.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39

Тема: страха

  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Мнения
    1 337

    страха

    Имам въпрос... може да ви се стори тъп де, но какви са вашите страхове и как се измъквате от тях?
    Значи моя проблем е, че много се страхувам от гръмотевици и светкавици пък не искам да ме е страх и се чудя как ... да спра да се страхувам даите ми някакво съветче
    И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    v edin pochti perfekten svqt
    Мнения
    217
    ot tamonoto(kolkoto i smeshno da zvuchi).
    no preodolqvam tozi strah kato si kazvam-"kakvoto ima da se sluchva shte se sluchi bez znachenie dali e tamno ili svetlo"

  3. #3
    Страхът според мен е проява на слабост. Обаче всеки човек си има страхове. както се казваше в някакъв филм, човек без страхове не може да бъде победен. Аз се страхувам от самотата. не мога и за миг да си представя да изгубя всичко, което имам, без да ми се свие сърцето. Страхувам се да обичам, пак защото мога да изгубя. (Знам тъпо е. Разубеждавах наскоро най-добрата ми приятелка и я отказвах от този й страх, обаче страх, трудно се преодолява). За твоя страх нз какво да те посъветвам наистина. По принцип най-добре е да се изправиш със страха лице в лице, обаче не знам как точно може да стане това. Погледни на тях като на нещо нормално, нещо като сълнцето, дъжда, вятъра, част от природата, каквато сме и ние - хората. Науми си, че трябва да премахнеш този си страх, за да бъдеш силна и неподвластна на него и би трябвало да стане. Всичко е въпрос на психика и си зависи от теб самата.
    SmiLe ToDaY! TomoRRoW it Will Be WoRsE!

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Мене пък адски много ме е страх от жаби. Звучи абсурдно и знам, че нищо няма да ми направи една нищо и никаква си крастава жаба, ама само като ги видя и се вледенявам. Обаче преди месец си взех една порцеланова жаба, точно копие на истинска крастава жаба и сега виси на лампата над мене - надявам се, че така ще свикна с вида на жабите.
    А за гръмотевиците само ще ти кажа това, което казах и на баба ми(и нея много я е страх като гърми). Значи, като видиш светкавицата, значи гърмът вече е паднал. А звукът идва от вече падналия гръЬм. Тъй че като тресне и светне, вече гърмът 100% е паднал и няма от какво да се страхуваш. А ако си в кола, още повече. Колите са като метална клетка и ама по никакъв начин ако тресне гръм колата ти няма да умреш от това, само ако не си се допряла до металните части на колата де. А в къщи ако си - хич да не се притесняваш. Нали гръмоотвода отвежда електричеството в земята? Майка ми преди 2 години преживя падане на гръм. Значи тя беше на работа в детската градина. Само да кажа, че сградата е строена преди около 60 години и е на 2 етажа, стари гръмоотводи... На следобяд, като изпращала децата(имаха тържество него ден), стана една ама наистина гадна гръмотевична буря. И паднал гръм върху дестката градина, като вътре били почти всичките деца с родителите си и всичките учителки. Нямаше никой пострадал. Мама разправяше, че спрял токът, телефоните не бачкали и кутиите от електрическата инсталация(тия малки кутийки по стените, където са свръзките на кабелите за тока) изпращяли и капачките на повечето изпопадали. Най-лошото, което им се случило, било че се изплашили адски от силтия гръм, които се чул и от това, че се разтресли прозорците. А в мойто село, овчарят ни е разправял, че на метри от него гръм е удрял дърво, но на него нищо не му е станало, нито пък нещо по-страшно е имало. Само дето естествено дървото се запалило. Тъй че, надявам се, вече разбра, че гръмотевиците и светкавиците не са страшни, нито толкоз опасни. И вероятността да те удари гръм е ама толкоз малка, че е по-вероятно да спечелиш 6 от тотото. Пък ако все още те е супер страх, намери някой, който да те гушне като гърми и трещи.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  5. #5
    Ami naistiba vseki si ima sobstveni strahove i se iziskva izkliu4itelna smelost i sila da se prebori6 s tqh. Kogato bqh malka se strahuvah ot tumno, visoko i t.n. oba4e se radvam 4e tezi ne6ta ve4e sum gi preminala i ne mi puka 4e si vurvq po nqkoq tumna ulica sama, ili puk 4e se ka4vam po visoki sgradi Sega, na tazi vuzrast se strahuvam ot mnogo po seriozni za men ne6ta. Kato naprimer ot tova da zagubq 4ovek ot semeistvoto ili nqkou drug blizuk.
    Strah me e i ot tova da ostana sama. Strahuvam se da ne zagubq 4oveka kogoto si obi4am. Strah me e da ne razo4arovam i predam priqtelite si....
    I ne nadqvam strahovete mi nikoga da ne budat osnovatelni
    Let`s fly away up high, from here to paradise, the sky is glad to see both of us together

  6. #6
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    174
    както каза дизел_гърлчето трябва да се изправиш срещу най-големите си страхове, за да ги продолееш.
    миналото лято беше ме супер страх, докато съм автобус или кола, че ще се преобърне, ще гръмне и т.н. направо умирах от ужас, винаги молех наште да карат бавно... но един ден просто ми писна да живея с тия безпочвени гадни страхове.. просто се отпуснах, и просто си летяхме с колата без да ми пука, превърнах страховете си в приятно изживяване и сега обожавам като наберем скорост..

