.
Отговор в тема
Страница 1 от 8 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 195
  1. #1

    Американския колеж в София

    Тук има ли хора, които учат там? Бихте ли ми дали малко информация за това как протича учебния ден и т.н.?

  2. #2
    Super stroga diciplina 4ak do kato ti umryzne
    Pravi kakvoto trqbva, pyk da stava kakvoto shte...Sledvai techenieto na jivota.

  3. #3
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    az ne u4a tam,ama sa mi govorili za amerikanskiq kolej...
    u4i se STRA6NO mnogo... u4i se do kum 2-3 4asa sledobed,do kolkoto znam..
    doma6nite ti sa OGROMNI ... disciplinata e STROGA i ima qko zubari.. a da ne kazvam kolko MNOGO pari se pla6tat
    nikoga NE bih u4ila tam.. za ni6to na sveta
    puk i sam 4uvala,4e ne e osobeno dobro daskaloto..
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  4. #4
    Guest
    Американския колеж си е супер яко даскало.Не че уча там,ама искам.Но то не е за всеки и напротив не се учи чак толкова.Просто има повече практически знания,много извън класни дейности.А учебния ден започва в 8:15 и свършва към 3 като сметнеш и времето за обяд.Строга дисциплина какво значи това?Че няма олигофрени и че не можеш да си правиш квото ти скимне.Не те държат на въже и ти казват зубри,там вкизат хора с логическо мислене(само погледнете изпита какъв е),научава се езика перфектно и се научаваш да се оправяш във всякава среда и после приемането ти в американски колеж без изпит е гарантирано.

  5. #5
    Ето задачи от примерния приемен изпит:

    1. Умореният Уили изкачил един хълм със скорост от 1,5км/ч и слязъл със скорост от 4,5км/ч, така че разходката в двете посоки му отнела общо шест часа. Какво е било разстоянието до върха на хълма?

    2. Ако прибавите числото на възрастта на Том, повдигнато на квадрат, към възрастта на Мери, сборът ще бъде 62; но ако прибавите числото на възрастта на Мери, повдигнато на квадрат, към тази на Том, резултатът ще е 176. Каква съответно е възрастта на Том и на Мери?

    3. Двама колоездачи се състезават на кръгова писта. Браун прави една обиколка за 6 минути, Робинсън за 4 минути. Колко минути след старта Робинсън ще настигне Браун?

  6. #6
    Guest
    SkAtE^FeNkA има и много по гадни задачи,ама то не е казано сичките да се решат..най-високия резултат миналата година е бил около 50 и няколко %

  7. #7
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    У дома:)
    Мнения
    132
    www.ac-arcus.com - Tam e po-zle, vervaite mi!
    There is only one thing worse than being talked about and that is not being talked about!

  8. #8
    az u4a tam i vervaite powe4eto ot sluhovete sa verni tfa det 4eta ma e super qko daskalo a tiq zada4i sa nerealno trudni sprqmo tiq na istinskiq test..tam se edno pitat umstveno izostanali

  9. #9
    az hodq na kursove za amerikanski koleg samo logi4eski i matemati4eskiq razdel mi se vigdat po slogni no lingvistikata i esepisaneto po bivat
    ako uspee6 da se klasira6 v 50-torkata za 1 godina pla6ta6 1900 evro a ako si sred rezervite toest sled 50-to do 100 mqst pla6ta6 4500 evro nqkyde
    no sys sigurnost amerikanski koleg ti osigurqva dobro byde6te vsi4ki tam gi podgotvqt za biznesmeni

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Мнения
    2 009
    Аз съм учил там 8 и 9 клас. Има толкова много митове за колежа, че незнам откъде да започна. Първо, дисциплината въобще не е толкова строга колкото си мислите. Има буквално утрепки и там. Учебният материал в колежа е под всякаква критика. Там не се учи нищо, разберете. Научаваш единствено езика. Когато се преместих имах толкова пропуски в знанията, че направо се отчаях. А бях един от добрите ученици там. Всичко това идва и може би от супер некомпетентните учители. Това са млади учители, които си карат специализацията и не им пука мн мн какво ще разберат учениците. Имам мноооого примери как са ни учили на грешни неща, само за да не питаме мн въпроси и да минава времето по бързо. Свестните учители в колежа се броят на пръсти!
    И накрая таксата...тя расте всяка година и ще продължава да расте, защото искат да се нагушват и те. Не карам никого да ми вярва, това са си мои наблюдения и просто ги споделям с вас.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    S o F i A
    Мнения
    727
    mi az se qvih na izpit tam, kogato bqh 7 klas, no 6te ti kaja 4e ako iska6 da u4i6 tam po-dobre se zapi6i na kursovete im. ina4e sgradata e gotina, a za daskalite ni6to ne znam imat izpiti po vsi4ki predmeti na kraq na sroka-pone taka sa mi kazvali...
    Не позволявай на другите да ти казват за какво да мечтаеш!

