.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Амфети - допинг - пристрастяване ?!?!

    Здравейте понеже се движа общо взето в спортните среди, та имам един приятел който спортува активно и е сред най-добрите в отбора си. Когато седнахме на маса и почнахме да си споделяме опит - аз го попитах какво е правил че е сред най-добрите - дали е от фитнеса, дали е от тичане и скачане на въженце и безкрайни тренировки... и т.н. И той се осмихна и ми сподели че от около осем месеца, всяка седмица преди всеки мач (той има мачове всяка събота) взимал амфети, и се чуствал много добре и нахъсан и направо ги разбивал. Та въпроса ми е дали наистиан амфетите влияят като допинг на спортистите и дали има опасност нещо да му се случи на моя приятел - примерно да отпадне като форма, да се пристрасти или да получи някакви увреждания на организма или каквото и да е, просто кажете - може ли нещо да му стане и ако да какво???

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    In the dreams of the boys!
    Мнения
    429

    Re: Амфети - допинг - пристрастяване ?!?!

    Това, което мога да ти кажа е че приятелят ти се е забъркал в ебаси кашата и не ми е ясно как той сам не го осъзнава! Дали можело да се пристрасти - ами той вече е! Не може 8 месеца да шмъркаш и после просто да решиш и да спреш, няма как да стане! Към амфетите може да се развие такава психическа зависимост, че просто не е истина! Много жалко, че вече е свикнал преди всеки мач да се друса, защото в момента, в който осъзнае какво всъщност прави и поиска да спре ще види, че не може и ще му е адски трудно и тежко да бъде толкова добър както преди, но при всички положение това трябва да се спре, защото определено го е загазил!


    В тази тема пише доста неща за амфетите:
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...6f449606798453

  3. #3
    е ясно, а може ли да ти стане нещо ако взимаш примерно през 2-3 седмици преди мач като допинг, а иначе през останалото време да си тренираш чист, но просто за мача като подсилка - пак повтарям през 2-3 седмици

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    301
    Amfetaminite te zarejdat s mnogo power,energia.Za tfa se fzimat po partyta za da si treshtish ciala ve4er bez vuobshte da se umoriavash.Za tfa gi e razbil.taka 4e sigurno deistfat kato doping,no niama fizi4eska zavisimost kum tiah,samo psihi4eska.Priateliat ti taka moje da pe4e li mnoo sustezania ili kfoto tam pe4eli ,no ako naistina obi4a sporta triabfa da spre da go prafi,zashtoto skoro bez pomoshta na amfetite niama da e sposoben da se sustezava.Nadiavam se 4e me razbra

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    301
    Цитирай Първоначално написано от Анонимен
    е ясно, а може ли да ти стане нещо ако взимаш примерно през 2-3 седмици преди мач като допинг, а иначе през останалото време да си тренираш чист, но просто за мача като подсилка - пак повтарям през 2-3 седмици
    mi da spored men moje,stiga da ne vi praiat testove...Ina4e ako go praish riadko a prez drugoto vreme si trenitash 4ist kakto ti kaza,e ponosimo.Stiga samo da si naisno 4e e mnoo vredno

  6. #6
    Ami po princip az ne sum sportistka no i az chuvstvam nqkuv silen power kato se nadrusam s ampfeti...Kolkoto do pritesneniqta za tvoq priqtel...Do kolkoto znam opasnosta ne e chak tolkova golqma kato se ima v predvid che drusa samo edin pat sedmichno.Ako zapochne da se drusa vseki den po super mnogo v produljenie na super mnogo vreme veche moje da stane opasno.Vsichko zavisi ot nachina na priemane.Amfetaminite mogat da se smurkar , da se pushat i injektirat.Mnogo e loshu da se pushat i injektirat , togava se poqvqva fizicheska zavisimost kakto i abstinenciq v daden momen.Ako se smurkat ne e chak tolkova brutalno.Ima samo psihicheska zavisimost koqto sushto e mnogo kofti.Pri smurkane (redovno) v super redki sluchai se stiga do razqjdane na septuma (pregradata v nostnata kkuhina).Dokato priqtelqt ti se drusa vednuj v sedmicata vsichko e nared spoksi
    Don`t try to fix me i`m not broken!
    [/url]

