.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    lusko
    Guest

    мастурбация

    та въпроса ми е колко често е наи-ЗДРАВОСЛОВНО да мастурбирам

  2. #2
    неутрализер
    Guest

    d

    Сутрин вечер онанизъм - здрав и бодър организъм !!!

  3. #3
    Guest
    COOL

  4. #4
    прави като мен- не спираи!!! брато тва е най тъпото нещо... ама супер зле
    Продавам Нокиа 8800 Сироко. Цена 475 лева. Вижте ми сайта!

  5. #5
    В Дивия Запад мастурбацията може да те убие!
    Извинявайте, че се намесвам, но мисля, че правите грешка, странниче.
    Съдържателю, бързо! Сметката!
    Искам сметката!
    Преди да слезе долу ми дайте сметката.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    [`Лунно`цвете`]
    Мнения
    554
    ЦЪК

    Ахаха виж още на какво попаднах ..
    Маструбация - физическо и емоционално удоволствие, в следствие на самозадоволяване.
    Тук трябва да отбележим, че Библията не класифицира това за грях . Но всеки, който е наясно с дискутирания въпрос, ще признае, че проблеми все пак има.

    Първият от тях са "мисловните картини". Тези умствени представи, тласкат удовлетворяващия се към едно нарастващо желание на още и още, и това не е въпрос на физиология, а на емоционално пристрастяване. В резултат на това с времето (вярващият) развива чувство за вина. Тази виновност обаче не е резултат толкова от деянието или мисловните картини, но от неуспеха да се спре. Този неуспех пък е резултат от вече пречупената воля, която е обезсилена поради бързото и неусетно пристрастяване.

    Вторият проблем по-скоро касе брачното бъдеще. Маструбацията и свързаните с нея емоционални и физически преживявания възпитава сексуални навици, които са неадекватни на реалните сексуални отношения. Самозадоволяването привиква към агресивност, прибързаност и себевглабение, които не само не помагат в реалния сексуален живот, но дори могат да пречат.


    Прави си сам изводите колко често да лъскаш!
    В ръцете си ме вземаш и усещам
    как ти си всичко в моя малък свят,
    и как септември-хладен и надменен
    не ще ми вземе теб и любовта...

  7. #7
    deem
    Guest
    Доколкото аз съм запознат св.Тома Аквински в своя труд "Summa Theologiae" освен всичко друго прави класификация на плътските грехове,където включва и мастурбацията.Според неговата класификация тя е по-лошо дори от изнасилването.
    Разделението е следното:
    1.Прелюбодеяние
    2.Кръвосмешение
    3.Изневяра
    4.Съблазняване
    5.Изнасилване
    6."Неестесвен грях"
    Към 6 спадат-мастурбация,зоофилия,хомос ексуализъм,педофилия и несъзидателен секс между мъж и жена.Той обяснава,че неестественият грях,включващ мастурбацията,е явно по-лош от останалите плътски грехове,защото е грях срещу природата и разума,докато изнасилването е грях само срещу разума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си