su4inenieto - razsujdenie i literaturno - interpretativnoto su4inenie..
    vij v www.liternet.bg ako ima podhodq6ta tema ili shodna.. s drugo ne moga da ti pomogna,6toto ne sam dobra s esetata
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    амм.... има теза и увод......поне ние така учихме..доколкото и аз помня..
    ами виж и в otkrovenia.com може да има нещо..иначе...те ти дадоха насоките..ти порасъждавай малко..аз мн обичам...и ти ше се спраиш....не е толко трудно..успех

    ..But why?...

  7. #7
    :P Mersi na vsichki che mi dadohte razlichni nasoki za esetata...ami da za "semeistvoto' shte se spravq nqkak si ne e chak tolko trydno ,..no drugoto mn me pritesnqva ...e se pak ne byrzam chak tolko mnogo za drugata sedmica mi trqbvat i po tochno tova vtoroto ese za 26-ti....pak mersi )

  8. #8
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Myrcheto
    za koga ti trqbva...sega imam malko work i nqmam vreme da go mislq no po kysno moje da sedna da go vidq malko
    za utre li ti e ?
    samo shte ti dam ideq nqkakva...az si go tylkuvam kato razpokysvaneto na choveka,po vreme na negovoto izrastvane i razvitie,mejdu dobroto i zloto-mejdu grehovete i izkusheniqta i osyvyrshenstvaneto,ustremqvaneto kym krasivo i dobro .... neshto takova.samo che moje bi v malko syvremenen variant

  9. #9
    Ми виж тва може да помогне


    Аз и моите родители

    Всеки от нас повече или по-малко носи наследствени гени от родителите си или
    от баба и дядо. Искаме или не, ние, децата, приличаме на своите предци. Това
    е много хубаво, защото аз искам да бъда като моите родители. Те са ме
    отгледали и винаги са изпълнявали всички мои разумни желания. Често ми
    повтарят, че всеки човек трябва да има мечти и да се стреми към тяхното
    реализиране.
    За всичко, което съм искала да правя в извънурочните занимания (било
    спортни танци, училището по английски език), те са ме подкрепяли. Винаги,
    когато ги помоля, ми помагат за уроците. Не ме глезят, но и не ме лишават от
    нищо, което ми е необходимо. Изслушват ме и се отнасят добре с мене - нищо
    че може и да съм ги ядосала. Помагат ми в трудни моменти, а ако съм виновна
    за нещо, се стремят да посочат грешката ми, като непрекъснато ми говорят.
    Опитват се да ми обяснят, че човек сам трябва да осъзнае какво е направил, че
    всеки сам трябва да се учи от грешките си, за да не ги повтаря.
    Заедно обсъдихме възможностите за по-нататъшното ми обучение. Исках да
    уча в Благоевград, в Езиковата гимназия, и те изцяло подкрепиха моето
    желание, като казаха, че всичко зависи от мен самата. Съзнавам, че е много
    трудно да учиш в чужд град, далече от близките си; че семейството ти трябва
    да разполага с достатъчно средства, за да те издържа, но нито веднъж не чух
    от родителите си да изтъкнат този факт. Те уважиха желанието ми; зная, че се
    радват за мен, че се гордеят с успеха ми, за което аз съм им безкрайно
    благодарна.
    Често са ни повтаряли - на мен и на бате - че най-важното е да бъдеш човек, да
    обичаме близките и приятелите си, да уважаваме учителите, познатите си,
    всички хора. Казват, че винаги трябва да помним поговорката: "Каквото
    повикало, такова се обадило!"
    Възпитават ме как да се държа на обществени места, с непознати, с приятели.
    Учат ме на добро, защото те самите са добри. Дори да ми се скарат - това не е,
    защото не ме обичат, а защото ми мислят доброто.
    Сега, когато уча в Благоевград, далеч от родния дом и от моите родители,
    разбирам колко ми липсват; чувствам със сърцето си колко обич и топлина се
    таят в думите на Димчо Дебелянов: "Да се завърнеш в бащината къща, /когато
    вечерта смирено гасне" – там, където те чакат най-милите, където усещаш
    спокойствието на дома и любовта на мама и татко. Там са хората, които са
    готови да пожертват себе си за мен, за брат ми и за нашето щастие.
    Ето затова си струва да приличам на тях. Радвам се, че са ме научили да ценя
    доброто, да се трудя и да се боря за постигане на целите ми. Смятам и аз така
    да възпитам децата си, защото какво по-хубаво от това, да бъдеш добър човек!
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  10. #10
    Темата е стара!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си