.

Виж резултатите на анкетата: Защо младите напускат България?

Гласували
26. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • заради работа

    12 46,15%
  • заради училище

    8 30,77%
  • защото родителите им се местят

    6 23,08%
  • с надежда да се оженят/омъжат за чужденец

    0 0%
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795

    Za6to napuskat mladite BG?

    Kajete si mnenieto i sorry ako ve4e ima takava tema.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Fucked World !
    Мнения
    597
    za6toto roditelite im se mestyat otgovorih az- taka stana s men, no po princip - za6toto tarsyat rabota...
    we'll die alone like a stone ^^

  3. #3

    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    в Рая
    Мнения
    90
    Az mislia che ne e zaradi nito edno ot izbroenite a e prosto zashtoto vsichki ti tarsiat kasmeta i iskat i kato ne sa go postignali v Balgariq biagat navan!
    Не е важно откъде идваш и накъде отиваш, важното е по пътя си да бъдеш щастлив!!!

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Мнения
    434
    ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
    na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmeta

  5. #5

    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    в Рая
    Мнения
    90
    Цитирай Първоначално написано от foxy_f
    ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
    na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmeta
    AMA I TI GO KAZA "I AZ SE PREMESTIH TUK DA SI TARSIA KASMETA"
    Не е важно откъде идваш и накъде отиваш, важното е по пътя си да бъдеш щастлив!!!

  6. #6
    Според мен пък всеки си има различна причина. Най-вече заради работа, обучение, за по-добро бъдеще. Но всички от изброените отговори са си взъможни.
    SmiLe ToDaY! TomoRRoW it Will Be WoRsE!

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Мнения
    434
    Цитирай Първоначално написано от NastyG
    Цитирай Първоначално написано от foxy_f
    ami az glasuvah 4e e zaradi roditelite...
    na mene maika mi se premesti tuk i re6ih i az da doida tuk da si tarsq kasmeta
    AMA I TI GO KAZA "I AZ SE PREMESTIH TUK DA SI TARSIA KASMETA"
    haha sigurno sam pro4ela tvoeto mnenie inevolno sam go povtorila no i az naistina mislq 4e tuk mi se otvarqt pove4e vazmojnosti i otkakto sam do6la tuk imam vse pove4e ambicii i vse po malko me4ti

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    sofia
    Мнения
    1 863
    vsi4kite ne6ta deto si izbroila mogat da butat pri4ina za zaminavaneto na edin mladej izwun Bulgariq
    As bih zaminala na rabota, 6toto tuka dori 400lv da ima6 zaplata za kvo 6te stigat.......(.kato jiveq sama), za parno-200, za telefo, tok, voda hrana ili da izlezna nqkude s priqteli i da si kupq drehi, kak s tolkova malko pari, ili puk ako sum i pod naem, napravo ne mi se misli....To e qsno nqma da ima upraviq tuka i tva si e, i za tva bqgat mladite hora ot taq mizeriq, deto vseki politik kradne i si pravi gu6ka s na6ite pari.
    Estestveno kato zamina tam 6te si se vru6tam v Bg, i s parite koito sum iskarala za nqkolko meseca 6te moga tuk da jiveq pone godina na volq i da si pozvolqvam tva i onova......

  9. #9
    Фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Somewhere I Belong
    Мнения
    111

    mi

    mi i za6toto na6te se mestqt i za6toto si nameriha rabota v Germaniq...

  10. #10

    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    На една Поляна сам си слойил 1 ка6он и спя там
    Мнения
    87
    smisal ot toq vapros imali ?
    napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
    tai4e ..

  11. #11
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от h0Le
    smisal ot toq vapros imali ?
    napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
    tai4e ..
    za6to si misli6 4e v 4ujbina xorata imat privilegii?!to4no tam e mqstoto kadeto ima6 nai malko privilegii i tnt...da ne si misli6 4e tam nqkoi te 4aka sas 4erveno kilim4e i tnt...
    a po temata...vseki zaminava po razli4ni pri4ini

