.

Виж резултатите на анкетата: Кой може да подобри родината???

Гласували
45. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • НДСВ...

    13 28,89%
  • ОДС...

    7 15,56%
  • Коалиция за България...

    7 15,56%
  • Новото време...

    7 15,56%
  • ДПС

    0 0%
  • ДСБ

    3 6,67%
  • Синдикати(КНСБ, КТ"Подкрепа"...)...

    1 2,22%
  • ССД (ВМРО, Стефан Софиянски)

    3 6,67%
  • Няма / Не бих гласувал и да имам право

    4 8,89%
Затворена тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 70 от общо 70
  1. #51
    А аз мисля, че Новото време си заслужава да се гласува за него. През последните 4 години не бяха на власт, но въпреки това внесоха промени в държавата ни. А и мислят за младите, не че възрастните не са важни, но ние сме бъдещето на тази държава.

    Гласувайте, за да се чуе Вашият глас
    Успеваемостта е прaвопропорционална на желанието.

  2. #52
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Ами не знам накъде отиваме, щом хората гласуват не за партийната програма, а, защото им харесвало клипчето. Думи нямам. Радостното на тези избори е, че Коалиция "Атака" 100% ще влезе в парламента и въпроса е само колко процента гласове ще събере. Също радостно е и, че Костов и "Новото време" почти 100% ще са извън парламента.
    Левски шампион але але!

  3. #53
    Хахаха....
    Немам Подпис...

  4. #54
    Guest

    Cara e bokluk i da si hodi v konteinera kadeto mu e mqstoto

    Da znaete Koaliciq za Bulgaria 6te spe4eli mandata...

  5. #55
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Цитирай Първоначално написано от ISSP
    Хахаха....
    Колега, би ли обяснил на аудиторията, на какво точно се смееш?
    П.С.> Изборите ще се спечелят от коалицията БСП-ДПС, колкото на някой да му се иска, или да не му се иска друго. Въпроса е кои други партии ще влязат в парламента.
    Левски шампион але але!

  6. #56
    НДСВ

  7. #57
    Guest
    Тва дет го каза за парламента...затова се смея...Костов ... Бляяяя....

  8. #58
    Aaaaмм...Явно пак забравих да се логна...е ме горе...
    Немам Подпис...

  9. #59
    BSP shte spechei no NDSV shte upravliava - vervaite mi!

  10. #60
    Админе, кой ти каза това...
    Немам Подпис...

  11. #61
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    За същаление и този път управляващите ще се оплетат като патки в калчища. Както винаги, по стар български обичай, ДПС ще влязат в парламента, че даже и в изпълнителната власт (разбирай правителството). С кого ще се коалират - на кой му пука??? Един дол дренки - където БСП там и НДСВ.
    И мужду другото, запознах се по-обстойно с програмата на БСП. СМ3ХХ ви казвам! Щях да падна от стола Тия са заложили мин. работна заплата да стане 270, а средната
    600 лева! Това нещо само по себе си е АБСУРДНО, а като се разучат как стоят нещата, направо звучи фантастично. За тези, които си казват "Що пък да не може?" ще обясня по-простичко. В една икономика, която е като нашата (валутен борд, отрицателен външно търговски баланс и не на последно място НИКАКВА промишленост), такива катаклични промени, въведени от някой болен мозък ще бъдат катастрофални. Първо, валутният борд означава стопиране на печатниците за пари. Което ще рече, че чисто практически, за да се вдигнат заплатите, трябва и парите да се увеличат. От къде мислите, че ще ги вземат, като не могат да си напечатат? Да, познахте, от хората. Тук вариантите са два - или се вдигат данъците, или чрез косвени мерки се вдигат цените на стоките. Имаше и някакъв смешник, който се изказа, че щели да махнат валутния борд. Абе вие нормални ли сте!?! БГ икономика е толкоз окаяна, че ако махнат борда и малкото, което я крепи ще рухне. И освен това, ако се махне сега борда, значи че също ще има инфлация. Вие кво си мислите? Че хлябът реално струва 50 стотинки ли? И тъй заплатата на майка ми от 260 може да скочи до 600 лева, обаче за сметка на това и неща от първа необходимост, като храната, ще поскъпнат с пъти. А българинът дава около 60-70 процента от дохода си за храна (това ще рече на прага на бедността, според стандартите на международните институции).
    В икономиката нищо не се губи. Тъй че ако се продължи с вноса на нискокачествени, предимно китайски стоки, с ниски цени, подкопаващи родното производство, няма да става по-добре работата, въпреки, че ще можеш да си купиш блузка за 5 лева от пазара, вместо да дадеш 25 за българска от магазина.
    Не съм запозната с програмата на всички политически партии, обаче която и да дойде на власт, ако се погрижи за системата, ще съм много доволна. Всичките обещават неща, които избирателите искат да чуят: ще вдигнем заплатите, ще увеличим пенсиите, ще намалим престъпността, ще докараме чужди инвеститори и пр. Е как ще стане тоя номер? Аз ако съм един чуждестранен инвеститор, хич няма и да помисля да инвестирам тук, и то не защото няма ресурсна база. Такава лесно се изгражда, ако имаш пари. Просто тука няма закони. Конкретен пример - зДДС. Това е абсурдна и комична пародия на закон. От мисля 1998 бяха въвели един текст, според който ако един доставчик не е внесъл дължимия ДДС, неговият клиент е солидарно отговорен по задължението, клиентът на клиента също и т.н. до крайния потребител. КЪДЕ ПО СВЕТА ГО ИМА ТОВА БЕ? Сега май май са го отменили или ще го отменят. Обаче едва ли, защото от тази работа пълнят бюджета, който иначе източват по всячески начин (това си е нещо като стратегия за набиране на червени точки, практикувана от всички управляващи. По тоя начин изкарват едни бюджетни излишъци и обикновено по празниците, когато си направят равносметката, дават т.нар. 13-та заплата и хората си умират от кеф и благодарност за подеянието, което всъщност е дошло от техния джоб). За ЕС - няма да ни огрее нас! Ще станем с тоя ЕС също като със СИВ. Само дето тоя път опаковката е по-лъскава. Най-накрая има два варианта - 1. Глобалистите завладяват Европа, след което ролята на БГ е като "дойна крава"(който учи маркетинг се сеща, нали?); 2. ЕС става адски нестабилен и в държавите (спомнете си референдума за Евроконституцията)има масови безредици, заради присъединяването на нови БЕДНИ държави, които ще конкурират с евтина и достъпна работна ръка националните икономики. Тука ролята на БГ хич я няма даже. Но ако стане нещо такова, ще върнат всичките нелегални гастарбайтери тука насила и тогаз дупе да ни е яко. Не изключвам варианта и всичко да текне по мед и масло, т.е. 2007 сме пълноправни членки на ЕС, еврото набира сила, стандартът ни се изравнява с европейския и БГ политиците спират да целуват едни телесни части на американското правителство, понеже вече си имат нов "господар". Дааам, химера е това...
    Но вие си знаете, че
    ВСЕКИ ЛУД С НОМЕРА СИ!

