.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Guest

    Есе по психология

    "Човек се ражда свободен, но навсякъде е в окови"


    някфи идеи?щот аз нямам никфи

  2. #2
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Temata mi dopada,6te ti pomogna
    Za parviq den sled vakanciqta li ti trqbva?
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  3. #3
    Guest
    ми...да
    мацка ако можеш поня някфи идейки
    ще те обичам и превъзнасям и боготворя
    цял живот честно

  4. #4

    Re: Есе по психология

    Цитирай Първоначално написано от Lola Bunny
    "Човек се ражда свободен, но навсякъде е в окови"


    някфи идеи?щот аз нямам никфи
    emi as 6ti dam kat se viime. temata e super lesna i qka btw i btw trqa6e da mi kajesh za tfa ese ideq si nqash kolko me biva po takiva ne6ta

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    332
    Всеки един от нас се ражда свободен. Всяко малко дете е свободно да се радва, да играе и да прави бели. Ти се радваш на живота, възхищаваш му се, но в един момент всичко се променя. Веднъж навършиш ли пълнолетие осъзнаваш, че всичко което си преживял до сега, всички радости и неволи са били просто като една игра. Сега вече трябва да се сблъскаш с много по-сериозни и отговорни дела.
    Според мен смисълът на думата "окови" е трудностите с които се сблъскваш всеки ден,напрегнатия живот,в който живеем,завистта между хората.Трябва да подчертая,че от това,което съм видяла и научила от други хора,е че за разлика от нас българите,останалите живеят охолен живот, а ние се опитваме да оцелеем.Но ние не сме виновни за размириците в държавата,има други,които са виновни,вместо да правят нещо добро за младото поколение, те гледат само как да пълнят собствения си джоб.А след това си харчат парите в малки градчета като нашето.Докато навършим пълнолетие родителите ни ни издържат,но след това ние трябва да започнем да се справяме сами в живота.Трябва да имаме цел в живота и да се борим за нейното осъществяване. Докато министрите взимат по 1000 лв.заплати и казват, че не са доволни, какво да кажем ние с нашите 200лв? Какво по напред да платим с тези пари-ток, вода, телефон...? А накрая се оказва, че парите не стигат за храна.
    Според мен точно в това се крие смисълът на думата "окови". Ние сме едни същества зависими най-вече от природата, а след това и от хората. Вече дори и не останаха истински приятели. Забелязала съм, че приятелите вече не съществуват, всички са познати.Как може човек да каже, че е заобиколен от приятели, след като всеки гледа да се справя сам. Има толкова много завистливи хора, че живеят единствено за това да завиждат, да говорат зад гърба на хората и да гледат какво ще следва. Но за това не са виновни всички, виновни са само хората, които допуснаха да се стигне до това.
    Как ние младите бихме се опитали да постигнем нещо, което би било добро не само за нас самите, но и за хората около нас? Как да мислим за доброто на тази държава след като тя самата не мисли за нас? Важно е човек да бъде свободен, защото кой би искал да бъде затворен някъде, да бъде в "окови". Свободата е едно от най-важните неща за човека, той има право да реши как да живее собствения си живот, да избира кое е по-правилно, как да постъпи в дадена ситуация.
    Според мен човекът, който не е свободен да има възможността да осъществи своите цели и да носи отговорност за тях, той не живее пълноценно.
    Жан-Жак Русо може би с тази мисъл "Човек се ражда свободен, а навсякъде е в окови", че в нашия труден живот, изпълнен с тъжни и щастливи мигове, всеки е в плен на живота, "окован" в законите на природата, от която малко или много зависим.
    Свободата на човека е вътре в нас, в мислите, в чувствата, в желанията и в неугасващия стремеж към по-добро!
    А?Става ли...?От някакъв форум е...[/b]

  6. #6
    Guest
    ei 10x mnooDD

  7. #7
    Guest
    she zema ideiki ot tfa
    nqq go prepisfam 6tot daskalkata
    e moderna..daje chati