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Fucked World !
    Мнения
    597
    Цитирай Първоначално написано от French-Kiss
    Цитирай Първоначално написано от h0Le
    smisal ot toq vapros imali ?
    napuskat q 6tot nqma nikakvi privilegii nito rabota nito ni6to ...
    tai4e ..
    za6to si misli6 4e v 4ujbina xorata imat privilegii?!to4no tam e mqstoto kadeto ima6 nai malko privilegii i tnt...da ne si misli6 4e tam nqkoi te 4aka sas 4erveno kilim4e i tnt...
    a po temata...vseki zaminava po razli4ni pri4ini
    mn pravilno... horata si mislyat,4e kato jivee6 v 4ujbina samo se kefi6 na pari4ki i "life"... tuk malko hora ni cenyat...nie sme prosto imigranti i pove4eto si mislyat, 4e sme zaplaha za stranata im mnogo e trudno, nikoi ne poznava6,. nyama koi edna raka da ti podade...ne mislya 4e tova sa privilegii
    we'll die alone like a stone ^^

  13. #13
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904
    Две думи- защото са прости.
    Само че трябваше да замина за да го разбера.
    Някой казваше, че заради работа, само че ако не си някакъв много високо квалифициран спецялист, работа....трудничко, имайки предвид че можеш да взимаш около да кажем 1700 евро, и си мислиш колко много пари са това, а всъщност са нищо. А и винаги остава дискриминацията....поне докато не си изчистиш акцента. Със същите усилия можеш да се реализираш и в България, но върви обяснявай....

    Give me your best shot motherfucker!

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    Tam kydeto ne moje da stypi choveshki krak...
    Мнения
    964
    I spored men za vsichki izbroeni,no nai mnogo tazi gadna bezrabotica i typite niski zaplati,a i standarta na jivot....Syjalqvam che povtarqm deviz na edin chovek ot foruma,no kato go prochetoh i mi se lepna kato moi deviz:MRAZQ DYRJAVATA,OBICHAM RODINATA SI!!!

  15. #15

    Регистриран на
    May 2005
    Град
    Salt Lake City
    Мнения
    78
    Защо в анкетата не присъства "Защото днешното правителство няма светли идеи за запазване на собствеността на работническата партия, и хората биват разочаровани от липсата на добър лидер!"
    Smoking that butt
    It makes you mature
    A slave to sex
    And you tell me you're pure
    You slam that beer
    It makes you a man
    I'll try to keep my cool
    But you better understand

  16. #16
    Фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    ch.city
    Мнения
    141
    Много ясно ,че заради работа...
    колко безработни има тук
    ако не се промени нещо след ЕС
    като порасна с 2-3 см и аз ще се преместя

  17. #17
    Zdraveite!
    V kraq na Uli shte napravq 3 godini v US... i moga da vi izbroq mnogo prichini zashto horata imigrirat v drugi durjavi...
    No anketata gore dolu izbroqva nai-chestite prichini.
    Semeistvoto mi se premesti, zashtoto spechelihme zelena karta; zaminahme zaradi men i brat mi - da uchim tuk. No za men uchilishtata v Evropa sa mnogo po-dobri otkolkoto tezi v US pone do 12-ti klas. Drugata prichina e rabotata. Poneje kakto mnogo hora kazvat Bulgaria e mizeria... horata prosto nqmat drug izbor i zaminavat. Kakto nqkoi vuv foruma kaza... dori da imash zaplata ot 400lv tova ti se vijda mnogo... no ako jiveesh sam e napravo nimislimo!!! I vinagi sum se chudila kak tezi politici che i drugi hora vikat "Ooo ama zashto zaminavat, zashto napuskat rodinata si!?" Otgovoryt e prost - zashtoto ne e za jiveene... No kakto drug chovek ot foruma napisa i na men tova mnogo mi haresa: "Mrazq durjavata, obicham rodinata si!" tova e tolkova vqrno! Bravo na tozi koito go e izmislil! I nakraq s nqkolko dumi... horata imigrirat s misulta i v tursene za po-dobur jivot (vupreki che za men ne e taka). I tova mnogo me drazni kogato horata zapochvat da vikat "Ooo ama te imat pari ostai gi...ooo ama te bogati i naduti" no dokato ne otidesh da se uverish sus sobstvenite si ochi kak e...prosto nedei da sudish po tozi nachin!!! Zashtoto e strashno trudno, mnogo problemi i nepriqtnosti, i t.n. Prosto ne e lesno! Dokolkoto za diskriminaciqta - vinagi sushtestvuva... i sushto mnogo me drazni kogato amerikancite (ili pone se pishat na takiva) si mislqt che sa nai-velikata durjava v sveta... ako imash akcent te ignorirat, ako si imigrant si mislqt che 100% si nelegalen i t.n. prosto za men sa rasisti po edin ili drug nachin (ne govorq za vsichki estestveno).
    Ami tova beshe ot men za sega
    Don't ever leave the one you love for the one you like, because the one you like will leave you for the one they love!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си