.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 88

Тема: Правопис

  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795

    Правопис

    Виждам, че много от потребителите не знаят правописа на някои елементарни думи. Например сигурно 99% пишат "съжелявам", а вярното е "съжалявам". За проверка: корена на думата е "жал", което няма как да стане "жел". Друго, което много често се бърка са пълният и непълният член на думите.
    Призовавам всички да пишат правилно! Ако сега започнат да грешат в правописа, в бъдеще ще изглеждат смешни в очите на децата си, които ще учат правопис в училище.
    Ако има някоя дума, която сте забелязали, че често се греши във форума, напишете тук правилния начин за написването й. Така всички потребители ще могат да се ограмотят малко и от форума.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Мнения
    1 356
    dA Fe i aZ nE SUm oT naI umNIte AMa mNoo sE NerVq kOGaTo nqKOI pRAvI EleMentArNI GreSHki

    p.s. pIsHA poFeCHETo dUmI s `F` VmeSto `v` sHtoTo mE kEFi nE SHtoTo SuM gALfON

  3. #3
    haha kvi sa tes raoti tuka we :P da narpaoim edna nau4na poredica ot temiz a pravopisa :P :P :P :P
    aBeP4eTo rulZzz

  4. #4
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    moita best-ka v daskalo pravi postoqnno gre6ki
    prava i zabelejka,ama vmesto da si vzeme pouka,da
    se popravi tq samo se surdi...
    pi6e super negramotno.. ne znam kak e izkarala 5 na izpita po BEL
    slaga ponqkoga gre6no udareniata na dumite..
    az li4no s pravopisa i zapetaite sam si OK,za6toto imah v 5,6 i 7 klas
    svqstna daskalka po BEL,koqto si me nau4i na vsi4ko
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Мнения
    1 356
    Цитирай Първоначално написано от lucifer`s-devil
    haha kvi sa tes raoti tuka we :P da narpaoim edna nau4na poredica ot temiz a pravopisa :P :P :P :P
    nE STAfA fUprOs zA uRoK pO bUlgARSki, sTAfA fUprOs Za ElemeNtAreN prAvoPIs. aKO sHte MI PIsheSh isKAm sUs `z`, ocHakVAm s `u` i t.n. misLIsH lI cHe Shte PRieMA naSerIOzNo mNeniTeO tI... cIgANSkA rAbotA

  6. #6
    Bimper-ska, споментатите от теб грешки са една незначителна част от всички допускани. Масово се допускат грешки в правописа на думи с "о" и "у", "а" и "ъ". Няма да говоря какво е положението с препинателните знаци (най-вече със запетаите). Да не забравяме и слятото, полуслятото и разделното писане...И още много не само правописни, но и стилови грешки. Няма смисъл да се подхваща такава тема (според мен), защото на всички оправданието им ще е, че тези грешки са допуснати в бързината, както и че тук не е час по БЕЛ, за да се съобразяват с приетия стил на писане...

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Сега видях, че някои пишат "на предвид", "в предвид" и "в на предвид". Хора пише се само ПРЕДВИД! Представката е ПРЕД, което изключва употребата на каквито и да е други предлози.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  8. #8
    Bimper-ska, с горния си пост искаш да кажеш, че е грешна употребата на "впредвид"?! Тук не мога да се съглася...

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Bimper-ska
    Сега видях, че някои пишат "на предвид", "в предвид" и "в на предвид". Хора пише се само ПРЕДВИД! Представката е ПРЕД, което изключва употребата на каквито и да е други предлози.
    Тук не му е мястото според мен , никой няма да те приеме сериозно просто защото не им пука дори по вестниците има правописни грешки, така че не се чуди на правописа тук. Всеки човек сам за себе си решава дали това му пречи или не, а когато почнат интервютата (боже къде било това "Ю") за работа сами ще се сетят.

    Цитирай Първоначално написано от MuTaKa
    Bimper-ska, с горния си пост искаш да кажеш, че е грешна употребата на "впредвид"?! Тук не мога да се съглася...
    Без коментар
    Why are we here ?

