.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    dju
    Guest

    искам да направя форум

    здравейте
    искам да направя форум, но не знам как
    не ми трябва да е нещо кой знае какво, може да е с най-простия дизайн и с орагничени функции, без никакви екстри, само ми трябва да работи
    ще се радвам ако можете да ме насочите

  2. #2
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Това не е нещо което да може да се направи по прост начин. Поради причини и причини(само за пример ще дам че ако например не ти е оптимизиран до някакво нормално ниво сайта на форума това може да доведе до нежеланието на потребители да го ползват). Самата основа на форума да функционира нормално е поне 80% от работата, а останалото надграждане е само черешката на тортата - най сладката работа. \/ Разгледай сайта на bgpool.org(модератор: Kristoff, държи канал #comers). Отне му някъде около 6 месеца от замисъла да направи форум, до това да го постигне. И все още смята че не го е завършил. Така че това не е проста работа, а мисля че и никой няма да се навие да ти го направи, защото това му гарантира загуба на МНОГО свободно време. Още повече че ще ти тррябва определен хостинг от някой сървър на който да качиш сайта си, а тази услуга е платена. Ако все пак се навиеш да си правиш сайт тип форум, след като започнеш да го пишеш и стигнеш на определен етап от развитието му, посещавай от време на време #developers и като се позапознаеш с хората вътре те могат да ти помагат за по-сложните части от сайта, защото повечето от тях се занимават с подобни неща(само не ме притеснявай мен ). Ако все още смяташ да се захващаш - успех.
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  3. #3
    dju
    Guest
    нещо такова няма ли да ми свърши работа
    http://www.forumer.com/

    пише, че хостигна е безплатен

  4. #4
    Guest
    ще ти свърши.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Пробвай тук:

    www.forumer.com

    .

  6. #6
    Ако искаш ти да го хостваш ти трябва:
    Компютър
    Интернет
    Реално IP
    Apache 2
    PHP
    PHP MyAdmin
    My SQL
    програма за форум - например phpbb


    www.phpbg.org

  7. #7
    мисля че да си направиш форума във forumer.com не е най добрата идея... моят е там и не съм много доволна... за тва сега го местя във free.bg там всичко ти е на български и пак си е безплатно...

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Beyond the limits
    Мнения
    319
    Най-добре го направи във free.bg. Мисля, че те ще ти го инсталира, така че е удобно за неразбиращи. И все пак, един истиснки форум трябва ти да си си го качил и ти да си му оправяш квото ти трябва. Да не говорим, че във free.bg не предлагат IPB, а то според мен е много по-добра форумна система от phpBB .


    Аз се гордея, че съм Българин! А ти? Ако е така копирай userbar-a в подписа ти!

  9. #9
    dju
    Guest
    добре
    а как точно става цялата работа във free.bg
    отварям страницата и ми излиза поле
    http:// .free.bg/
    и отдолу опция "регистраирай" и "администрирай"

    какво трябва да направя, да напиша адреса такъв, какъвто искам да бъде и след това да го регистрирам, или? как става работата

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си