.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    ККК
    Guest

    Цанко Дюстабанов

    Здравейте,
    имам нужда от помощ по история.
    Трябва да пиша доклад за Цанко Дюстабанов,но не мога да намеря почти нищо.Няма нито в училищната библиотека,нито пък има нещо особено в нета.
    Ще съм много благодарна,ако някой може да ми помогне!

  2. #2
    Guest
    Цанко Христов Дюстабанов е български революционер и участник в Априлското въстание през 1876.

    Роден: 13 май 1844
    Габрово, България
    Починал: 15 юни 1876
    Търново, България


    ЗА ЦАНКО ДЮСТАБАНОВ
    --------------------------------------------------------------------------------
    Паметникът се намира край извора в местността Бунаря, разположена на ридът Граднишки дял, свързващ връх Марагидик с Предбалкана. Тук Габровската чета на Цанко Дюстабанов приема последния неравен бой с турския аскер по време на Новоселското въстание.Тук е бивакувала и четата на Панайот Хитов, при пътуването си по билото на Балкана.


    На 11-ти май в м. Бунарят се събират четниците на Дюстабанов и решават да водят сражение с турците. Позицията е удобна за задържането им, докато населението се прехвърли към Южна България, тъй като е ясно, че само там може да намери спасение

    Samo tova namerih!!!

    Uspeh

  3. #3
    ККК
    Guest
    Tanks Aia!
    ако може и някой друг да помогне още малко,моля!

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София
    Мнения
    950
    axaxa az si misleh 4e ne6to se ebavate egati sme6noto ime canko diustabanov..

  5. #5
    ККК
    Guest
    За съжаление не е шега.По-скоро е срам!
    Срам,че никъде няма достатъчно информация за една наистина колоритна личност в българската история! Наистина е жалко!Чак ми иде да седна и да направя един свестен сайт за българската история!
    Но засега не ми се очертава толкова свободно време!
    Може би в близко бъдеще!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си