.

Виж резултатите на анкетата: Склонен/на ли си да дариш орган?

Гласували
46. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Естествено

    42 91,30%
  • Не

    4 8,70%
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    The city of Shadows...
    Мнения
    1 791

    Даряване на органи след смъртта?

    Абе хора искам да ви питам дали знаете нешо за даряването на органи след смъртта защото много бих искала като стана на 18 да подпиша такова нещо. Замен е найстина много добр кауза защото ако случайно аз умра някой друг ще спечели шанс за живот... А и има хиляди хора в списъците на чакащите за органи...
    вие как мислите? Готови ли сте да дарите безполезните си вече органи на някой найстина нуждаещ се? Или предпочитате да бъдете погребани цели?
    The Devil Is Back! Beware, Enemies Of The Hell...
    Чао, Алекс!

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    v edin pochti perfekten svqt
    Мнения
    217
    trudno vapros4e eto i moeto otgovor4e:v zdravnata knijka na poslednata strani4ka(ili na nqkoq druga,ne sam sigurna) se pi6e 4e si saglasna v prisastvieto na li4niq ti lekar i posle se slagat nekvi podpisi i pe4ati i gotovo.a az mai bih darila organ,no 4ak sled smartta mi,za6toto bi bilo mnogo hubavo poslednoto napraveno ne6to ot teb da e spasqvane na ne4ii jivot

  3. #3
    Виж, за това никога не се бях замисляла...
    Мисля, че идеята е много добра. Аз бих си дарила органите естествено За какво ще са ми, ако вече не съм жива?
    Много добре щеше да е, ако имаше повече хора, които го правеха...Може би никой не се замисля за тази възможност, защото едва ли има ЕГОИСТИ, които искат да запазят органите си дори и след смъртта (да запазят е малко силно казано, защото след 1-2 седмици или там колкото са необходими, те ще се разложат... ).
    Мисля, че много хора, чакащи органи заслужават да живеят и ако някога мога да им помогна по този начин ще го направя без да се замислям!

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    sofia
    Мнения
    1 863
    bih gi darila, za kvo sa mi, po-dobre nqkoi da jivee s tqh i da bude 6tastliv, ot kolkoto 4erveite da mi gi izqdat

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    Stara Zagora
    Мнения
    627
    много ясно.....за къде са ми...в гроба ли ще си ги нося като могат да бъдат полезни?

    *ThE~WorLd~Is~MinE*

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Ups & Downs
    Мнения
    2 188
    razbira se

  7. #7
    ami da. na men i bez tfa ve4e
    nqma da mi trqbvat) za6to da ne buda
    polezna)

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    някъде отвъд...
    Мнения
    381
    6te gi dam estestveno!Tva trqbva da si golqm egoist ako ne iska6 da gi dade6 na nqkoi nujdae6t se!
    Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, наивна много пъти, шарена, непослушна, но никога тиха.И ще викам докато някой чуе гласа ми...

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Виж, за това никога не се бях замисляла...
    Мисля, че идеята е много добра. Аз бих си дарила органите естествено За какво ще са ми, ако вече не съм жива?
    Много добре щеше да е, ако имаше повече хора, които го правеха...Може би никой не се замисля за тази възможност, защото едва ли има ЕГОИСТИ, които искат да запазят органите си дори и след смъртта (да запазят е малко силно казано, защото след 1-2 седмици или там колкото са необходими, те ще се разложат... ).
    Мисля, че много хора, чакащи органи заслужават да живеят и ако някога мога да им помогна по този начин ще го направя без да се замислям!
    Съгласна съм с това мнение! А ако има някой все пак, който не би дал органите си, нека се постави на мястото на някой, чийто живот зависи от това, и пак да помисли дали би ги дарил Нека не бъдем егоисти наистина
    ВИЖ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!!!

    Никога не оставяй страхът да удариш топката да те лиши от удоволствието от играта!

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Аз не бих дала орган на никого след смъртта си. Ето и обяснението - не съм сигурна, колко време след мозъчната смърт душата умира! Може да ви су струва егоистично, обаче съм чувала за случаи, в които душата не намира покой, защото е преживяла стрес по време на аутопсията Сега сигурно си мислите, че това са пълни глупости, обаче няма доказателства за противното. Иначе кръв съм дарявала и пак искам да дарявам, обаче имам анемия и не ми позволяват Предпочитам да дарявам кръв, отколкото органи. А ако намеря доказателство, че душата умира веднала след мозъка, аз ще съм първата, която ще подпише в здравната си книжка!

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    I MightBe in front of u.iMightBeBehind u.EitherWay,I have a knife.Don'tMakeAnySudden,IcanSlip
    Мнения
    705
    Цитирай Първоначално написано от Bimper-ska
    Аз не бих дала орган на никого след смъртта си. Ето и обяснението - не съм сигурна, колко време след мозъчната смърт душата умира! Може да ви су струва егоистично, обаче съм чувала за случаи, в които душата не намира покой, защото е преживяла стрес по време на аутопсията Сега сигурно си мислите, че това са пълни глупости, обаче няма доказателства за противното. Иначе кръв съм дарявала и пак искам да дарявам, обаче имам анемия и не ми позволяват Предпочитам да дарявам кръв, отколкото органи. А ако намеря доказателство, че душата умира веднала след мозъка, аз ще съм първата, която ще подпише в здравната си книжка!
    I AZ SAM 4UWAKLA TO4NO TAKOWA NE6TO...TKA 4E MN 6TE IMA DA SI POMISLQ ...NO BIH GI DARILA
    Love is not like anything.Especially a fucking knife!

