.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    hotchic
    Guest

    въпросче по химия

    някой може ли да ми каже каква е разликата между просто вещетсво и химичен елемент
    госпожата по химия вече цял срок ни мучи а ние не се сещаме и двоките си продължават
    и така някои знае ли
    трябва да са минимум 5

  2. #2

    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Марс, Щата Марихуана, Град Кознец, Улица Mary Jane , 7ма дупка
    Мнения
    22
    Междоругото за първи път си задавам точи въпрос еми химичните елементи са наименованията на веществата (или поне аз така си мисля) . В смисъл че нали казват "химичния елемент е еди кой си , а простото му вещество има еди какви си свойства" , сеш' се Демек вещесвото е например онова гадно беличко нещо което осавя белези при докосване , а от елемента разбираме че се казва натрий е определяме мястото му в периодичната система от където разбираме колко е- има в последния е- слой и с какъв характер е

    Е ако е грешно това което пиша , моля да ме поправите , но 7-ми клас много ми липсва То попринцип мисля че там някъде беше дадено точно и подробно описание , ама го учих преди 2 години и вече нищо не помня
    Admin-Coki:
    неподходяща снимка в подписа!

  3. #3
    Да знаеш как да печелиш е първата стъпка, но освен това трябва да знаеш и как да извличаш полза от победите.
    Правила на Форума http://www.teenproblem.net/f/pravila.html

  4. #4
    Guest
    еми чесно казано нито в учебника ми пише нещо нито в сайта на теенпроблем
    и не знам кво да правя

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    Химичния елемент, например Водата (HOH или H2O)е изграден от елементите на простите вещества Водород(H) и Кислород(O). С две думи от простите вещества се получават химичени елементи.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си