.

Виж резултатите на анкетата: Искате ли да живеете в чужбина!

Гласували
135. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да искам в чужбина

    65 48,15%
  • Не тук ми е добре

    18 13,33%
  • Искам,но не ми стиска

    4 2,96%
  • Искам да се реализирам в България

    48 35,56%
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 114
  1. #1
    Guest

    Искате ли да живеете в чужбина!

    Искате ли да живеете в чужбина!
    Минавала ли ви е тази мисъл в главата и ако сте склонен да станете емигрант каде бихте живели и защо?

    Moderated by Tiffany
    по точка 1 от правилника.

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    da i lqtoto 6te se opitam da go realiziram ( 6te xodq na probi v avstriq :P )
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  3. #3
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Град
    Nqkyde blizo dalech do vkyshti
    Мнения
    185
    hem mi se iska,hem ne nz

  4. #4
    Живял съм във Финландия 3 години и определено смятам, че там беше хиляди пъти по-добре. Иначе тук в България също има възможности за реализация.
    Ко Ша Ям :
    Китайски бездомник

    искам адреса на "Голи Купони 2005!!!!!"

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    ruse
    Мнения
    344
    iska mi se sled vreme da otida da jiveeq v amerika ili franciq, no ne za vinagi, a prosto za nqkolko godini prosto za da vidq kak e

  6. #6
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    бездомник, imam edin vapros kam teb. vqrno li e 4e vav Finlandiq e zabranen alkohola i finladcite hodeli da se napivat v Rusiq?

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    бездомник, imam edin vapros kam teb. vqrno li e 4e vav Finlandiq e zabranen alkohola i finladcite hodeli da se napivat v Rusiq?
    Алкохола не е забранен, просто се продава скъпо и ако си бил там навярно се сещаш за магазините ALKO. Ходят да се напият в Русия и Естония, защото алкохола е по-евтин.
    Ко Ша Ям :
    Китайски бездомник

    искам адреса на "Голи Купони 2005!!!!!"

  8. #8
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Град
    The spiritual black dimensions
    Мнения
    136
    Да, искам да живея в чужбина. Или поне да пробвам, за да ми мине меракът. Знам, че там ще ми е много по-трудно отколкото в България и съм готова да си скъсам задника само и само да постигна нещо. Но поне ще знам, че си е заслужавало и един ден трудът ми ще бъде възнаграден справедливо...това в България не може да се случи, не и в този живот.
    Най-привлекателни за мене са страните от Северна Европа.Възхищавам се на манталитета на хората, които живеят там.
    I am da gangsta necr0 kvlt Santa Claus!

    www.thecursedpentagram.tk METAL FORUM

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    az na 13 godini xodix vuv franciq na turnir s otbora i tam ni nastanixa v selo Plomelin taka se kazva6e zabelejete SELO! a be6e kato dragalevci ili boqna! a be6e nqkvo izmisleno selo! UNIKALNOTO grad4e be6e a da ne govorim za Pari6 kakuv e!
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    320
    Не съм живяла в чужбина, но ми се ще поне да пробвам, само че не вярвам да стане. Иначе искам да се реализирам тук.

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    sofiq,ama Varna mi e liubima i tam si hodq prez vakanziite
    Мнения
    320
    mi az rabotq po vuprosa da 4ypq ot tyka.. da vidim dali 6te stane

  12. #12
    Guest
    "nav1n trud1t mi 6te b1de v1znagraden!"- zvu4i naivno! koito moje go moje! ili si kad1ren ili-ne, razlikata e 4e tuka ne ti trqbva obrazovanie, a trqbva da ti se4e pipito! \/

    a otgovora mi e-Nikoga nebih mogla da jiveq kato otrepka v 4ujda d1rjava

  13. #13
    Супер фен Аватара на ycMuBkaTa
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Beyond the door, there`s peace, I`m sure,and I know there`ll be no more...tears in heaven
    Мнения
    1 173
    Да искам да живея в чужбина, не че не обичам България, но мисля, че там бих живяла по-спокойно и може би по-щастливо, макар че как може да бъдеш щастлив, когато всички, които обичаш не са с теб, но само времето ще покаже.
    ...На колене той моли я,
    не зная как да ти го обясня.
    Става дума,че не искам нищо повече от това
    да остарея заедно със теб,
    да ме направиш по-добър човек!
    Тръгваме боси,пътят не е лек,
    но сега ще бъдеш мое слънце,
    аз пък-слънчоглед!

