.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    За татуировките

    Хей на всички! Отдавна искам да си направя татуировка, но все се туткам или не отделям пари за това! А когато бях се нахъсала един приятел ми разказа за една негова позната, която си направила и сега е болна от хепатит! аз отложих за малко идеята, като реших, че ако правя изобщо МНОГО ще внимавам! После пък друг познат ми каза, че напоследък на страшно много места в София правят татуировки и хигиената е много строга, и мога да се заразя от нещо само ако си правя татуировка при някой кьорав циганин в таванската му стая в блок в кв. Дружба! Мисля, че винаги има риск! Но ето сега вече ми предложи един приятел да ме води, където той си прави и ме уверяваше сто часа,че неговият човек е художник и прави на всички мутри татуировки и на страшно много хора от 10 години...
    все пак здравето преди всичко, нали така?? за това искам да съм сигурна

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    The city of Shadows...
    Мнения
    1 791
    По твоя въпрос намерих 2 теми -
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...F0%EE%E2%EA%E0

    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...F0%EE%E2%EA%E0

    По принцип, трябва да си сигурна, че са взети необходимите мерки (ръкавици, дезинфекция) пред теб. Много е важно, защото знам за случай на СПИН от тотаировка и ще съжаляваш за цял живот и ще се питаш закво ти е била. Отиди на някакво свесно място, клиника например, и бъди спокойна, че всичко ще е наред.
    The Devil Is Back! Beware, Enemies Of The Hell...
    Чао, Алекс!

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Винаги има риск от зарази, обаче той е сведен до минимум от професионалистите. Аз нямам татуировка, ама има пиърсинг, който също е толкоз опасен. Значи първо, като влезеш в студиото, трябва всичко да е чисто. При правенето, татуиста е длъжен да носи гумени медицински ръкавици за ЕДНОКРАТНА употреба (вярвам всички уважаващи себе си татуисти го правят). Иглите трябва да са стерилни - ако не са за еднократна употреба и пред теб не ги изкара от опаковката, възможно е да ползва стерилизатор. В този случай, трябва да ги изкара от стерилизатора. Ако ги донесе от друга стая и имаш някакви съмнения, относно хигиената, най-добре кажи, че искаш други игли, или направо отиди другаде. Никой намя да обидиш - здравето е важно нещо. Също така, трябва да се хигиенизира мястото. А и добре ще е да се посъветваш първо с татуиста, преди да направите татуировката. Да уточните картинката, да попиташ за заздравяването и колко време ще ти я прави, за да съобразиш кога можеш да си позволиш татуировка. Също и къде я искаш. Не те съветвам да си правиш през лятото, понеже не е хувабо да се излагат татуировките на слънце, докато са нови. Има риск за кожата ти, както и риск да избледнеят цветовете, да се размажат формите на картинката. Тъй че това не е майтап работа и трябва да се помисли доста.
    Аз също бях навита, ама като си помислих внуците как ще ме погледнат и ми се отщя. Абе нали знаеш - 3 пъти мери, 1 път режи Айде успех

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  4. #4
    Благодаря на всички ви! Определено ще внимавам.. ама тва за внуците хахахах! има време до тогава! Ако трябва да задълбаваме в темата аз попринцип не обичам да мисля за последствиата (не за болести и т.н.!!!!) ами като това за внуците Има време до тогава Все пак някой знае ли не може ли, да кажем АКО искам да си я махна (тя ще бъде и без тва малка де) някак си да стане! Знам само че направиш ли си татуировка - КРАЙ! ама за махане нищо не съм чувала и чела....

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от devil4e
    По твоя въпрос намерих 2 теми -
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...F0%EE%E2%EA%E0

    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...F0%EE%E2%EA%E0

    По принцип, трябва да си сигурна, че са взети необходимите мерки (ръкавици, дезинфекция) пред теб. Много е важно, защото знам за случай на СПИН от тотаировка и ще съжаляваш за цял живот и ще се питаш закво ти е била. Отиди на някакво свесно място, клиника например, и бъди спокойна, че всичко ще е наред.
    От скоро съм тук, нямах време да прегледам всичките теми! Сори за което Но ти благодаря
    Последен въпрос и махайте темата
    Ако искам временна, на същото място, където правят истинските ли трябва да отида

  6. #6
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    174
    не, правят ги по морето.. аз си бях направила 1 доста големичка.. и ми зеха 10лв.
    registraciata mi na bif6a i nastoq6ta chupacabra e zapazena. c`est moi, obi4am fi pilenca /q elati pilenca pri batkoooooo haha/

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Цитирай Първоначално написано от barbie**
    Благодаря на всички ви! Определено ще внимавам.. ама тва за внуците хахахах! има време до тогава! Ако трябва да задълбаваме в темата аз попринцип не обичам да мисля за последствиата (не за болести и т.н.!!!!) ами като това за внуците Има време до тогава Все пак някой знае ли не може ли, да кажем АКО искам да си я махна (тя ще бъде и без тва малка де) някак си да стане! Знам само че направиш ли си татуировка - КРАЙ! ама за махане нищо не съм чувала и чела....
    До колкото знам, татуировките могат да се махнат по няколко начина - оперативно, чрез лазер или чрез заличаване, с което обаче само се сменя формата, т.е. става друга картинката и става малко гадно. Също знам, че ако е по-голяма е опасно премахването й. А е и болезнено. С лазер е най-новият метод и уж не оставя белези. Обаче, ако ще си правиш, консултирай се с татуиста как евентуално можеш да я махнеш. Той докато се научи, знаиш ли колко се е изпонадраскал... сто процента знае и как да се изчисти.
    А относно това за внуците - както казва тоя от Бамбучата - абе това е метафора

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  8. #8
    а от временните има ли някаква опасност от болести или зарази?
    Где твоя лень?