  10. #10
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    Цитирай Първоначално написано от MuTaKa
    Bimper-ska, с горния си пост искаш да кажеш, че е грешна употребата на "впредвид"?! Тук не мога да се съглася...
    i az ne sam suglasna
    izob6to ne e gre6no da se kazva ili pi6e "vpredvid"
    Bimper-ska oba4e ti nekvo qko se vruzva6.. kato nekfa daskalka si tuka
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  11. #11
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Цитирай Първоначално написано от miloto_girl-4e
    Цитирай Първоначално написано от MuTaKa
    Bimper-ska, с горния си пост искаш да кажеш, че е грешна употребата на "впредвид"?! Тук не мога да се съглася...
    i az ne sam suglasna
    izob6to ne e gre6no da se kazva ili pi6e "vpredvid"
    Bimper-ska oba4e ti nekvo qko se vruzva6.. kato nekfa daskalka si tuka
    Това, че иска да ви научи на нещо е похвално. Жалкото е, че в България умните хора ги имат за луди. И по-добре да имате даскалица като нея, а сега и от даскал като мен (особенно пишещите на латиница), защото както се изказа някой след време едно CV няма да може да напишете. Аз ако съм един шеф (а аз 100% в живота ще заемам доста висока длъжност) просто видя ли правописна грешка и гоня кандидата за работа!
    Левски шампион але але!

  12. #12
    BSG беше написала "презнуваме" и "съдове" или нещо такова правилното е логично от празник празнуваме....за съдовете я поправиха....съдилища...
    nar беше написала четола (на нея и е простено не е в България ) вярното е чела
    Колкото по темата не съм сагласен аз права грешки обаче повече ме интересува съдържанието на менението ми отколкото правописа...като трябва да пиша грамотно ше пиша тука няя си проверявам мненията по 10 пъти за правопис...

  13. #13
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Цитирай Първоначално написано от Momchenceto
    BSG беше написала "презнуваме" и "съдове" или нещо такова правилното е логично от празник празнуваме....за съдовете я поправиха....съдилища...
    nar беше написала четола (на нея и е простено не е в България ) вярното е чела
    Колкото по темата не съм сагласен аз права грешки обаче повече ме интересува съдържанието на менението ми отколкото правописа...като трябва да пиша грамотно ше пиша тука няя си проверявам мненията по 10 пъти за правопис...
    Е, то тя едно време (преди повече от година) беше пуснала някаква анкета за цветове на коси, където присъстваше чАрвения цвят. Аз я бъзихам много за това де. То и ти си написал сАгласен, вместо сЪгласен. Не сме безгрешни, но поне елементарен правопис трябва да се спазва. Ако е написано зле, каквото и да пише в мнението няма да има значение. При такава ситуация на мен би ми се набило в очи не написаното в мнението, а правописа. Ако правописа е отчайващ, то тогава няма да чета и мнението.
    Левски шампион але але!

  14. #14
    air_J, съгласен съм с теб. Примерно в поста на Momchenceto ми се набиха някои грешки...

    Цитирай Първоначално написано от Momchenceto
    Колкото по темата - не съм съгласен, аз правя грешки обаче повече ме интересува съдържанието на менението ми, отколкото правописа...като трябва да пиша грамотно - ще пиша, тука няма да си проверявам мненията по 10 пъти за правопис...
    В два поста (от тази тема) видях сгрешен правописът на думата "правя" - върша, извършвам някакво действие. "Права" има няколко значения (Пример: Човешки права, Авторски права, права - от геометрията...), но едва ли може да се замени с "правя".

  15. #15
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Bimper-ska
    Сега видях, че някои пишат "на предвид", "в предвид" и "в на предвид". Хора пише се само ПРЕДВИД! Представката е ПРЕД, което изключва употребата на каквито и да е други предлози.
    бтв тфа е вярно....и на мен много ми прави
    впечатление някфо такова...напредвид или впредвид...
    както и "нямам нищо ПРОТИВ" а не "нямам нищо напротив"
    п.п. и аз пиша с правописни грешки...ама аз и говоря с правописни
    грешки така че не ме бърка особено..иначе наживо НИКОГА не
    пиша с грешки

  16. #16
    [quote="Murderdoll^"]п.п. и аз пиша с правописни грешки...ама аз и говоря с правописни
    грешки така че не ме бърка особено..иначе наживо НИКОГА не
    пиша с грешки


    Много интересен начин на изказване...
    Говориш с правописни грешки...по логика трябва да пишеш с правоговорни грешки За да усъвършенстваш писмената си култура ще ти препоръчам правоговорен речник, а за устната - писмен (следвам логиката). Наживо не пишеш с грешки? Интресено ми е в момента как пишеш, на плейбек?