  14. #14
    Guest
    естествено, че да...особено при
    положение, че мога да отида и да се
    реализирам, щото майка ми е от Русия
    и имам роднини там...
    някой каза "не бих могла да живея като
    отрепка в чужбина"-ми...ти ако се
    чувстваш отрепка, няма чужбина точно да
    ти е виновна, повярвай ми

  15. #15
    Бих живял във Франция. Там ме кефи какво е.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    В България
    Мнения
    1 258

    Много хора искат да живеят другаде,не в България,
    защото не е развита,няма хубава работа..
    От една страна ги разбирам,защото всеки иска да уреди
    добре живота си,но как България ще се развие при
    положение,че никой не иска да остане в нея?!
    Това е една страна,която изостава и ако я напуснем
    ще живеем много по-добре!Ще получим много по-добро образование(по света учителите са доста по-отговорни от нашите и получават заплати по-високи от тукашнити точно поради тази причина),по-добри хонорари(тука и да се отрепеш от работа,пак няма да получиш толкова пари,колкото на запад),ще живеем на по-чисто(тук е толкова замърсено!),няма да съблюдаваме толкова много убийства(в последно време се чувствам като в касапница в България)...
    Но това не ни дава право да я напускаме.Тук сме
    направили първите си стъпки,тук историята е доста
    по-богата и има с какво да се гордеем,вярно че е
    бедна,малка държава,но какво от това?Искате да се оправи?Ами помогнете и вие!Спрете да си хвърляте боклуците наляво-надясно,ако сте учител си вършете работата както на запад,спрете да се убивате..но това е невъзможно за един нафукан българин,който винаги смята,че другите са му виновни и че това ще накърти неговото достойнство само ако помогне на своята държава!

  17. #17

    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    in the Buckingam Palace
    Мнения
    5
    В България няма голям шанс за реализация. Тук и да искаш да направиш нещо, трябва да се бориш с много хора , да ги убедиш в своите убеждения, от учене полза ... не много голяма и в крайна сметка дори да успееш няма да е за дълго защото и държавата не е на твоя страна. Целият ми образ за нашата държава е някак сив и затворен. Много хора са все още консервативни. Всичко според мен върви много бавно и искрено се надявам този процес на "събуждане" (имам предвид да отстояват своите позиции, да търсят правата си и да мислят) на хората да сега да започва, а не да завършва. Аз лично не искам да остана тук.

  18. #18
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    париж не е кой знае какъв град...
    хубави и интересни туристически места и иначе...
    da we minax po plas pigale mnogo e qko tam!
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Цитирай Първоначално написано от MAFIOZO
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    париж не е кой знае какъв град...
    хубави и интересни туристически места и иначе...
    da we minax po plas pigale mnogo e qko tam!

    ако те интересува баш това отиди в Хамбург или Амстердам... Париж е бледо копие
    e ne sam imal kasmeta o6te da oitda v amsterdam ili xamburg zasega e bilo samo pari6 ama i na tova sum dovolen
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Не, искам да се реализирам тук.
    Живял съм в чужбина за около 2години,но не ми хареса.

  21. #21
    Guest

    hm

    PARDOXALNO....NULA/0/prozenta iskat da ostanat v BG!!!!!!

  22. #22
    Ами аз и сега съм в чужбина,липсва ми страхотно много България,но няма никакъв шанс за нищо в нея поне на този етап-ходих си за малко преди година и половина и скоро сигурно няма да повторя...Няма смисал там маладото поколение каквото и да се опита да направи просто няма как ако нямаш някакви "връзки" или не дадеш парички на някой си И в чужбина никак не е лесно аз от 3 години съм извън България,и най-трудното е минало вече,надеждата ми е да се оправи нашата страна по-бързо защото никак не е приятно да си ЕМИГРАНТ
    Искрените думи не са красиви.Красивите думи не са искрени.
    Лао Дзъ



  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Hrisa-Pisa
    Ами аз и сега съм в чужбина,липсва ми страхотно много България,но няма никакъв шанс за нищо в нея поне на този етап-ходих си за малко преди година и половина и скоро сигурно няма да повторя...Няма смисал там маладото поколение каквото и да се опита да направи просто няма как ако нямаш някакви "връзки" или не дадеш парички на някой си И в чужбина никак не е лесно аз от 3 години съм извън България,и най-трудното е минало вече,надеждата ми е да се оправи нашата страна по-бързо защото никак не е приятно да си ЕМИГРАНТ
    До някъде си права, но не мислиш ли,че ако ВСИЧКИ СА ПЕСЕМИСТИ, шанса България да се 'оправи' е доста по-малък...и от къде си сигурна,че младото поколение не може да направи нищо?

  24. #24
    До някъде си права, но не мислиш ли,че ако ВСИЧКИ СА ПЕСЕМИСТИ, шанса България да се 'оправи' е доста по-малък...и от къде си сигурна,че младото поколение не може да направи нищо?
    Първо не съм песемист,защото както съм написала имам надежда ПЕСЕМИСТ и НАДЕЖДА са несъвмвстими думички аз написах факти,а за младото поколение от каде съм сигурна ли,ами че доказваме го всеки ден.....
    Искрените думи не са красиви.Красивите думи не са искрени.
    Лао Дзъ



  25. #25
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    312
    Ne !

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си