  12. #12
    Аз съм ЗА.
    професия: студент

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Ямбол
    Мнения
    443
    Винаги съм искала да направя това. Решила съм си твърдо, че след пълнолетието си ще подпиша или отбележа в здравната книжка, щото не съм наясно какво точно се прави, че искам да бъдат дарени органите ми!!!! Задължително!!!! Искам сега и кръв да дарявам, само че нямам право, защото съм под 18, а и татко нещо не е навит за сега. Ама при първа възможност ще го направя, тъй като е много важно това за мен!!
    In such ugly times, the only true protest is beauty!

  14. #14
    Хайде не ми се искаше да ви разваля темата но и аз да се изкажа аз бих написал кой органи искам да даря защото видях човек след даване на органи копелетата му бяха извадили и костите бяха го разфасовали на пържолки чак ми стана гадно и тъжно за човека затова бих посочил определени органи като:
    Сърце бял и черен дроб стомах бъбреци то май друго не е нужно. Е естествено ако стават за употреба ще е хубаво но маи е малко вероятно


  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    In the dreams of the boys!
    Мнения
    429
    Идеята е адски добра. До сега не се бях сещала за това, но мисля и аз да подпиша за да даря органите си след като умра! Само като си помисля, че мога да спася и помогна на човек ми става толкова хубаво.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от THE_GANGSTA_GIRL
    Идеята е адски добра. До сега не се бях сещала за това, но мисля и аз да подпиша за да даря органите си след като умра! Само като си помисля, че мога да спася и помогна на човек ми става толкова хубаво.
    Хах бебчо за да дъряваш органи едно от малкото изисквания е те да са поне малко здрави което не може да се каже за черния ти дробец след като знам кфа си алкохличка Иначе идеята е супер
    Колкот до това как става номера обърнете внимание на последната страница на здравната си книжка на корицата има едно малко формулярче за даряването на органи ако го попълниш отказваш да даряваш органи след смъртта си, а ако го оставиш празно след като умреш те разпарят по шевовете и ти вадат сичко дето може да се яде....използва исках да кажа :P

  17. #17
    Guest
    Az bih...

  18. #18
    Голям фен Аватара на lina15
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    София
    Мнения
    958
    da,no tova ne re6avame nie ami na6ite roditeli,i na6eto semeistvo(ako stane ne6to takova)

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    София
    Мнения
    927
    Цитирай Първоначално написано от lina15
    da,no tova ne re6avame nie ami na6ite roditeli,i na6eto semeistvo(ako stane ne6to takova)
    Така е,а в здравната книжка на последната страница е ОТКАЗ да дариш органи и тъкани след смъртта си !
    Така че единственото,което може да направим е близките ни да знаят,че искаме да дариме органи
    "Гордост?Да,гордостта е нещо ужасно вкусно,особено когато коричката е разпукана и покрита с глазура" Скарлет О`Хара

  20. #20
    sunny_f
    Guest

    по темата

    Темката наистина е много интересна!Аз съм се замисляла за това доста пъти,особенно,като дават по телевизията всякакви репортажи.Но остава едно НО....
    1 за да дарим органи,трябва да сме в сравнително добро здраве-да не пием и да не пушим като свине- но всички го правим,признавам си го и аз
    2 Ако предположим,че ще умрем на преклонна възраст,то нашите органи,няма да са толкова полезни вече,защото ще са на възраст
    3Ако предположим,че ще умрем много рано,НЕ ДАЙ БОЖЕ,то тогава си забайте следния въпрос,биха ли дали нашите родители органите не за трансплантация,биха ли могли да понесат гледката,да гледат любимото си малко детенце разфасовано,като обикновенно месо.Мисля че не.Поне мжите не биха го преживели.
    Може би няма да сте съгласни с моето мнение,но то си е така

  21. #21
    Супер фен Аватара на Mo6no
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 424

    Re: по темата

    Цитирай Първоначално написано от sunny_f
    Темката наистина е много интересна!Аз съм се замисляла за това доста пъти,особенно,като дават по телевизията всякакви репортажи.Но остава едно НО....
    1 за да дарим органи,трябва да сме в сравнително добро здраве-да не пием и да не пушим като свине- но всички го правим,признавам си го и аз
    2 Ако предположим,че ще умрем на преклонна възраст,то нашите органи,няма да са толкова полезни вече,защото ще са на възраст
    3Ако предположим,че ще умрем много рано,НЕ ДАЙ БОЖЕ,то тогава си забайте следния въпрос,биха ли дали нашите родители органите не за трансплантация,биха ли могли да понесат гледката,да гледат любимото си малко детенце разфасовано,като обикновенно месо.Мисля че не.Поне мжите не биха го преживели.
    Може би няма да сте съгласни с моето мнение,но то си е така
    4.В България я няма нужната техника за да се запази органът за трасплантация
    5.органът трябва да се вземе 2 макс 3 часа след смъртта което е практически невъзможно,тъй като преди да го вземат трябва да се установи дали е здрав и родителите да са съгласни
    11 tochka deaktiven profil.

  22. #22
    Лорда
    Guest
    мисля че сега за сега не бих подписал такова нещо ... знам че хората които ме обичат няма да позволят да вадят каквото и да е от мен !

  23. #23

  24. #24
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    миии добра идея
    ноооо съм чувала,че .. аааа .. тъпо звучи,но хората,които искат да си дарят органите след смъртта... еми как да ти кажа,чудят се някой как да ги уморят,за да им се докопат до органите .. примерно, ако влезнат в болница иии като нищо да не направят много,много,за да ги спасят и да врътнат една търговия с органи
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  25. #25
    Тук няма да отговоря на анкетата просто защото съм раздвоен. От една страна бих помогнал на човек, но от друга ми се струва малко страшно ти да си вече мъртав, но сърцето ти да бие в нечие чуждо тяло!


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си