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    301
    Цитирай Първоначално написано от QuEeN_of_SoRroW
    Ami po princip az ne sum sportistka no i az chuvstvam nqkuv silen power kato se nadrusam s ampfeti...Kolkoto do pritesneniqta za tvoq priqtel...Do kolkoto znam opasnosta ne e chak tolkova golqma kato se ima v predvid che drusa samo edin pat sedmichno.Ako zapochne da se drusa vseki den po super mnogo v produljenie na super mnogo vreme veche moje da stane opasno.Vsichko zavisi ot nachina na priemane.Amfetaminite mogat da se smurkar , da se pushat i injektirat.Mnogo e loshu da se pushat i injektirat , togava se poqvqva fizicheska zavisimost kakto i abstinenciq v daden momen.Ako se smurkat ne e chak tolkova brutalno.Ima samo psihicheska zavisimost koqto sushto e mnogo kofti.Pri smurkane (redovno) v super redki sluchai se stiga do razqjdane na septuma (pregradata v nostnata kkuhina).Dokato priqtelqt ti se drusa vednuj v sedmicata vsichko e nared spoksi
    abe aman ot idioti be na4iiiiiiiiii
    kak be zlato niama da chuvstvash power kato amfetite po princip za za da te zarediat s energia i da mojesh da si treshtish na partyto-za tfa nai-4esto
    ne e ampfeti a amfeti li4i si kolko si zimala
    triabfa da si mnoo zle za da se drusash vseki den,zashtoto sled kato si zimal amfeti na sledvashtia den ti e super goliama depresia,ne mojesh da spish i da iadesh...vuobshte tfa e deniat na depresiata,nishto ne ti se prai,chufstvash se tupo i gadno...nai-malkoto 4e ako perkash vs den i to po mnogo kakto ti kaza organizma ti niama da izdurji mnoo dulgo
    amfetaminite glano se smurkat,nikoi ne gi pushi i injektira.Mogat da se sipfat vuv neshto i da si gi piesh ama e shit
    Nima takofa neshto kato fizi4eska zavisimost kum amf,tia e samo i edinstfeno psihi4eska i vuobshte ne zavisi ot tfa kak se priemat
    ne mojesh da kajesh 4e e ok da smurka vednuj v sedmicata,ti ebasi sled malko she kaesh 4e daje e i polezno!!!Ne moesh dori da si predstavish kakfo si pri4iniavash s tova zashtoto amfetaminite sa nai-golemia bokluk-4ista himia.po dobre e ot kolkoto da go pravish 4esto mnoo iasno,no ne e bezvredno
    btw ne kradi chujdi avatari

  8. #8

    Re: Амфети - допинг - пристрастяване ?!?!

    Цитирай Първоначално написано от Анонимен
    Здравейте понеже се движа общо взето в спортните среди, та имам един приятел който спортува активно и е сред най-добрите в отбора си. Когато седнахме на маса и почнахме да си споделяме опит - аз го попитах какво е правил че е сред най-добрите - дали е от фитнеса, дали е от тичане и скачане на въженце и безкрайни тренировки... и т.н. И той се осмихна и ми сподели че от около осем месеца, всяка седмица преди всеки мач (той има мачове всяка събота) взимал амфети, и се чуствал много добре и нахъсан и направо ги разбивал. Та въпроса ми е дали наистиан амфетите влияят като допинг на спортистите и дали има опасност нещо да му се случи на моя приятел - примерно да отпадне като форма, да се пристрасти или да получи някакви увреждания на организма или каквото и да е, просто кажете - може ли нещо да му стане и ако да какво???

    Мда, лошо! Поредният "напреднал", къде играе?
    Мъжа се познава по делата!
    *
    Бъди Мъж и на думата си дръж!
    *
    Думата е равна на договор!
    *
    Мъжете правят пари, но парите не правят мъже!
    *
    Само Благородните и ШироСкроените хора успяват!
    *** БАННАТ, НО ХИТЪР КАТО Щирлиц -е това е БОРЧЕто!

  9. #9
    браво, има и един, който поне малко да зацепва от амфети. ако приятелят ти те лъже и е на амфети постоянно (както каза някой по-горе, не може да е всеки ден) то явно вече се е закачил (психически, отново същиият) и трябва сериозно да се стегне (няма нищо невъзможно на тоя свят). в такъв случай: 1. вече от него не става спортист (а и човек, най-вероятно) и 2. запознай ме с него, защото щом фука редовно явно има яко кеш.
    другият вариант е, ако перка само преди състезание и/или купон. в такъв случай след осем месеца шмъркане най-вероятно му няма нищо сериозно, но трябва да спре или да мине на кокаин - по-безопасен е(ама да не кажете на модераторите, че съм ви казал)...

    списъкът с вредните ефекти от употребата на амфетамини може да намерите в www.google.com
    за оплаквания: pop@armenia.com

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Sofia
    Мнения
    301
    Цитирай Първоначално написано от JohnyB
    браво, има и един, който поне малко да зацепва от амфети. ако приятелят ти те лъже и е на амфети постоянно (както каза някой по-горе, не може да е всеки ден) то явно вече се е закачил (психически, отново същиият) и трябва сериозно да се стегне (няма нищо невъзможно на тоя свят). в такъв случай: 1. вече от него не става спортист (а и човек, най-вероятно) и 2. запознай ме с него, защото щом фука редовно явно има яко кеш.
    другият вариант е, ако перка само преди състезание и/или купон. в такъв случай след осем месеца шмъркане най-вероятно му няма нищо сериозно, но трябва да спре или да мине на кокаин - по-безопасен е(ама да не кажете на модераторите, че съм ви казал)...