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    973
    Цитирай Първоначално написано от MiRaCuLiX.bb
    Аз съм учил там 8 и 9 клас. Има толкова много митове за колежа, че незнам откъде да започна. Първо, дисциплината въобще не е толкова строга колкото си мислите. Има буквално утрепки и там. Учебният материал в колежа е под всякаква критика. Там не се учи нищо, разберете. Научаваш единствено езика. Когато се преместих имах толкова пропуски в знанията, че направо се отчаях. А бях един от добрите ученици там. Всичко това идва и може би от супер некомпетентните учители. Това са млади учители, които си карат специализацията и не им пука мн мн какво ще разберат учениците. Имам мноооого примери как са ни учили на грешни неща, само за да не питаме мн въпроси и да минава времето по бързо. Свестните учители в колежа се броят на пръсти!
    И накрая таксата...тя расте всяка година и ще продължава да расте, защото искат да се нагушват и те. Не карам никого да ми вярва, това са си мои наблюдения и просто ги споделям с вас.
    жалко. аз пък си мислих, че има поне едно истинско училище с бг, където е с еврпоейските стандарти на обучение.. аве с две думи - перфектното училище..
    явно е хубаво само на сграда и толкоз...
    тъжно наистина
    ...frustration, domination, feel the rage of a new generation,
    we're livin', we're dyin' and we're never gonna stop, stop tryin' ...


  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Мнения
    2 009
    Има такива училища. Не искам да правя реклама и не съм компетентен в тази сфера, но ще ти кажа от личен опит. Аз уча в НПМГ и го смятам за доста добро и дори с по-високи стандарти от европейско училище. Учителите са истинстки професионалисти и учениците успяват. Например отбора по химия и биология винаги взима златни медали по световни първенства. Пишат ги и по вестници и по телевизия са ги давали. Училището има и много успехи във физиката и математиката във националния отбор. Има дори световно известни учени, завършили НПМГ. А спрямо училищата в БГ е с най-висок % е на ученици влезли в медицинска академия и въобще подобните специалности в университета.

  14. #14
    Има наистина училища в които се учи и то здраво.Един приятел, ми разказа за старото му(частно).Та значи учи се яко(даскалото е някакво бизнес или икономическо, в тая свера).Етапите на развитие на фирмата(на английски), бизнес етика и всякакви такива екстри.Даже е ходил някъде в европата да представя и защитава бизнес план изцяло на английски.Като му е дошъл бала още не е могъл да завърши някаква работа по която ги оценяват накрая.Общо взето здраво учене-и кат го питах какво прави сега в това даскало където е вика "Ами от толкова учене нямах време да се подготвя за изпити", но пък му е много по-лесно сега защото са го бъхтили да учи преди.
    Един друг е в някакво френско даскало, май пак частно и каза че супер-много се учи и там.За съжаление за първи немога да ви кажа къде е учил защото съм забравил а и скоро няма да се видиме.НО таксата на срок (или години) беше към 800ЕВРО а вика че децата на борците били в някакъв клас на по 1500 евро.
    Този от Френското даскало може и да го видя ако се оправи времето и се засечем ще го питам повечко, но си личеше по разговора с него че здраво се учи.

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    Somewhere in Pavlikeni
    Мнения
    548
    az ne ucha tam i ne znam kak stoqt neshtata
    ama znam edno
    American Colege Arcus - Veliko Turnovo
    e 100 puti po huvaf ot sofiiskiq

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    В един тъп смотан град или с една дума голямо село
    Мнения
    46
    Не уча там ,но съм чувала ,че е велико,но много трудно да се влезне и се плаща около 2000 евро на год.
    Мога да покоря всички върхове,защото притежавам необходимите качества.

  17. #17
    Guest
    Аз не уча в Американския колеж, но като бях седми клас много исках да вляза там, но останах резерва или бях за високата такса, или нещо такова. Знам, че като излезеш от там вече не можеш да кандидатстваш в БГ университет, просто подготовка за това нямаш и става сложно(е затова пък отиваш в Америка).

  18. #18
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Tedka-Medka
    az ne ucha tam i ne znam kak stoqt neshtata
    ama znam edno
    American Colege Arcus - Veliko Turnovo
    e 100 puti po huvaf ot sofiiskiq
    xax kak popadnah na edno tvoe mnenie..prosto ne e istina.. ) Da napulno si prava.. ))) {} bi4kam te..shte se setish koq sym!