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  12. #62
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    В НечиЕ сЪрЦе :)
    Мнения
    367
    samo HDCB

  13. #63
    За даплатите мисля че не сте разбрали много добре нещата. Заплатите наистина ще се повишат значително но не за сметка на поскъпване на стоките. Такова също ще има но няма да е пропорционално.
    В момента в българия средната заплата според Националния Статистически Институт е 300 лв. Да но това не е реалната средна заплата защото в бранша в който работя аз – информационните технологии никой не получава по-малко от 500 лв, а заплатите често са над 1500 лв. Имаше дори длъжност наскоро в jobs.bg за администратор на Оракал сървър за 5000 лв заплата и хората се назландисваха и се кумиха дали им стигат тези пари за тази работа. В рекламата също е този момента 1000-2000 лв заплати а дори и повече. Интересен е факта обаче че хората се осигуряват не като програмисти за който има минимална заплата от 300-500 лв примерно а като “оператор на компютър” който получава 150 лв. Така от фирмата се удържат данъци на 150 лв а ние получаваме 4-5 пъти повече. Така държавата ни няма достатъчно пари за да увеличава пенсии и за да увеличи минималната работна заплата. Бързам да отбележа че минималната работна за плата е заплатата на месец под която никои българин не може да бъде наеман да работи. Всеки собственик на фирма сам решава колко над тази сума ще дава на служителите си.
    Та искам да кажа следното – служиелите в държавните учреждения – лекари, учители, чиновници, и др. получават ниски заплати защото държавата взима пари от бюджета за да ги плаща, в бюджета няма пари защото 70% от всички останали не си плащат реалните осигуровки и така ощетяват държавата и самите себе си защото забавят реформите. Ние сами си го начукваме, но ако започнат проверки и рязко вдигане на минималната заплата тогава няма вече на къде да се бяга. Не го казвам за да подкрепя даден партия или коалиция а просто за да го знаете. И когато някой ви предложи работа без осигуровки – не му се връзвайте. Той просто прецаква вас и държавата.

  14. #64
    Cyberdyne_101
    Guest
    Алекс, напълно си прав. Сестра ми работи във фирма, занимаваща се със софтуер и получава към 800 лева, но я осигуряват на минимална заплата. Сами се прецакваме и на никой не му пука. Слаба държава, никакъв контрол

  15. #65
    Повече от фен Аватара на MaRiYa_86
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    ...
    Мнения
    408
    Аз съм ТВЪРДО за АТАКА

    Защото България е на БЪЛГАРИТЕ!!!
    Защото е крайно време да се чувстваме Българи!

    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
    спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!!!

  16. #66
    Cyberdyne_101
    Guest
    ATAKA

  17. #67
    Повече от фен Аватара на MaRiYa_86
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    ...
    Мнения
    408
    Cyberdyne_101

    И аз съм с теб
    Много ми харесва как Волен Сидеров въпреки,че няма много финансови средства за реклами...ТОЙ ИМА БОРБЕН ДУХ!!!
    Силно се надявам поне да спечели по-голям процент!!!Наистина вярвам,че той е човека ,от който се нуждае България!!!

    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да
    спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!!!

  18. #68
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Относно тази ваша привързаност към Атака, само ще ви питам едно - защо в сайта на Атака няма даже биография на нейният лидер?
    И второто, което искам да кажа е, че в момента е 23:54 и е 23 юни. Това ще рече, че утре, 24 юни, денят за размисъл, тази тема трябва да прекрати съществуването си. Както и всички останали материали, които могат да се възприемат като агитационни. Така че нека администраторите да ги изтрият(не съм наясно дали това е точно тяхно задължение, обаче със сигурност, ако темите не бъдат изтрити, възможно е те да понесат отговорността).

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  19. #69
    ДЕН ЗА РАЗМИСЪЛ
    ТЕМАТА ЩЕ БЪДЕ ЗАКЛЮЧЕНА, ДО ПРИКЛЮЧВАНЕТО НА ИЗБОРИТЕ!
    Да знаеш как да печелиш е първата стъпка, но освен това трябва да знаеш и как да извличаш полза от победите.
    Правила на Форума http://www.teenproblem.net/f/pravila.html

  20. #70
    За всичко относно изборите тук:
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12264
    Да знаеш как да печелиш е първата стъпка, но освен това трябва да знаеш и как да извличаш полза от победите.
    Правила на Форума http://www.teenproblem.net/f/pravila.html

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си