.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 21 от общо 21

Тема: РАЗКАЗ

  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128

    РАЗКАЗ

    знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна


    И ето,тя заспиваше,а с нея заспиваше и целия свят,или поне онази малка частица от него,която тя притежаваше..Сърцето и душата,умът и разумът,болката и любовта,страданието...които и бяха най-присъщи...
    За миг тя затвори очите си но нечий черен образ нахлу в съзнанието и,и тя се вторачи в прозореца.Стаята и беше бедна-легло,ракла,евтино бюро и няколко нейни картини над него..Да,обожаваше да рисува!Сякаш само белите листи разбираха какво чувства тя..Сякаш само те я обичаха..
    Ситните капки на пролетния дъжд румоляха и се удряха нежно в перваза на чистия прозорец.Как искаше да се протегне през него!Да докосне онзи рай навън...Стъклото дори не личеше,а двете саксии с теменуги оставени отвън на него сякаш я викаха,чакаха я с трепет и охота..Дърветата бяха мокри,но някакси красиви..Нима дъжда може да изчисти калта от тях?Само външно..само от кората им..Стволовете им пак си оставаха изцапани с кръв,така както нейната душа беше омърсена с болка и отчаяние..Но тя се стремеше да не показва чувствата си пред другите,искаше да я запомнят като усмихнатото и дружелюбно момиче,винаги готово да се притече на помощ...
    Душата не говореше,и сърцето мълчеше,усмивката беше фалшива като мечтите и..Външния вид умело прикриваше емоциите..Очите и бяха пъстри-преливаха се с цвета на косата и..-някак тъмно руса,но те и придаваха загадъчност..Такива очи никога не биха излъгали.Но никога не беше сега.За всичко си има пръв път,въпроса е дали щеше да доживее до него..
    Преди време,на това легло тя бе споделила любовта с момче,което я напусна.Толкова ли жестока може да е съдбата?Защо именно сега си го спомняше.....Може би в този момент той е при друга и залъгва нея..Защо не беше тръгнала след него?Не беше го спряла?
    Понякога човек остава без думи,и после търси подходящите..,но тогава вече е късно.Понякога човек няма смелост..Понякога просто не иска..Такава беше тя ,не искаше!Казваше си"Ще го забравя",но толкова лесно ли се забравя най-обичания човек..Да,хората казват,че с времето всичко минава,но защо не спре?!.."Спри,по дяволите!За миг само"-крещеше тя на вътрешното си аз..Но да спреш,да спреш да обичаш не става лесно..
    Всеки допуска грешки,понякога простими,друг път-не!"Внимавай следващия път"-мислеше си тя..Но дали след всичко това беше способна да се влюби отново?..Не е лесно да преодолееш раздяла с някой,на когото си дала всичко,а в замяна си получила лъжа,изгаряща и досега душата ти..
    Погледна към тавана,после заспа.Не сънуваше,нямаше сили да го направи..За нея нощите минаваха еднакво-спомени,спомени и пак спомени..
    Сутринта стана ,разсъни се...Взе един молив и лист..и нарисува неин автопортрет с коса в ръката...и качулка на челото..Нарисува се такава,каквото беше всъщност,защото тя беше смъртта...
    "..И ето как и най-злите ни и лоши врагове могат да чувстват същото,което и ние,защото понякога зад мрачната душа се крие бяло сърце..а ти просто си сляп за да го видиш..и винаги ще останеш такъв..."-мислеше си едно обикновено момиче,което сега седеше и четеше разказа си...
    _________________

    ..But why?...

  2. #2
    brao deathrow.... qko e
    2pc rlz

    look into the eyes of a killer man, look into the eyes of a pig
    look into the eyes of a killer man, slam, damn boy, i wish you did

  3. #3
    Бу, много е хубавко! Когато го четях в началото и си мислех: "Уууу до болка познато". Краят ми хареса страшно много. Не разбирам особено от такива нещица, обаче това е едно от малкото, които ме грабват от самото начало.
    SmiLe ToDaY! TomoRRoW it Will Be WoRsE!

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    I MightBe in front of u.iMightBeBehind u.EitherWay,I have a knife.Don'tMakeAnySudden,IcanSlip
    Мнения
    705
    zalko tolkowa mi haresa 4e nemoq da go izkritikuwam
    Love is not like anything.Especially a fucking knife!