    списъкът с вредните ефекти от употребата на амфетамини може да намерите в www.google.com
    bratle,kakfo malko da razbiram az si perkam...

  11. #11

    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Bylgariq
    Мнения
    1
    imam strannoto chuvstwo che nikoi ne osyznava potresavashtoto vyzdeistwie na taq gadna himiq.. amfetite i tehnite proizvodni pico i tn sa takava grozna himiq edni takiva kiselinki koito taka vi pyrjat che i ideq si nqmate.. koito se podkaral podkaral.. towa ima spirane, kolkoto po-skoro tolkova po-dobre.. loshoto e che twa po-skoro zaribqva ot kolkoto pristrastqva.. kakto i da e za neprobvalite moq syvet e po-dobre da si ostanat taka.. kupuvash si chasove power.. obache depresiite i parcalqsvaneto posle.. vryshtat vsichko na mqstoto mu.. nikoi ne e izlygal prirodata si, oshte poveche tiq lainqni sintetiki.. taka ili inache izbora si e vash
    mqstoto za intelektualni otpadyci..

  12. #12
    имаш ли представа от спорт?
    Мъжа се познава по делата!
    *
    Бъди Мъж и на думата си дръж!
    *
    Думата е равна на договор!
    *
    Мъжете правят пари, но парите не правят мъже!
    *
    Само Благородните и ШироСкроените хора успяват!
    *** БАННАТ, НО ХИТЪР КАТО Щирлиц -е това е БОРЧЕто!

  13. #13
    Прочети тва...
    Амфетки и кока
    One good thing about music,
    when it hits you, you feel no pain.


  14. #14
    abe neznam ---vqrno e che nqma nikakva fizicheska zavisimost kym amphetamina ama i psihicheskata ti e dostatychna ...az upotrebqvam ot 3-4 godini , kato prez poslednata godina i polovina pochti postoqnno imala sym edna pochivka ot dva meseca i nqkolko ot po 1-2 sedmici .. ama sega sym reshila da spra i trqaa da vi kaja che ne mi e mnogo lesno...ne se potish... ne te boli nishto [tva sa gluposti] ama na men mi e super tupo, vsichko mi e super bezmisleno .. inache ne sym takyv chovek --- obicham jivota daje mnogo ... obicham da se zabavlqvam ... i se staraq postoqnno da go pravq .. daje moje da se kaje che sym malko neseriozna ili mai bezotgovorna beshe dumata ?!?! :P
    --- da se vyrnem na taka narechenata abstinenciq -- [depresiq e po-pravilno]
    i taka de taq depresiq me e obzela ot okolo 2-3 dena i naistina vsichko za koeto mislq e kak da izdyrja da ne si napraq edna liniq .. shtoto znam che sled nqkolko dena,moje bi sedmica shte mi mine i nqma da mi se vzema tolkova mnogo [ili pone kato spirah za tiq 2 meseca mi trqaashe 1 sedmica da mi mine depresiqta]
    nqma da vi davam syveti ot tipa da ne zapochvate ... shtoto e mnogo typo .. na men amfetite mi haresvat, vinagi sa me kefeli i vinagi shte me kefqt ama kato pochna da prekalqvam se pospiram shtoto sym stigala do 5-6gr. na vecher i ne sym mojela da se izpyrja kato horata ama to si e do choveka ... sega sym reshila da se izchistq malko shtoto chuvstvam che organizma mi ne izdyrja veche i pak vi kazvam adski trudno mi e... izkushenieto e adski golqmo kato znam che ako se nachertaq taq depresiq shte izchezne i svetyt pak shte e super qk ...
    uf stiga tolkova sym pisala che mi se do drusa oshte poveche ----
    za final vse pak shte dam edno malko syvetche-- ako shte drusate s amfeti pone bydete razumni ... ne prekalqvaite i si pravete pochivki shtoto inache mozykyt vi naistina mnogo shte zapochne da se purji ----
    1,2,3,4...Let me hear you scream if you want some more...
    Like Ahh!.. :........Push it, Push it
    Watch me work it
    I'm perfect!!!

  15. #15
    Повече от фен Аватара на Octofunk
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    New Kind of World
    Мнения
    420
    Абе не мога да ви разбера защо друсате с нещо, което е направено в някое мазе от някой "химик" с абсолютно неизяснени съставки... То природата си е дала достатъчна неща, с които може да се постига як ефект. Абе к`во се занимавам, тровете си се!

  16. #16
    Аватара на loyal_88
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    По гетата...
    Мнения
    386
    Цитирай Първоначално написано от Octofunk
    То природата си е дала достатъчна неща, с които може да се постига як ефект. Абе к`во се занимавам, тровете си се!
    Да бе, и аз обичам естествените неща като тревата и коката
    Мерси все пак че пропусна поучителните думички

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си