.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Guest

    Димитър Бербатов: Срам ме е да гледам хората в очите

    Димитър Бербатов изглежда смутен, ко гато излиза от VIP на летище София. Явно голмайсторът на националния отбор дълго ще преживява загубата с 1:3 от Хърватия. Веднага след срамния за тима мач той отлетя за Германия, където бе опериран. Никой преди двубоя на "Васил Левски" не подозираше, че нападателят на Байер има проблеми. Той предпочете да не се шуми около него и да излезе срещу хърватите. Уви, Бербатов не успя да се разпише и е явно потиснат. Няма особено желание да говори, но все пак дава интервю за "7 дни спорт".

    - Г-н Бербатов, кога разбрахте, че трябва да се оперирате?
    - Още не бе завършило първенството в Германия. Ходих на преглед при клубната лекарка и насрочихме дата за операция. Всичко мина нормално.
    - Искахте това да стане задължително след мача с Хърватия?
    - Да, това бе моето желание.
    - Не беше ли рисковано да играете?
    - Риск винаги съществува. Но аз не съм първият футболист, който има подобни проблеми. Никой не е застрахован. Консултирах се с лекарката, която е изключително добра в професията си, и тя ми обясни подробно какво може да очаквам. Болките бяха в левия адуктор, но какви са гаранциите, че няма да се появят и в десния. Аз обаче исках на всяка цена да играя за националния отбор и не съм се притеснявал от нищо.
    - Колко време ще ви е нужно за възстановяване?
    - Може би десетина дни. Не е тежка операцията.
    - Вярно ли е, че основни футболисти, начело с капитана Стилиян Петров, са в конфликт със селекционера Христо Стоичков?
    - Не може да има конфликт между играчите и треньора на националния отбор. Аз съм в тима и не знам за такова нещо. Тези информации не отговарят на истината.
    - Три дни след мача с Хърватия вярвате ли, че България можеше да победи?
    - Можехме, но стана точно обратното. Което е лошо за нас и още по-лошо за всички българи. След този мач шансовете ни да се класираме на световно първенство станаха 1%. За съжаление не можем да върнем времето назад. Искахме да направим нещо повече, но се получи така, че сме заседнали на едно положение. Което не е никак хубаво. Има обаче още мачове до края. Слушам как ще играем за Швеция или за друг отбор. Аз пък ще кажа, че това няма да стане. Ще играем за нашата чест и за нищо друго.
    - Вярвате ли, че хората ще дойдат и на следващия домакински мач на "Васил Левски"?
    - Разбирам, че сме ги разочаровали с тези загуби. Хората с основание се питат дали има смисъл отново да са на стадиона. Чувството е нормално след това, което направихме. Но би било добре да дойдат. Имаме нужда от подкрепа, а и ще опитаме да се реваншираме с победи в оставащите мачове.
    - Вие обаче ще пропуснете мача срещу Швеция.
    - Глупава постъпка. Преди мача с хърватите си повтарях постоянно: "Недей да избухваш. Пази се." Особено сега, когато съдиите показват лесно картони. Но сгреших. Не успях да се овладея и нямам оправдание за това, което стана. Съдията съвсем правилно ми вдигна жълт картон Сега ми остава да се надявам, че отсъствието ми няма да попречи на съотборниците ми да победят Швеция.
    - Вие ще пътувате ли с отбора за морална подкрепа?
    - Да. Искам да бъда с момчетата в този момент.
    - България е малка страна, мислите ли, че хората имат прекалено големи очаквания към националния отбор?
    - Няма нищо лошо в това. Нека хората да имат такива очаквания. И ние, футболистите, ги имаме. Лошото е, че понякога очакванията преминават в заблуда.
    - И при вас ли става така?
    - Няма футболист, който не го е изпитвал. Самият аз често съм си задавал въпроса какъв е смисълът да продължавам.
    - Вие сте чувствителен човек, как ще се справите с поредното разочарование?
    - Трудно, но ми се е случвало и друг път в живота. Ще се опитам да гледам напред.
    - Сигурно не сте спали в нощта след загубата?
    - Така е. Не можех да гледам хората в очите. Много ми е тежко за всичко, което стана.
    - Има ли бъдеще сегашният национален тим?
    - Разбира се, че има. Млад отбор сме. Защо и ние да не повторим един ден това, което направи онзи отбор от САЩ? Сега е важно да не се предаваме до края, въпреки пропуснатите шансове. Нека не забравяме, че после идват други квалификации. Трябва да сме добре подготвени за тях.

