.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Guest

    конюктивит

    Здр!
    Чух,че напоследък има мн болни от конюктивит и искам да питам дали може да се предпазим някяк и как И с какво се лекуварсъщо така за колко време минава

  2. #2
    Е, няма как да се предпазиш...Освен да не плуваш в басейни със съмнителна чистота, да не използваш една и съща кърпа за лице с много хора, за които не си сигурен дали нямат конюнктивит.
    Лекува се с капки за очи за около 1 седмица. Аз лично съм имала 2 пъти. Не е нищо страшно.

  3. #3
    az sa6to sam imala na nqkolko pati.po princip znam,4e e zarazno.mislq,4e moje6 da se zarazi6 i pri prqk kontakt s nqkoi ili pak kato izpolzva6 4ujda karpa za lice i t.n. predi men spomenaha i za o6te nqkolko ne6ta.
    no ne se pritesnqvai.ako ima6 takav problem,otiva6 na lekar-moje i pri li4niq lekar,ili na o4en.izpisvat ti kapki za o4i ii taka.vsi4ko e ok.
    Celuvai ustnite mi,kojata mi,vsi4ko...Celuvai tam,kadeto znae6,4e obi4am...Celuvai,kolkoto i kakto pojelae6...Umiram s TEB da bada,drugoto go znae6!

  4. #4

    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    Where love is free!
    Мнения
    62
    ami ne e stra6no.Ako si f ne trqbva da pozlva6 molev za o4i na bolen 6toto mn lesno se zarazqva
    "Jivota e hubav, za6toto e defekten !!!" Ivan Radoev

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    sofia
    Мнения
    790
    mojesh naprawo v aptekata da otidesh ste ti dadat edni kapki (vuobshte i za ime neznam) i za 2-3 dni minava malko e gadni4ko ama nqma na4in

  6. #6
    има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.
    стига приказки!

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    sofia
    Мнения
    790
    damm konuktivita e vuzpalenie vsledstvie zamursqvane na o4ite

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Ne e stra6no. Prosto ceni o4ite si i se griji za tqh. Tova e nai-dobrata profilaktika.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Мнения
    357
    Цитирай Първоначално написано от nar
    има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.
    Заразно е и още как

  10. #10

    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Пловдив
    Мнения
    32
    Един от най-обичайните симптоми е дискомфорт или болка, които се усещат като дразнене от пясък в окото. При много хора може също да има зачервяване на окото и вътрешния клепач – синдром на червените очи. Клепачите могат също да се подуят и очите да са чувствителни към ярка светлина.
    Всички типове инфекциозен конюнктивит са заразни и могат да се предадат от едното око на другото при докосване на очите. Може да се заразиш първично от директен контакт с някой, който е инфектиран или нещо, което заразен човек е докосвал, например използвана кърпичка. Инфекциозните причинители могат да се предават също и чрез кашляне и кихане. В допълнение, определени вируси се разпространяват лятно време, когато плуваш в заразени води или използват едни и същи кърпи.
    За да се предпазиш от инфекциозен конюнктивит, трябвада миеш често ръцете си с топла вода и сапун. Не трябва да споделят капки за очи, кърпички, очен грим, хавлии или калъфки за възглавници с други хора. Ако вече имаш конюнктивит, мий ръцете си след като си докосвало очите си. Също така не трябва да пипаш инфектираното око и след това да докосва другото, без преди това да си измило ръцете си. Изхвърляй неща като марли за почистване или памучни тампончета веднага след използването им. Пери кърпите и чаршафите си в гореща вода отделно от бельото на останалите членове на семейството, за да избегнеш заразяване.
    Организмите, които предизвикват сексуално-преносимите заболявания гонорея и хламидия също могат да инфектират окото и да предизвикат конюнктивит, за това бъди внимателен!
    Respect my Shits!

  11. #11

    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Пловдив
    Мнения
    32
    Цитирай Първоначално написано от kaka_lara
    damm konuktivita e vuzpalenie vsledstvie zamursqvane na o4ite
    Ако трябва да бъдем точни, конюнктивита, закойто става въпрос е инфекция...
    Respect my Shits!

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от adult
    Цитирай Първоначално написано от nar
    има и други причини,освен заразяването.ако не сваляш грима преди да заспиш също можеш да имаш коньюктивит.това не е заразно обаче.
    Заразно е и още как


    Мисли за мига...живей на ръба...Не позволявай страха от грешките да ти попречи!!!

  13. #13
    не е болка за умиране като имаш напредвид колко по страшни неща има
    не се впрягай много

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си