.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18

Тема: Дежа ву

  1. #1
    Дръвчо
    Guest

    Дежа ву

    Iskam da popitam-kakvo to4no e "ДЕЖА ВУ"? moje li nqkoi da mi obqsni 6toto az ne znam?

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Мнения
    674
    404

  3. #3

    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    MainA CitY
    Мнения
    20
    Deja vue ... tva idva ot frenski i v bukvalen prevod ozna4ava "ve4e vidqno"

  4. #4
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    ПОвреда в матрицата...

    Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  5. #5
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    ПОвреда в матрицата...

    Сега серизоно- Дежа ВЮ(с ударение на "А" и "Ю"), е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    до тебе...
    Мнения
    1 303
    mislq 4e tova e kogato sanuva6 ne6to ,koeto ve4e si vijdal
    If you love me fuck me.... if you hate me , FUCK YOU !

  7. #7
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    Цитирай Първоначално написано от piFka_LP
    mislq 4e tova e kogato sanuva6 ne6to ,koeto ve4e si vijdal
    не,не е така
    това е когато ти се струва,че даден момент НЕ ти се случва за пръв път.. т.е и преди ти се е случвало...
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  8. #8
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    Шумен
    Мнения
    276
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    ПОвреда в матрицата...

    Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай
    Споко не си единствена и на мен ми се е случвало един даден момент да се повтори отново наистина е доста странно и аз доста съм се чудила...

  9. #9
    Супер фен Аватара на ycMuBkaTa
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Beyond the door, there`s peace, I`m sure,and I know there`ll be no more...tears in heaven
    Мнения
    1 173
    На мен ужасно често ми се струва в определени моменти да имам чувството, че вече съм ги преживяла, че това вече ми се е случвало...Много е странно.
    ...На колене той моли я,
    не зная как да ти го обясня.
    Става дума,че не искам нищо повече от това
    да остарея заедно със теб,
    да ме направиш по-добър човек!
    Тръгваме боси,пътят не е лек,
    но сега ще бъдеш мое слънце,
    аз пък-слънчоглед!

  10. #10
    Супер фен Аватара на i'm so excited!
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    2 476
    много е гот да имаш дежа вю
    алелуя.

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    n0 cBe7a u y HaC
    Мнения
    394
    Да,познато.Между другото аз разбрах за това преди 2-3 дни.Бяхме на ски със класа и тогава с едно от момичетата,с които бях в една стая си говорихме точно за това и тогава тя ми го обясни на теория какво точно означава.А иначе ми се се е случвало доста пъти да правя нещо и да имам чувството,че и преди ми се е случвало,но не знам кога,сякаш не е било в този живот.В такива моменти се чувствам малко странно,особено първите няколко пъти,обаче по едно време вече започнах да се осъзнавам и съм се опитвала,когато ми се случи нещо такова да направя друго,обаче в крайна сметка не мога да го променя и пак си правя същото.Казвала съм веднъж на мама и тя ме погледна все едно съм луда и ми каза,че нещо не ме разбира,а когато го кажа на някой на моята възраст и той веднага казва,че и на него му се е случвало.
    Не знам дали тези(ако има такива де),на които не им се е случвало,дали ще ме разберат,но предполагам,че другите знаят за какво точно говоря.
    I was lost and I'm still lost...

  12. #12
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от stel4eto__
    Да,познато.Между другото аз разбрах за това преди 2-3 дни.Бяхме на ски със класа и тогава с едно от момичетата,с които бях в една стая си говорихме точно за това и тогава тя ми го обясни на теория какво точно означава.А иначе ми се се е случвало доста пъти да правя нещо и да имам чувството,че и преди ми се е случвало,но не знам кога,сякаш не е било в този живот.В такива моменти се чувствам малко странно,особено първите няколко пъти,обаче по едно време вече започнах да се осъзнавам и съм се опитвала,когато ми се случи нещо такова да направя друго,обаче в крайна сметка не мога да го променя и пак си правя същото.Казвала съм веднъж на мама и тя ме погледна все едно съм луда и ми каза,че нещо не ме разбира,а когато го кажа на някой на моята възраст и той веднага казва,че и на него му се е случвало.
    Не знам дали тези(ако има такива де),на които не им се е случвало,дали ще ме разберат,но предполагам,че другите знаят за какво точно говоря.
    и аз съм се опитвал доста пъти да променя ако усетя ,че имам дежа вю ,но винаги става така ,че и в дежа вю-то съм направил същото и в крайна сметка нищо не съм променил

  13. #13
    Супер фен Аватара на GLeZoRanA
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    ®България...®
    Мнения
    2 863
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    ПОвреда в матрицата...

    Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай
    бе аз съм нещо повредена май ама тва ми се случва в седмицата по 1 2 пъти така е от както се помня

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    423
    Буквален превод от френски Вече срещано. Например, когато през нощта ти се присъни някаква улица и ти изглежда позната, въпреки че не се сещаш откъде. По принцип това е понятие и в психологията, не само в разговорни език, и се определя като точно такова явление. Това е по някакъв начин на психична основа.


  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    n0 cBe7a u y HaC
    Мнения
    394
    Цитирай Първоначално написано от GLeZoRanA
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    ПОвреда в матрицата...

    Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай
    бе аз съм нещо повредена май ама тва ми се случва в седмицата по 1 2 пъти така е от както се помня
    Споко и при мен е така,даже понякога съм имала по няколко за един ден.
    I was lost and I'm still lost...

  16. #16

    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    на луната
    Мнения
    83

    -

    razbiram vi vsi4kite... mn stranno no na men mi se slu4va v meseca 1 ili nai mn 2 pati... s nikoi ne sym spodelqla no mi eujasno... prosto mn gadno se 4uvstvam posle i iskam da se varna nazad vyv vremeto da vidq za6to to4no sym go izjivqla tova... vednaj si govoreh sys edna priqtelka i izvednaj usetih 4e ve4e sme si govorili na taq tema sys to4no sy6tite dumi oba4e kato q popitah tq kaza 4e dosega taq tema ne sme q otvarqli... mn stranno be6e
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на автар / широчина/

  17. #17
    i na mene mi se e sluchvalo mnoogoo chesto..kato se zamislq poveche otkolkoto trqbva.no sega kato vijdam che i na drugi hora im se sluchva pone sam spokoina che ne poludqvam
    Търси вдъхновение и не започвай нищо без него...

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    Horsens, Denmark
    Мнения
    315
    Това е когато изживееш една емоция отново, или когато имаш чувството, че случилото ти се, се повтаря.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си