    В НОКАУТЕ!

  9. #9
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    174
    Цитирай Първоначално написано от takesport_addmuzic
    а от временните има ли някаква опасност от болести или зарази?
    ако боята е некАчествена може да ти разяде кожата.
    registraciata mi na bif6a i nastoq6ta chupacabra e zapazena. c`est moi, obi4am fi pilenca /q elati pilenca pri batkoooooo haha/

  10. #10
    е.... записах си час за петък стискайте палци :P
    Где твоя лень?

    В НОКАУТЕ!

  11. #11
    Някой, който си е правил ще ми каже ли колко време се седи с превръзката, дето я слагат на татуировката?
    Где твоя лень?

    В НОКАУТЕ!

  12. #12
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2003
    Град
    големото село софия
    Мнения
    248
    Цитирай Първоначално написано от takesport_addmuzic
    Някой, който си е правил ще ми каже ли колко време се седи с превръзката, дето я слагат на татуировката?
    ееееееее честита да ти е !
    ами трябва по някое време да я махнеш и да я мажеш с вазелин. поне 1 приятел така си мажеше крака с някфа глупост...
    айде казвай - къде? ква? болеше ли зверски?
    и после снимка искам

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от takesport_addmuzic
    е.... записах си час за петък стискайте палци :P
    УТРЕ бе, мила Не съм я направила още, за тва питам колко време се седи с тая превръзка...малко ме е бъз , ма "трай,бабо, за хубост" както се казваше! А снимка ще получиш, как иначе
    Где твоя лень?

    В НОКАУТЕ!

  14. #14
    деа,абе огледай се-ако толкова много искаш,прави я,лошо няма
    толкова хора имат татуировки и нищо им няма(да чукна на дърво-че и аз познавам такива),нито болести,нито нищо
    сигурно такива неща се случват веднъж на 7230432656347290 случая....както каза при някой циганин едва ли си толкова глупава,че да отидеш на някое хигиенично място,може преди да си я направиш да пообиколиш студиата,да поогледаш ,да видиш кое как ти се струва
    Успех

    офтопик:
    ай по леко с дружба,щото тука има точно 3-4 блока къдет живеят цигани,ебаси представите дет имате че е цигански квартали,при положение че повечето не сте и идвали тука:Ю

    с здраве

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    973
    Цитирай Първоначално написано от takesport_addmuzic
    Цитирай Първоначално написано от takesport_addmuzic
    е.... записах си час за петък стискайте палци :P
    УТРЕ бе, мила Не съм я направила още, за тва питам колко време се седи с тая превръзка...малко ме е бъз , ма "трай,бабо, за хубост" както се казваше! А снимка ще получиш, как иначе
    ауууу пообъркала съм се малко..... айде сега вече ЧЕСТИТО и кажи кфо е станало.. за снимче по-нататък ще те тормозя
    ...frustration, domination, feel the rage of a new generation,
    we're livin', we're dyin' and we're never gonna stop, stop tryin' ...


  16. #16

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    Sliven
    Мнения
    96
    Видях това в интернет : Татуирането е сравнително безопасно, ако се прави от опитен татуист, който спазва нужната хигиена на своето студио, изполва стерилни игли и специални мастила. Татуирането в домашни усливия и без спазване на нужната хигиена, както и неправилно третиране на новата татуировка след направата й, може да доведе до инфектиране на татуировката.
    Освен риска от инфекция, при правенето на татуровка съществува и риск от алергии. Някой типове кожа, не приемат мастилата и могат да развият алергична реакция към новата татуировка. Най-често алергии се развиват към червените пигменти. При подобна алергична реакция е добре да се обърнете към дерматолог.
    Надявам се да съм ти помогнала .

  17. #17

    Zdraveite na vsichki :)

    Npravih si Tatuirovka predi nqkolko dni.No veche 2ri den 4ast ot nadpisa mi e pojultql.V4era moje bi q e hvanalo slanceto malko.No ne sum q ostavqla da isuhne postoqnno q maja s Vita Merfen.Zvanqh i na tatuista nqkolko puti dnes no ne mi vdigna.Sumnqvam se da ne se e poluchil hepatit . Ili puk e normalno . Molq koito e zapoznat da mi kaje . Blagodarq predvaritelno .

  18. #18
    s prevrazkata se sedi 2 dni kato tezi dva dni trqbva da se mie s antibakterqlen sapun po 4 5 puti na den i da se maje s Vita merfen 6 6 puti dnevno. Posle se maha i se 5 6 puti dnevno s krema v porodalgenie na 2 sedmici.Predi kupane se maje s 100% 4ist vazelin . Ne trqbva da q izlaga6 na slunce.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си