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Мнения
    882
    знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна
    Az li4no ne mislq 4e tova ima nujda ot kritika Na men mnogo mi haresva

    Obiknesh li obi4ai silno,
    namrazish li zavinagi mrazi,
    ne sujalqvai nikoga za nishto,
    edva li nqkoi teb shte sujali...!!!

  6. #6
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904
    в началото ми се стори изтъркано и много банално
    колко такива съм изчела, и си мислех: иска критика дали да и кажа или не, обаче после стигнах до края....браво убийствен е
    добре си го замислила

    Give me your best shot motherfucker!

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    да,по принцип темата е една такава банална,но и аз я почнах и исках някак да поразчупа..нещо по различно да има към края..и тва ми дойде на ум

    радфам се че ви харесва

    ..But why?...

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    Ei tam..
    Мнения
    346
    Mmm na men li4no mi haresva mnogo!
    Radvai se na tova koeto imash dnes i se bori za onova,koeto iskash da imash utre!

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Stara Zagora
    Мнения
    1 144
    I az ne razbiram mn0g0 0t razkazi 6t0t0 ne sam na "ti" s literaturata ama be6e qk0! Pr0dyljavai v sy6tiq duh!

  10. #10
    Супер фен Аватара на Devilsplaymate
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Nowhereland
    Мнения
    1 280
    Цитирай Първоначално написано от ^Green_Lady^
    знам ,че тука сте криитици,а имено от упреци се нуждая аз...ае моля ви вижте го...после може и друг да пусна
    Az li4no ne mislq 4e tova ima nujda ot kritika Na men mnogo mi haresva
    xe xe i az sym tka ...
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Нейде из Европа, по-точно Виена
    Мнения
    737
    И на мен много ми хареса! :P Браво!
    "Es gibt Risiken, die man nicht eingehen darf: Der Untergang der Menschheit ist ein solches."

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    благодаря много

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    In the dreams of the boys!
    Мнения
    429
    Леле това супер много ме изкефи! Края е направо жесток! Поздравления!

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    sOmEwErE iN mY dReAmS
    Мнения
    471
    манеее ...гледай ти какви неща пишат хората просто нямам думи Отначало само прочетох мненията на другите...щото ми се стори много дългичко ( а пък аз не съм по четенето) ....ама реших да го прочета ....Просто нямам думи да опиша коклко е хубаво...всичко толкова образно,и добре изпипано..А ти критики ще ми търсиш ?! Пускай друго ако имаш.....и едно в-сче ...Тва разказче колко време го писа ?

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    Цитирай Първоначално написано от MaD_CaT*
    манеее ...гледай ти какви неща пишат хората просто нямам думи Отначало само прочетох мненията на другите...щото ми се стори много дългичко ( а пък аз не съм по четенето) ....ама реших да го прочета ....Просто нямам думи да опиша коклко е хубаво...всичко толкова образно,и добре изпипано..А ти критики ще ми търсиш ?! Пускай друго ако имаш.....и едно в-сче ...Тва разказче колко време го писа ?
    ми аз вечер пиша към дванайсе..като се усамота..макс 30-40 минути да съм го писала...

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2003
    Град
    Nowhere :P
    Мнения
    659
    Цитирай Първоначално написано от DiEsEl_GiRl4eTo
    Бу, много е хубавко! Когато го четях в началото и си мислех: "Уууу до болка познато". Краят ми хареса страшно много. Не разбирам особено от такива нещица, обаче това е едно от малкото, които ме грабват от самото начало.
    Mnogo e hubavo.. Ne se nujdae ot kritika...


  17. #17
    strahotno e,mnogo e gotino,napisano e s mnogo chuvstvo...bravo
    Ключа към сърцето може да бъде само една мила дума или нежна целувка...
    Позволи ми аз да ти я дам!

  18. #18
    ual razkaza e super dobre si se spravila

    Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм.

  19. #19
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    somewhere that no one can save me...
    Мнения
    326
    Браво DeaTHroW-ReC_F

    Много ми хареса, продължавай в същия дух
    ...вярата е мъртва,замина в смисъла за живот.Вятъра отвя споменът за отминалите дни.Времето заличи образът на любовта.Усмивката я няма веч,остана някъде сама,няма изход,това е моята съдба.. аз съм мъртав! ..само спомена остана да тъжи,до края на света...

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    above the clouds..
    Мнения
    1 128
    О откога не бях виждала твое мнение...простоо))
    Благодаря отново..и ще продължа несъмнено (даже вече го прая)

  21. #21
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    в страната на любовта
    Мнения
    303
    da bravo!!!naistina e mnogo dobro :P

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си