.
Затворена тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Firo
    Guest

    Moderated by Aia:ne6ty kato topka ot malki veni vav leviqt m

    maini i manqci i sqkvi tam iskm da wi popitam normalno li e da imam malko ne6ty kato topka ot malki veni vav leviqt mi testit edna mn debela kato vene otiva do taq topka daite saveti kvo da praavq plss

    Moderated by ^npocTo^a3^f^
    Точка 1 от правилника
    Благодаря!


    Moderated by Aia
    7 tochka ot pravilnika!!!
    Blagodaria za vnimanieto!!!

  2. #2
    Guest
    batka tova mi zvu4i kato raz6ireni veni.brat mi ima takova i kato otide na doktor mu kazaha 4e ako ne go boli moze da si hodi s nego i niama da ima problemi.A moze i da se operira.Ti re6ava6.

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    Според това, което казваш вероятно се касае за т.н. Варкоцеле. Лечението е най-често оперативно. Добре е все пак обаче да бъдеш прегледан за да няма недоразумения. Последствие от заболяването е обикновенно ФЕРТИЛИТЕТ или стерилност.
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  4. #4
    Много странно... не бях чувал за разширени вени в тестисите... По принцип разгънати могат да обиколят един стадион около 2 пъти. Ако са разширени какво ли ще става

    Да разгледаме принципното устройство на тестис Нека автора условно си предтсави своя тестис така и да каже къде точно чувства топчица за да видим какво е това.


    Иначе по принцип се сещам за една аномалия която мисля че я имат около 70% от мъжете и не вреди. Но не мога да бъде сигурен че за това става въпрос

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    Много се радвам за урока по анатомия, но съм склонен да не се съглася с горенаписаното. Относно НЕИНФОРМИРАНОСТТА по отношение на разширените вени в тестисите - тя се променя!
    Разширяването на венозната мрежа на тестиса се нарича варикоцеле. То бива първично и вторично /симптоматично/. Първичното варикоцеле е предимно левостранно, а вторичното се появява в резултат на венозен застой при туморни заболявания в таза и коремната кухина и е по-често вдясно. При преглед се установява по-ниско разположение на засегнатата скротална половина, вените на тестиса са препълнени, напрегнати и често болезнени. Вторичното варикоцеле, за разлика от първичното, не изчезва в легнало положение. Лечението на варикоцелето е оперативно, като е необходимо да се извърши своевременно, поради опасност от евентуално безплодие.
    Ако има още неясноти - справки в медицинският факултет!
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  6. #6
    Firo
    Guest
    ami w leviqt testis yse6tam tazi topka nai dolo v tesisat

  7. #7
    Я, не знаех че на варикоцеле е започнало да му се вика "разширени вени" :P .
    Възможно е да е това но не мога да бъда сигурен. Освен това според мен е препоръчително посещението при медик като по-добър вариант от оплакване по форумите..... Не виждам нищо срамно

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 172
    И на теория и на практика това са си разширени вени пък ти му казвай както искаш.
    Better keep your mouth shut and appear stupid instead of open it and remove all doubts

  9. #9
    Firo
    Guest
    be nz kato q stisna taq topka ne me boli za tova 4e nqma da otida na dokrtor za sega .... ako zazelq togawa ama dano da ne zazlqwam

  10. #10
    Guest
    da ne ti puka ne gi slu6ai teq razbira4i 6tom ne te boli nqma problem

  11. #11
    Фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Iowa
    Мнения
    237
    moje da ima treto mado 4oveka we vie kvo znaate

  12. #12
    radica1
    Guest
    Zdraveite operiraha me ot varikocele na4aloto na fevruari i 15 dena sled tova pravih sex a posle i mastrobirah i pu6a i malko piq i sega pak imam bolki v testisa i vuzmojno li e tova da sa pri4inite?ima li vuzmojnost da imam otnovo varikocele?

  13. #13
    Тъй като тази тема е стара, а виждам, че си си направил нова с настощия ти проблем ( http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=39537 ), мисля да заключа тази, понеже предполагам повечето хора няма да дочетат всички мнения и ще пишат не много по темата!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си