    като бях пък по-малка имах 1 кошмар, абе дълго е разправяне - бепе свързано с китайски магии. от тоя сън месеци бях супер стресирана, не знам защо така ми беше повлиял.. намразих и китайците заради това, още повече културата им и т.н.
    но не можеш да мразиш нещо, което не познаваш. затова започнах да се интересувам - от културата им, от историята им. днес към китайците се отнасям точно толкова, колкото и към всеки един друг народ по тоя свят.
    единствения начин да се отървеш от някой страх, е да се доближиш до него и да го опознаеш
    registraciata mi na bif6a i nastoq6ta chupacabra e zapazena. c`est moi, obi4am fi pilenca /q elati pilenca pri batkoooooo haha/

  7. #7
    ludi4ka
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от sini4kata
    ot tamonoto(kolkoto i smeshno da zvuchi).
    no preodolqvam tozi strah kato si kazvam-"kakvoto ima da se sluchva shte se sluchi bez znachenie dali e tamno ili svetlo"
    i men kato me e 6ybe si go kazvam tva. predi mnogo se pla6eh ot tamninata, no se nay4ih da si go povtarqm tova i sega ve4e mi e vse e edno dali e tamno, svetlo ili ne6to drygo.
    a ina4e nqmam strahove(ve4e)

  8. #8
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    от

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    от
    Ауу...мене ме е гнус от него. Не ме е страх
    SmiLe ToDaY! TomoRRoW it Will Be WoRsE!

  10. #10
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    The city of Shadows...
    Мнения
    1 791
    Ами аз се страхувам от паяци и карам баща ми да ги трепе наред

    Иначе колкото до твоя проблем,
    aBeP4eTo, мисля че най-добре е да лягаш и да се опитваш да заспиш, а ако е ден... Да ползваш тапи за уши например
    The Devil Is Back! Beware, Enemies Of The Hell...
    Чао, Алекс!

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Fucked World !
    Мнения
    597
    az imkam fobia.... naravo moga da pukna ot stres strah sred mnogo hora...
    po praznici... po karnavali gledam da ne zilizam mnogo, za6toto naistina se 4uvstvam otvratitelno...samo se oglejdam i ne moga naprao :S ...
    ina4e drugi strahiove nqmam...samo ot mnozinstva, sta4ki, ma4ove i takia raoti
    we'll die alone like a stone ^^

  12. #12
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Мен ме е страх от самотата,от смъртта...Много ме е страх от смъртта,защото не мога да си представя как в един момент,ще загубя всички на които държа,дори спомените ми ще изчезнат...всичко
    Също така скоро открих,че малко се страхувам от високото и от тъмното понякога

    Immortality_,наистина твоя случай е малко по-особен...Незнам на какво би могло да се дължи...Представям си ако беше дошла с мен на църква на великден,щеше да се побъркаш с тази тъпла от хора,които те блъскат
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  13. #13
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    Nqkyde blizo dalech do vkyshti
    Мнения
    185
    Men pyk adski mnogo me e strah ot vsqkakvi gadinki...ot paqci,gushteri,brumbari,hlebarki,zmii,mishki,cherv ei,stonojki i vsqkakvi takia jivotinki
    az oshte ot malka gi mrazq,no napylno se otvratih kogato minalata godina(neznaino kak,shtot jiveq vyv kyshta)na vtoriq etaj v banqta,az vlizam da se kypq i tykmo si slojih shampoan i syziram edin gushter v/u kosh4eto...umrqh ot strah...pishtqh...edva si poizmih kosata i zvynah na bashta mi i tui...ama bqh otkachila toq den...puk onq den skoknah,shtot edna mravka me lazeshe.Ot mravki ne me e strah,prosto se stresnah che neshto me lazi

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2004
    Град
    The city of Shadows...
    Мнения
    1 791
    А какво ще кажете за страха като израз на самозаблуда? Така е, например, когато гледаш страшен филм и после само си представяш какво има зад теб. За мен това е най-гадното. Страхът от самия страх.
    The Devil Is Back! Beware, Enemies Of The Hell...
    Чао, Алекс!

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    izvan grada...v kofite...u vas
    Мнения
    458
    Men me e strah ot samotata i ti6inata .Strah me e ot niakoi hora,zaradi tiahnoto otno6enie,strah me e ot paiaci.No nai-me e strah ot samata sebe si...

    Aver4e,emi kakvo da kaja,pusni si muzika,opitvai se da ne im obra6ta6 vnimanie,opitvai se da zaspi6 se po-barzo
    Докато има Балъци ще има и Тарикати.
    Има ли смисъл, когато няма значение?
    Въпрос на глупост е да обещаеш, а въпрос на чест е да изпълниш!
    Пите бира, защото от водата се раздясва.