  8. #8
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Vijdam,che i drugite shte ti pomognat,no az ve4e ti obe6tah i sa6to nabarzo napisah nqkoi ne6ta,ako ti haresa ne6to,go pribavi kam drugite ideiki,dano uspee da ti pomogne

    Човек се ражда свободен, но навсякъде е в окови
    Есе

    Все път,когато се замисля за това ,което съм,за това,което бях и за това,което ще бъда,в съзнанието ми нахлуват различни емоции,моменти и хора.Всичко,което искам да направя почти винаги е следяно ,одобрявано или критикувано от други хора.Искам да съм жива,искам да летя,искам да горя,да правя това,което сърцето ми диктува,но често пъти не мога,тъй като невидимите окови,поставени ми от различните обществени правила и норми ми тежат...
    Всеки един от нас иска да бъде свободен,да живее собствения си живот както той желае.Да бъде воден от собствените си копнежи,а не от чуждите.Да живее свободно,независимо и красиво.Хубаво е да знаеш,че не си отговорен пред никого и че сам отговаряш за действията си,дори за грежките си.Свободата е най-вишата ни цел,но за нещастие ние се раждаме свободни ,но навсякъде сме в окови.
    Случвало ли ти се е да искаш много силно нещо,но да не го направиш,защото няма да бъде възприето или одобрено от други хора?Случвало ли ти се е да забравяш за собственото си щастие,за да бъдеш верен на обществените норми и порядки?Да.На всеки се е случвало.Тези малки окови,които са закачени за нас не се виждат,но цял живот ни притискат и заедно с това малко или много променят живота ни.Едни от нас се съобразяват повече с тях,други-не,но всички усещат тежестта им.За да бъдем щастливи и да за живеем един пълноценен начин на живот,ние трябва да съумеем да балансираме между собствените си желания и човешките правила.Всяка извисена и силна личност изпитва нужда от свобода на действията си и свобода на духа.Уж всеки от нас има право да бъде свободен,а всяко наше действие се изпитва по някакъв начин и ако някой би бил наранен от това,ние трябва да го избегнем.Нравствените окови са навсякъде около нас.Те се поставят от семейството,от религията,от обществото,отлюбимия човек дори.Толкова правила има ,котио трябва да спазваме,толкова различни искания ни се поставят всеки ден.В усилие да ги спазим,често пъти забравяме за сосбтвените си желания,собсвтеното си щастие и правото да бъдем свободни в избора си.В много художествени произведения присъства мотива за душевните окови.Например в "Дервишевото семе".Там главния герой иска да бъде със Силвина,но е принуден да гледа ден след ден как тя е жена на друг.Може да бъде с нея,може да направи това,което сърцето му диктува,но е спиран от родовите закони.Човек може да страда много,когато законите на сърцето се изправят срещу законите на общността.Трудно е да направиш избора си,почти винаги някой бива наранен.Оковите тежат толкова много...
    Друго произведение,в което водещ мотив е сблъсата на желанията с родовите повели,е "Ромео и Жулиета".Главните герои изпитват голяма и силна любов един към друг и не успяват да и се насладят заради враждата между семействата им.Те обаче избират да бъдат водени от чувствата си,вместо от разума и макар и мъртви,разкъсват оковитв,които им биват поставени и успяват да запазят любовта си вечно жива.
    Аз искам да живея,искам да се радвам на собствения си живот,не искам друг да решава вместо мен! Знам,че е възможно да сгреша,но предпочитам това,вместо цял живот да нося оковите....Ще бъда себе си и ще се боря за правото си на свобода.Незнам дали ще намеря себе си,щастието си и дали ще успея да се преборя с тежестта на всички морални закони.Знам само,че оковите могат да бъдат разкъсани чрез силна воля и чрез силно чувство за свобода.Искам да се изправя лице в лице със страховете си,с проблемите и враговете си,няма да допусна да бъда спряна от другите.Ще слушам сърцето си.Ще живея!Ще спра да мисля за оковите,които ми поставиха!Ще летя...
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  9. #9
    Guest
    ОМФГ обичам те мацка перфектно е
    {{{{{{{}}}}}}}}}}

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си