.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23
  1. #1

    bii go do sedem .. da ili ne ?

    ta kak mislite po dobre li e edno dete dokato e na 7 godini da se vyzpitava i da mu se zabranqvat razni neshta ili ot 7 nagore ? setih se shot nali imashe nekaf laf " lipsvat ti parvite 7 godini "

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    emi te starite xora sa go kazali a 6tom sa go kazali zna4i ima nqkva istina! ami az mislq da za6toto vse pak primerno tva "lipsvat ti purvite 7 godini" nai 4esto go kazvat v daskalo a tam si govori6 kakto iska6 vse 1 si u vas i takam ama nqkoi put mn me draznqt taka kato kajat
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  3. #3
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    podoben pogled varhu ne6tata e izkliu4itelno ograni4en. haraktera na deteto se formira do puberteta i dotogava podleji na vazpitanie.

  4. #4
    Pove4eto roditeli vinagi kazvat na decata si dokato sa malki "ne", "ne pipai tam", "ne pravi tova". Decata gi slu6at, no sled kato minat tezi 7 ili da re4em 10 godini decata po4vat da pravqt tova, koeto im e bilo zabranqvano i si pokazvat rogata, v kompensaciq na tova, 4e sa bili ograni4avani.
    Estestveno i svobodata si ima granici, koito ne trqbva da se prekra4vat.
    Be happy,that's my secret

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    [`Лунно`цвете`]
    Мнения
    554
    В първите 7 години от живота на едно дете се съдават неговите навици, поведение.. То е като една гъба, попива и най-малките неща..и на основа на всичко което е придобило после в пуберитет са изгражда като характер и личност... Ето затова казват че "му липсват първите 7 години"... Не можеш да построиш сграда ако нямаш основите..нали така!?!
    В ръцете си ме вземаш и усещам
    как ти си всичко в моя малък свят,
    и как септември-хладен и надменен
    не ще ми вземе теб и любовта...

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от gia_bs
    В първите 7 години от живота на едно дете се съдават неговите навици, поведение.. То е като една гъба, попива и най-малките неща..и на основа на всичко което е придобило после в пуберитет са изгражда като характер и личност... Ето затова казват че "му липсват първите 7 години"... Не можеш да построиш сграда ако нямаш основите..нали така!?!
    e da ama nali znae6 pogovorkata 4e "zabraneniq plod e nai sladuk"
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    [`Лунно`цвете`]
    Мнения
    554
    MAFIOZO ох...ама за какъв забранен плод...говорим за деца до 7 години....
    В ръцете си ме вземаш и усещам
    как ти си всичко в моя малък свят,
    и как септември-хладен и надменен
    не ще ми вземе теб и любовта...

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    9-to RPY(raionnoto v lulin)
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от gia_bs
    MAFIOZO ох...ама за какъв забранен плод...говорим за деца до 7 години....
    emi kato im kaje6 ne pipai tova onova i te posle iskat da go pipnat i tva jelanie se usilva s godinite ili ako ti kajat ne govori taka ili ne se druj taka ti go zapametqva6 i se 4udi6 a kakvo li 6te stane ako go kaja?? pomisli v/u tva
    ebavai,preebavai,naebavai,zaebavai NO zaradi putka,putka ne stavai!!!

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    podoben pogled varhu ne6tata e izkliu4itelno ograni4en. haraktera na deteto se formira do puberteta i dotogava podleji na vazpitanie.
    Аз съм на същото мнение.

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Varna
    Мнения
    237
    spored mene ne e hubavo da mu se zabranqvat mn raoti no ne i da stane gadno razligaveno laino nqkvo sredno polojenie m/u vete

  11. #11

    Re: bii go do sedem .. da ili ne ?

