.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Вашите рецепти? (само за хора с кулинарни умения :P )

    От време на време ме прихваща едно такова настроение...незнам и аз как да го нарека, но единственото ми желание е да си седя вкъщи на топло, уютно и да готвя нещо, с което да изненадам наще.
    Дайте някакви свежи предложения? Какво умеете да готвите вие? Правите ли го често? И най-важното - напишете любимата си рецепта, за да мога и аз да я приложа някой път.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Супер яко се кефя на готвенето. Правя го често и то с ОГРОМЕН кеф.
    Имам много любими рецепти.
    Ако искаш да изненадаш с нещо по-така. Ето ти пример, супер прост, но много оригинален:

    Правиш най-обикновени палачинки, но след като направиш смeста слагаш 1-2 супени лъжици какао и разбъркваш много добре. Ако сместа нагарча, можеш да добавиш малко захар.

    Още един:

    Пак за палачинки \/ ...правиш си сместа, както си трябва, но добавяш малко сушени плодове. Става супер добро.
    Вече колко сушени плодове ще сложиш, зависи от теб.


    Успех.


    ПП: Като се сетя още нещо пак ще пиша.

  3. #3
    как да си направим пържени филийки...


    яйца по избор...разбъркваме,малко разреждаме с мляко и овалваме филийката

    хихи..само това умея е,палачинки също...
    ако ми потрябва нещо има книги с рецепти

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Beyond the limits
    Мнения
    319
    Еми много се кефа да готвя. За съжеление не го правя много често, щото не ми остава време, но ей така като има некъв случей винаги правя по нещо . Иначе любимата ми рецепта е за свински пържоли в бирен сос. Не е нищо особено, но аз си имам някои мои си подобрения. Тая рецепта не ми се пише, че е много сложна, но ако чак пък толкова си мераклия и ми обещаеш, че ще го сготвиш може си мръдна малко повечко пръстите .

    Иначе много обичам и принцеси, но мисля, че всички знаем как се готвят .


    Аз се гордея, че съм Българин! А ти? Ако е така копирай userbar-a в подписа ти!

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Somwhere where I'll be happy
    Мнения
    328
    Много се кефя да готвя. Ама аз все разни супи и манджи се опитвам да готвя,а вие надали искате точно това да готвите...Е, ако има някой заинтересован от манджи с кюфтета може да прати едно лс...

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    Недалеч
    Мнения
    326
    Gotveneto mi e lubimo zanimanie,i nai obi4am da eksperimentiram
    luvimata mi burza recepta e Pile6ko meso v smetanov sos.
    Kato zana4alo vzimam edno pile6ko bon file i go narqzvam na par4enca .Ostavqm go da se zapurji v maznina
    Sosa se prigotvq mn lesno.Vzimam zakvasena smetana i q smesvam sus hrqn ili 4esnova pasta
    Smesta se izsipva pri mesoto i se burka na slab ogun
    Sol na vkus i vsi4ko e gotovo
    Za garnitura moje da se prigotni oriz ,no az go predpo4itam sus makaroni

  7. #7
    Glaven gotva4
    Guest
    Tova e edin shake ( Shake dio la sperm)
    Zima6 edna kofa sperma (prestoqla), malko sok ot kompot (po izbor) razbiva6 i pie6 na ex. Siguren sum 4e 6te ti haresa.
    Drugata recepta koqto iskam da predloja e "Mirene ala kurva.
    Ta namira6 bu4ka mirene ot ciganski 4len i go slaga6 v giuve4e zaedno sus malko sperma, i suvseeeem malko sok4e ot... sq kak da go kaja bez da e prosta6ki.. se6ta6 se i zapi4a6 za 20 min pri 200 gradusa
    Enjoy

  8. #8
    Това,което ще ви напиша не е рецепта..но е нещо страшно вкусно,което обожавам!
    Значи за цялата работа са нужни едно кисело мляко и едно пакетче канела .. и сещате се ..в киселото мляко слагате канелата и ..мммм старотно става!Не е рецепта извинявам се че не пиша точно по темата,но си струва да опитате!
    Правете любов,не война..
    и не предавайте приятелите си!
    [/img]http://www.zulumoon.com/butterfly-jewelry.asp[/img]

  9. #9
    Мерси на всички, които сте писали до тук.
    M@Dn3Ss, ако не те мързи можеш да напишеш за свинските пържоли в бирен сос, обещавам, че ще ги направя тази седмица, когато ми се отвори повечко време вечерта.
    Ако се сетите още - пишете.

