.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    София
    Мнения
    307

    Белтъци Доклад

    Бихте ли ми дали някаква тема за белтъците

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Ups & Downs
    Мнения
    2 188
    Необходимото количество за едно денонощие за възрастен човек е 65 гр. белтъци.Месото , млякото , яйцата , варивата и млечните произведения са богати на белтъци.Белтъците участват в изграждането на клетката , ускоряват химичните реакции(ензими) и регулират обменните процеси(някои хормони).Белтъците са изградени от аминокиселини.Някои от тях не могат да се синтезират в организма и трябва да бъдат доставени с храната.Наричат се 'незаменими аминокиселини'.За разлика от растителните , продуктите от животински произход съдържат всички незаменими аминокиселини.


    Това успях да намеря в учебника , съжелявам ако има правописни грешки , дано сън помогнала.

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    София
    Мнения
    307
    От кой учебник.Това ми се струва малко,а доклада ми е за петък и незнам как ще се представя... а все пак е края на годината и мога да мина без изпитване

  4. #4
    Белтъчини /Протеини/:
    http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=s&id=299
    Да знаеш как да печелиш е първата стъпка, но освен това трябва да знаеш и как да извличаш полза от победите.
    Правила на Форума http://www.teenproblem.net/f/pravila.html

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Ups & Downs
    Мнения
    2 188
    Цитирай Първоначално написано от class
    От кой учебник.Това ми се струва малко,а доклада ми е за петък и незнам как ще се представя... а все пак е края на годината и мога да мина без изпитване
    взех материала от учебник за 8 клас по биология , но мисля че Цоки реши проблема ти

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    София
    Мнения
    307
    мерси много

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си