  16. #16
    Супер фен Аватара на LP_girl_14
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    2 095
    страх ме е от самотата и от неизвесното.
    иначе от паяци,а от жабите ме е гнус.
    Човек наистина трябва да преодолява страховете си.Когато се сблъскаш със страха си и след това го преодолееш ти ставаш по-силен духовно.

  17. #17
    Много ме е страх от тъмното (в такъв случай просто оставям лампата или телевизора пуснати)иии
    умирам като видя паяк (най-често бягам или пищя)

  18. #18
    aBeP4e не само теб те е страх от светкавици и гръмотевици. Мен също много ме е страх от тях и изобщо много ме е страх,когато има буря.В такива случаи си пускам романтична музика и се опитвам да се успокоя,а ако е нощ си лягам,завивам се и се опитвам да заспя.
    Имам и други страхове разбира се.Страх ме е много от паяци,комари,хлебарки и въобще от всякакви буболечки и насекоми. Страх ме е също така от старостта,от самотата,но се опитвам да преодолея страховете си.

  19. #19
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    големото село софия
    Мнения
    174
    също ме е страх от смъртта, или т.е. от очакването на смъртта. глеах 'война на световете' и си зададох въпроса : защо там всеки бяга от неизбежното? така и така ще умрат или ако оцелеят, едва ли психиката им би могла да се възтанови след случилото се..
    за тфа пак казвам, аз бих си теглила ножа сама отколкото някой друг да го направи
    registraciata mi na bif6a i nastoq6ta chupacabra e zapazena. c`est moi, obi4am fi pilenca /q elati pilenca pri batkoooooo haha/

  20. #20
    Голям фен Аватара на Iliqn4eto
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    534
    Мнения
    628
    Ами мен ме е страх от много неща,но най-вече от голями скакалци ,незнам дали такива е имало във вашият град,ама наистина са ужасни,при нас имаше 2 поредни лета.. ами от тях глас не ми е оставал.. бяха голями 8-10 см...и на всеки см ги имаше,та дори и по домовете,по блоковете и дори ги имаше при най-високите етажимного гнусни,страховити..само приятелите ми как ми са се ебавали от този ми страх...(ама като си спомня верно съм си била за смях..)ама ако ги има па ще си е така
    страх ме е и от смъртта,незнам какво има след нея,страх ме е да изгубя някой близъК човек..не искам да си отиват,ама за съжаление понякога става и така..Във форума имаше 2-3 статии как някое момиче изгубва любимия си от катастрофа,а друго как е болно от рак или нещо от сорта.. и колко много такива истории,как на много деца родителите им умират и прочей..
    ами от какво друго ,има и още неща ,ама от тези най-много а да и от болестта(неизлечимата),щот след нея иде и смъртта
    Opitvam se da ne mislq,
    no tvoqta celuvka dqvolski mi Lipsva
    Obi4am te tova boli,
    obi4am te vsi4ko e salzi
    no znai,4e poslednata salza
    6te kapne ot tvoite o4i
    za6toto bez da znae6
    OBI4A6 me i TI!!!

  21. #21
    Голям фен Аватара на morsmordre
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    На майна-си-райна
    Мнения
    518
    http://teenproblem.net/f/viewtopic.p...F1%F2%F0%E0%F5

    Тук също има такава тема

    Но поне мога да добавя, че вече не ме е страх от тъмното :P Преодолях го този страх, както и страхът от песовете :P Сега се страхувам само и единствено за здравето на близките ми!
    EnjoY the LifE while u still can, 'cause u gonna be DeaD for a very LonG TimE

  22. #22
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Мнения
    943
    [b]men adski mnogo me e strah ot ptici ...ne znam za6to, ama o6te ot malka me e strah ot sqkakvi ptici...4esto mi se e slu4valo da synuvam koko6ki( ) i posle ne moga da zaspq, i kakvoto me dokosne i iztrypvam napravo...mnogo e kofti
    No MaN, No CrY!!!
    \m/

  23. #23
    Booo
    Guest
    Moite strahove gi preodolqvam mn lesno... Nai-lenso se preodolqva strah kato si go obqsni6 nau4no s tvoi dumi (e zavisi dali tova e vasmojno da se napravi s konkretniq strah). I az imah strah ot tumnoto no kato si kaja 4e tam nqma ni6to i prosto ne ogrqva svetlina kvo tolko moje da me opla6i ? Ima i drug variant. Predstavete si se ot strani. Ponqkoga situaciqta e mn sme6na koeto o6te pove4e pomaga.

  24. #24
    Cur{S}ed
    Guest
    Az imam mnogo strahove,no samo ot edno ne6to se strahuvam naistina mnogo.Tova e samotata,strah me e da ne sam sama,strah me e da ne umra sama.Iskam 4ovek do sebe si,togava ne me e strah ot ni6to.Drugite po-malki strahove sa visokoto,i ne me e strah,a me e gnus ot jabi paqci i takiva gadini.

  25. #25
    страх ме е от огромни зли кучета че ще загубя мой близък
    още по зле- човека който обичам

    Любовта е най-висшата степен на омразата

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си