    П.С. Тук имало доста кулинари. =D>

  10. #10
    Glaven gotva4
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^


    П.С. Тук имало доста кулинари. =D>
    Nali Da opita6 i moite recepti

  11. #11
    Guest
    Аз съм КОНСУМАТОР. Не готвя, само ям!

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Beyond the limits
    Мнения
    319
    Еми хубаво. Ето за всички фенки и фенове и специално за ^npocTo^a3^f^. Тва е съкратена версия .

    Свински пържоли в бирен сос.

    Съставки:
    1кг свински пържоли
    соев сос
    горчица
    топено пушено сирене
    една чаша бира(за препоръчване Загорка или Бекс )
    дафинов лист
    бахар
    черен пипер

    Начин на приготвяне:
    Първо пържолите се измиват(логично), като след измиването аз лично ги начуквам с чук за месо. Това не е нужно, но ги прави по-крехки. След като са начукани пържолите се взима една йенска тенджера(това са ония стъклените дето са устойчиви на високи температури ). Взимат се пържолите и се подреждат. Слага се един ред пържоли, а върху него резенца пушено топено сирене намазано с горчица(аз лично го предпочитам с повечко) и подправките, като слагаш по вкус черен пипер, дафинов лист и бахар.
    След като подредиш самите пържоли е време за соса. Много лесно се прави, но пък става и много хубав(обожавам да си го топя с хляб ). Взима се една купчка, в която слагаш една нормална(не от много големите) стъклена чаша бира, малко вода, соев сос по вкус и ако искаш амлко горчица, но не е задължително(нали вече има между паржолите). Всичко това се разбърква и се изсипва върху подредените пържоли.
    Йенската тендера се захлупва и се оставя да се пече на малко по-висока от средната температура(при наща печка това е 3 от 4, не съм сигурен за градосите). Пече се горе-долу един час, но ти ще си видиш там когато е готово.
    Според мен си пасва най-добре с гарнитура от пържени картофи или салата от варени картифи и бутилка червено вино, но ти си реши .

    Приятно хапване и се надявам да ти хареса. Кажи като я сготвиш, плс, че да видя как е било.


    Аз се гордея, че съм Българин! А ти? Ако е така копирай userbar-a в подписа ти!

  13. #13
    Супер фен Аватара на In4iTu_
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 661
    Не съм голяма готвачка и не мога да готвя много неща, но бърза баница правя с много кеф и я изяждам с толкова..
    Ами..продукти:
    -кисело мляко
    -3 яйца
    -хляб

    В една тавичка се слага хлябът, който е във вид на малки хапки.И после се залива със сместа от 3-те яйца и млякото,които са добре разбъркани.Пече се във фурната за около 30 мин. \/ И после...Бон Апети!
    The journey never ends.
    Love is like the wind. You can't see it but you can always feel it!
    Take a risk. Dare to move. Love is a leap of faith.

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    547
    Вегетариански спагети
    Всички в нас казаха,че са вкусни,може и да са ме излъгали
    Значи в оребрен тиган слагаш нали мъничко масло и мушваш доматче,тиквичка,чушка,лук, къвто зеленчук ти падне общо взето..и приготвяш спагетите.После слагаш отдолу на купичката или чинийката пармезан,кашкавал и други такива глупости ,след тва спагетите и отгоре зеленчуците

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Beyond the limits
    Мнения
    319
    Аз съм изключително месоядно същество. Хич не се кефа на вегетарианска кухня .


    Аз се гордея, че съм Българин! А ти? Ако е така копирай userbar-a в подписа ти!

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София
    Мнения
    950
    az pravq nai-hubavite ekleri na sveta no 6te mi otneme dosta vreme da opi6a kak stavat..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си