  2. #2
    Guest
    Христо Стоичков е решен да се откаже от двама основни футболисти, научи "7 дни спорт". Селекционерът не иска да работи повече с капитана Стилиян Петров и със защитника Илиян Стоянов - Коловати. Вчера Стоичков получи картбланш от Иван Славков да планира бъдещето на тима. "Стилиян създава доста проблеми на Ицо”, заяви човек от техническия щаб на отбора. - “В нито един мач не е изпълнил тактическите указания на Стоичков.А в петък се оплака, че нямало достатъчно билети за жена му! Преди това се оплака, че е контузен. Ицо обяви състава в 18,00 часа в петък и постави ултиматум на Стилиян - до 22 часа да каже дали ще изведе отбора с капитанската лента или да напусне лагера в Бояна. Като видя, че става напечено, Петров отговори с половин уста, че ще играе. На сутринта Петров беше като нов и затова попадна сред 11-те. Оказа се, че му няма нищо, защото отказа инжекция и обезболяващо хапче”, допълни източникът на “7 дни спорт”.
    Проблемите на селекционера със защитника на Джеф Юнайтед – Илиян Стоянов, са на друга основа. Веднага след като кацнал от Токио, Коловати помолил Стоичков за среща с жена си. Двамата не са се виждали от месец. На летището били и родителите на Стоянов, които пристигна ли от Кюстендил. Треньорът обаче категорично отказал и наредил на играча незабавно да се яви в резиденция “Бояна”. Това силно изнервило Стоянов. От този момент нататък той започнал да демонстрира пълна солидарност с Петров.
    “С Хърватия Стилиян трябваше да играе пред Чавдар Янков и Кишишев, по-далеч от защитата.Той обаче не спази указанията. Още на полувремето Ицо му направи забележка. Петров отвърна, че така си играе в Селтик, и си продължи както си знае. Стоянов пък трябваше да подсигурява Росен Кирилов и Валентин Илиев, но в много случаи заставаше пред тях”, допълни източникът.

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    София, Борисова градина, стадион "Българска Армия", сектор "Г
    Мнения
    340
    цскарче ,момчето е младо..за възраста си е много добър,каквото и да говорят левскарите..комплексари..

    щом бербо неможе да погледне хората в очите..какво остава за гонзо..мани мани

  4. #4
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    [color=red]Другия път..има още мачове Пак че бях заеш и неможах да отида до стадиона...незнам какво е било там ама и града хората бяха мн недоволни. Майната му...следващия мач ще се представим по-добре.

  5. #5
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от foursquare
    цскарче ,момчето е младо..за възраста си е много добър,каквото и да говорят левскарите..комплексари..

    щом бербо неможе да погледне хората в очите..какво остава за гонзо..мани мани
    Аз съм от ЦСКА, и Стоичков е най-добрия български футболист за всички времена. Но като треньор куца, куца, та чак се препъва. Толкова тъпо упорство като неговото и аз не мога да се сетя да е имало до сега. Вижда се че за нищо не става а продължава да влачи отбора на долу.

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    София, Борисова градина, стадион "Българска Армия", сектор "Г
    Мнения
    340
    вече е все тая..така ,че взели сме били някой

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    София, Борисова градина, стадион "Българска Армия", сектор "Г
    Мнения
    340
    Цитирай Първоначално написано от [B
    aneD]
    Цитирай Първоначално написано от foursquare
    цскарче ,момчето е младо..за възраста си е много добър,каквото и да говорят левскарите..комплексари..

    щом бербо неможе да погледне хората в очите..какво остава за гонзо..мани мани
    Аз съм от ЦСКА, и Стоичков е най-добрия български футболист за всички времена. Но като треньор куца, куца, та чак се препъва. Толкова тъпо упорство като неговото и аз не мога да се сетя да е имало до сега. Вижда се че за нищо не става а продължава да влачи отбора на долу.
    Банед оважавам те като човек,ама нужно ли е ДОРИ И КОМЕНТАРИТЕ на други хора в други форуми да копираш ?????

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си