    П.П. Разбрах какво си имала впредвид, но не си се изказла правилно и си позволих да се пошегувам.

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Нейде из Европа, по-точно Виена
    Мнения
    737
    Да ви кажа, тъжно е , но има адски много неграмотни! И забелязвам, че във форума има хора, които наистина не знаят елементорни думи от сорта на - хУрмон, случЕй и много други. Трагедията е пълна! А още повече ме дразни това, че много пишат на латиница и понякога в бързането пишат слято, пропускат букви и после ако трябва да прочета поста им , направо се побърквам!
    "Es gibt Risiken, die man nicht eingehen darf: Der Untergang der Menschheit ist ein solches."

  18. #18
    Вече съм свикнала и с правописните грешки и с постовете на латиница.Аз също нямам блестящ правопис,но се опитвам да не греша елементарни думи,старая се да пиша правилилно. Но си права,че не е хубаво да се пише с грешки.Старайте се малко повече!Все попадам на бисери.Например съм забелязала,че 50-60% от хората във форума пишат гримирВам вместо гримирам.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от MuTaKa
    air_J, съгласен съм с теб. Примерно в поста на Momchenceto ми се набиха някои грешки...

    Цитирай Първоначално написано от Momchenceto
    Колкото по темата - не съм съгласен, аз правя грешки обаче повече ме интересува съдържанието на менението ми, отколкото правописа...като трябва да пиша грамотно - ще пиша, тука няма да си проверявам мненията по 10 пъти за правопис...
    В два поста (от тази тема) видях сгрешен правописът на думата "правя" - върша, извършвам някакво действие. "Права" има няколко значения (Пример: Човешки права, Авторски права, права - от геометрията...), но едва ли може да се замени с "правя".
    Неясно ли се изразих като казах че не ме бърка правописа?!?! А да съм казал някаде случайно че съм безгрешен?!?! И въпреки всичко понякога се старая понякога не.....аку изкам ке пиша кат парфиа мънгал броблем??

  20. #20
    Споко бате, не се нерви...
    Съгласих се с мението на air_J, най-вече с:

    Цитирай Първоначално написано от air_J
    Не сме безгрешни, но поне елементарен правопис трябва да се спазва. Ако е написано зле, каквото и да пише в мнението няма да има значение. При такава ситуация на мен би ми се набило в очи не написаното в мнението, а правописа.
    И затова си позволих да цитирам поста ти (редактиран от мен). Никой не е безгрешен и на всеки се случва да допусне грешка (но в рамките на допустимото )...

  21. #21
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Цитирай Първоначално написано от MuTaKa
    Споко бате, не се нерви...
    Съгласих се с мението на air_J, най-вече с:

    Цитирай Първоначално написано от air_J
    Не сме безгрешни, но поне елементарен правопис трябва да се спазва. Ако е написано зле, каквото и да пише в мнението няма да има значение. При такава ситуация на мен би ми се набило в очи не написаното в мнението, а правописа.
    И затова си позволих да цитирам поста ти (редактиран от мен). Никой не е безгрешен и на всеки се случва да допусне грешка (но в рамките на допустимото )...
    Аз доколкото си гледам поста съм написал същото, но щом има някаква грешка - приемам го! Това е пример, показващ, че всеки греши. Щом аз съм допуснал грешка, значи всеки може. Само да не ви (ми) става навик.
    Левски шампион але але!

  22. #22
    air_J, не си ме разбрал правилно. Не съм цитирал написаното от теб, защото има грешка, а просто исках да разясня някои работи на Momchenceto.

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    I MightBe in front of u.iMightBeBehind u.EitherWay,I have a knife.Don'tMakeAnySudden,IcanSlip
    Мнения
    705
    Цитирай Първоначално написано от leti_cherry
    които наистина не знаят елементорни думи от сорта на - хУрмон, случЕй и много други.
    само да ти кажа ,че се пише СЛУЧАЙ а не СЛУЧЕЙ
    Love is not like anything.Especially a fucking knife!

  24. #24
    naty, май не си много в час.
    leti_cherry знае как се пишат "хормон" и "случай". Тя умишлено е написала с главна буква най-често правената грешка, при изписването на тези думи...

  25. #25
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от little_black_dress
    Например съм забелязала,че 50-60% от хората във форума пишат гримирВам вместо гримирам.
    заеби тфа...преди малко видях грЕмирам
    ахахаха тфа звучи като кремирам

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си