.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Знаме и герб на България

    Хора, опитвам се да намеря какво символизират цветовете на българското знаме и знаците на герба.
    Явно аз не търся както трябва в нета, защото се съмнявам да ги няма тия неща, но ако някой знае и може да ми каже какво символизират много ще се радвам.
    Be happy,that's my secret

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    Помня в седми клас даскала по Литература ни обясни какво значат. Доколкото си спомням червеното е символ на кръвта, пролята от и за българския народ. Зеленото мисля че е ясно - природата. Бялото - костите на геройски загиналите за България. Но пак казвам, не съм сигурен че са така.

  3. #3

  4. #4
    abe bulgari ste MOE LI DA NZ KO SINVULIZIRA ZNAMETO off toia nROD e stanal noo pros aba vie knigi ne 4etete li mi kakto gledam mai ne lelele !!!

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    Цитирай Първоначално написано от Savina612
    abe bulgari ste MOE LI DA NZ KO SINVULIZIRA ZNAMETO off toia nROD e stanal noo pros aba vie knigi ne 4etete li mi kakto gledam mai ne lelele !!!
    Аре като толкова много знаеш ни кажи какво значат, отвори ни очите !

  6. #6
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    nqkade si
    Мнения
    151
    Vsi4ko si ima v:
    www.prezident.bg
    V kategoriq simboli na vlast ili ne6to ot sorta be6e.A i ti kak taka ne znae6,be 4ovek?Tva go znaqt dori decata v predu4ili6nata!
    Искам ги YOUR EYES,
    защото са VERY NICE.
    Първо LOOK AT ME,
    после DON'T FORGET ME.

  7. #7
    e kvo se nervite pak vie??choveka samo popita i vednaga mu se nahvarlihte.ne mojehte li spokoino da mu obqsnite...tc tc tc
    Търси вдъхновение и не започвай нищо без него...

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Horsens, Denmark
    Мнения
    315
    Червеното е кръвта пролята за свободата, бялото са костите на загиналите, зеленото е природата и новото начало.Лъвът в герба е символ за борба, монархия и власт /надмощие/.Лавровите венци за слава.Броят на лъвовете /3/ символизира частите на държавата.Мотото "Съдението прави силата" всички знаем от каде идва.

    Не е редно да не знаете какво символизират тези символи! .Както и не е редно да не се изучават по няколко пъти в училище както например в Америка.

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    Доколкото знам короната в герба символизира власта, а щитът-защитата
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си