  19. #19
    oh_lele
    Guest
    awe 4i4o mi raboti tam i kaza 4e izpita e 1 test
    s zada4i i glyposti po si4ko a po literatura ne e su4inenie razsujdenie ami nqkfo tam da opisva6 kakvo misli6 za pokazan predmet ili misul moje da e dulgo tfa ne6o ot 1-do mnogo izre4enq
    horata deto sa tam opredelqt kakva taksa da pla6ta6 spored vuzmojnostite na roditelite ti vliza se s 5 min yspeh i vseki ponedelnik ima test po vsi4ko
    no dori i da ne pla6ta6 taksata pak nqma da te izgonqt ...

  20. #20

    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Sofiq
    Мнения
    62
    4uvala sam,4e tam e super snobarstvo i vsi4ki gledat samo parite ti...nz dokolko e vqrno!
    *nikoga ne se celuvai pred vrata,za6toto lubovta e slqpa,no sasedite ne sa*

  21. #21
    oh_lele
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от kiss_you
    4uvala sam,4e tam e super snobarstvo i vsi4ki gledat samo parite ti...nz dokolko e vqrno!
    tfa e verno ama nai vajnoto e ako y4i6 tam da ne im obru6ta6 vnimanie .. 6oto te sa po zle ot tebe

  22. #22
    takaaaaaaaaa.prosto neznam otkade da zpao4na z akoleja!!po4ti vsik4ite mi priqteli sa ottam!kisna redovno tam.na podgotvetata im vikat podgeta!!!!i ako nqkoi ti kaje ei podge,mnogo e obidno.u4ebnicite im sa kato enciklpediii ama ogromni vsi4ko e na angliiski ezik absolutno vsik4o bez isklu4enie!a nemskiq i ispanskiq se prevejdat na angliiski!!vav koleja sgradite sa 9!vsqka godina si vav razli4en klas za da moje da s epoznava6 sas vsik4i.takava e sistemata.i ne s aprimerno 8a,9b.mi sa 8/1,8/2 demek osmi klas 1 paralelka!nqma6 pravo da izliza6 ot koleja po vreme na u4ili6te!!dokato vlezne6 vatre vav samiq dvor kadeto sa sgradite ima okolo 10 min hodene pe6a predi tva ot barierata!zna4i moje6 izvam barierata da pu6i6!hvanat li te te isklu4vat!ne e kato vav na6te obiknovennite u4ili6te na 100% hvar4i6.a ako sgafi6 ne6to vav daskaloto si na probation!!!!!taka se nari4a i pri tri probationa hvar4i6!!!a z aintrigite na koleja nqma da vi opisvam prosto.horata pove4eto sa ujas mama i tati multi milioneri abe ujas!!!tolkova sa ligavi vsik4i,no se u4i za6toot ako ne s eu4e6e hvar4i6.pod 4 i 50 te gonqt!!!i mnogo me nervat kato po4nat sas toq angliiski .a ima takiva koito sa ebati zubarite i varvqt i plqmpat na angliiski naprimer dolu vav caffetariqta!!taka i vikat!!ima to4no kato po filmite dalgi massi i po kompanii sqdat vsi4ki nqkvo super golqmo.redi6 se vz9ima6 si hrana vsi4ki se hranqt tam!!imaT ONDA!TVA E NAI QKOTO KAFFE!ako nqkoi go interesuva ne6to da me pita moje ne6to da ispuskam!a i osven 4e vsqka godina si sas razli4en klas vseki 4as se mesti6 vav razli4na sgrada a sgradite ne sa blizko pri 10 min mejdu4asie!!!

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    547
    някой ще ми разясни ли как се влиза и примерни задачки някви ако имате да ги дадете тук

  24. #24
    as ne u4a tam no sa mi kazvali 4e e mno strogo i se pak mno se u4i
    Greshka beshe spored tebe,greshka beshe si4ko.mnogo mislesh do v4era drugo kazvashe mi ti mno burzo mai zabravi kak mi se kulneshe 4e bez mene ti ne mojesh nito den ti...

  25. #25
    KAROZARIN
    Guest

    TRQBVA MI NEKAKVO INFO ZA AMERIKANSKIQ U SOFIQ

    pls nekoi 6te mi kae li kakvi sa ispitite - ot ko se sustoqt 4e sq sum 6 klas ama mai kato mina i 7 6te oda tam i a znam za kvo stava duma pls kajete mi [-o<

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си