    Цитирай Първоначално написано от KRaLiCa_na_OrGaZmA
    ta kak mislite po dobre li e edno dete dokato e na 7 godini da se vyzpitava i da mu se zabranqvat razni neshta ili ot 7 nagore ? setih se shot nali imashe nekaf laf " lipsvat ti parvite 7 godini "
    Объркал си връзката нещо.Иначе още не съм си правил подобен експеримент и не мога да кажа.
    Ко яли?-Пили.
    Ко пили?-Със зели.
    Нещо подобно е и този форум

  12. #12
    Фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    121
    amm...da takyf laf si ima...pyrvite 7 god sa mn vajni da ne kaja nai-vajni za vyspitanieto na edno dete..to ne che natatak ne sa ama tva e druga tema...emm pyrvite 7 god tria da se dade sichko ot roditelite si i da izgradiat u deteto si 1 stoinosten harakter...

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    na stadiona :Pp
    Мнения
    724
    Tova ne e to4no laf a ne6to kato pogovorka imislena na vremeto em 6tom sa kazali lipsvat ti pyrvite sedem godini zna4i imenno prez tqh trqbva da se dade na4alnoto vyzpitanie oba4e posle mislq 4e vs se provalq zavisi ot sredata v koqto se namira6 imam vpredvid priqteli kyde jivee6 rodnini semeistvo ei takvizi raboti
    Не ме събличай с очи.Имаш ръце!!!
    [ЧАЛГА`ФЕНОВЕ]`[ФУТБОЛНИ`СЪПРУГИ]

  14. #14
    Ами до 7 години, например, се създават хигиенните навици...

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Мнения
    1 763
    do 7 godinki se slaga nai purvata osnova na vuspitanie ina4e mislq 4e do kum 18-19 godini 4ovek poumnqva kolkoto poumnqva i posle ve4e krai ...

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от gia_bs
    В първите 7 години от живота на едно дете се съдават неговите навици, поведение.. То е като една гъба, попива и най-малките неща..и на основа на всичко което е придобило после в пуберитет са изгражда като характер и личност... Ето затова казват че "му липсват първите 7 години"... Не можеш да построиш сграда ако нямаш основите..нали така!?!
    I az sum na tova mnenie, ot tova kakvo sa ni nabivali v glavi4kite prez purvite 7 godini zavisi kakvo 6te e povedenieto ni, na4ina na mislene, obnoskite ako 6tete.

    Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да останат една в друга.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    1 727
    Има нещо такова,но не винаги боя е средство за възпитание. Има и далеч по-цивилизовани начини. Важното е детето да има респект от някой от родителите си (желателно бащата). Постига се и без бой. Боят е само в краен случай

  18. #18
    Мега фен Аватара на ThePainIsReaL
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    зад ей онова дърво ;)
    Мнения
    3 737
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    podoben pogled varhu ne6tata e izkliu4itelno ograni4en. haraktera na deteto se formira do puberteta i dotogava podleji na vazpitanie.
    Съгласна ...

    .. I`m just a kid .. a kid in love ..

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Мнения
    674
    404

  20. #20
    Ako trqbva da sudq po nika ti i na teb ti lipsvat purvite 7 godini .Po temata :taka si se izrazila , che ako chovek ne se zamisli osobeno , shte reshi , che decata trqbva da se vuzpitavat do 7godishna vuzrast , a sled tova kakvoto sa
    vuzprieli tova im ostava i se ostqvat na proizvola na sudbata .Nauchi se da se izrazqvash i togava pishi temi !

  21. #21
    Мега фен Аватара на 5StaR
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    7 hills..
    Мнения
    3 674
    Дам трябва да се забраняват разни работи, не винаги да се угажда..Даже като порастна и живот и здраве имам дете ( + съм богат ) няма да му угаждам всеки път, А и един здрав бой да те запомни и да ти има уважението е много по-добре от систематичен тормоз и бой
    The Spark

  22. #22

    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Sofia, Bulgaria
    Мнения
    93
    KRaLiCa_na_OrGaZmA -
    Бахти тъпия ник имам

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от 5StaR
    Дам трябва да се забраняват разни работи, не винаги да се угажда..Даже като порастна и живот и здраве имам дете ( + съм богат ) няма да му угаждам всеки път, А и един здрав бой да те запомни и да ти има уважението е много по-добре от систематичен тормоз и бой
    Май понякога не става с бой...аз пък кво се правя на философ,като си нямам грам понятие!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си