.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13

Тема: За закона

  1. #1

    За закона

    Та се чудя според закона родителите имат ли право да ме възпрепятстват да излизам , да си измислят некви граници от рода на 5-6 часа или въобще трябва ли да ги питам ако искам да ходя някаде из града , с приятели и т.н.

    Аз ако искам мога да се скарам с наще и да правя каквото си искам , обаче само искам да питам как стоят нещата според закона.Благодаря.

    П.с. Аз съм на 14 и съм във яка компания , всички са пичове , но наще много ме дразнят и незнам какво да ги правя вече.Ето днеска си идвам в 20:30 и майка ми ми вика че сам наказан(разбира си на секундата ми каза каде съм бил без да съм и казвал) и ще се карам аз със нея

  2. #2
    xexe,pi4,i az sum na 14 ,i men me me puskat nikude da izlizam,gadno e,
    no se zamisli-vse pak sme na 14))))
    ne moje6 da iska6 ot tqh prekaleno mn,za tqh si o6te tvurde maluk))))
    spoko sled vreme 6e po4nat da te puskat

  3. #3
    Фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Blagoevgrad
    Мнения
    104
    vij sa slance, sled kato si na 14 kak izob6to moje6 da pita6 takova ne6to. Az iskam samo da ti zadam edin vapros : ``q kaji ako priemem 4e se skara6 s va6ite i te te nakajat da ne misli6 4e 6te stane po-dobre- ne mnogo qsno nai malkoto 6te te nakajat i nqma da ti davat pari a bez pari4ki za kade si?``
    vseki kato e bil po-malak mu se e izkalo da izliza do kasno navan ama ima si vreme za vsi4ko az sega sam na 17 i mi e super no ti iz4akai o6te malko. Moqt savet e da se opitva6 da spodelq6 s maika si za da moje tq da bade spokoina i taka postepenno 6te te puskat do po kasno 6toto 6te ti imat doverie.

  4. #4

    хех

    Еми аз съм на 14 и съм 8-ми клас де.......

    Ни съм некав слаботелесен олигофрен , всъщност съм по-пич от повечето хора в даскало(мое мнение де , ама мисля че донякаде и покрито).Ни търпя такива мизерий каквито ми правят наще , защото такива неща само на мене съм чувал да ми правят.

    И все пак все още ми е интересно какво казва закона по тази тема.Ако някой е информиран , моля да сподели

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от LoLita^
    vij sa slance, sled kato si na 14 kak izob6to moje6 da pita6 takova ne6to. Az iskam samo da ti zadam edin vapros : ``q kaji ako priemem 4e se skara6 s va6ite i te te nakajat da ne misli6 4e 6te stane po-dobre- ne mnogo qsno nai malkoto 6te te nakajat i nqma da ti davat pari a bez pari4ki za kade si?``
    vseki kato e bil po-malak mu se e izkalo da izliza do kasno navan ama ima si vreme za vsi4ko az sega sam na 17 i mi e super no ti iz4akai o6te malko. Moqt savet e da se opitva6 da spodelq6 s maika si za da moje tq da bade spokoina i taka postepenno 6te te puskat do po kasno 6toto 6te ti imat doverie.
    Еми...да , но всичките ми приятели на моята възраст , а и по-малки ги пускат за повече , аз се чувствам ощетен и майка ми е данъчен инспектор

  6. #6
    Pi4, iskam da ti kaja, 4e dokato ne stane6 na 18 ottyrvane nqma! Te sa v pylnoto si pravo da ti zabranqvat kakvoto i da e. Do 14 godi6na vyzrast ne moje6 da pravi6 ni6to bez roditel. Dori i dyvka bez da si gi popital ne moje6 da kupi6(po zakon) no tva ne se smqta za ne6to koi znae kolko seriozno i prosto jivota go e nalojil da ne se nakazva. Ve4e akto stane6 na 14 ima6 pravo da izvyr6va6 pravni i kakvito i da bilo drugi deistviq samo sys syglasieto na roditelite si. Toest polojenieto ostava sy6toto.
    Be happy,that's my secret

  7. #7
    Естествено, че могат да ти налагат такива забрани по закон, НО не могат да те нараняват физически или психически, т.е. ако това се приеме като един вид психическа травма, можеш и да ги съдиш, но...не и в България. Тук никой няма да ти обърне внимание.

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Могат да ти налагат забрани, но както вече казаха не могат да те нараняват физически или психически.
    Имаш по-притеснителни родители. Споко, с времето всичко ще си дойде на мястото.
    Успех.

  9. #9
    Maynata mu na zakona sichko pod noga i sichki pod noga da ne ti dreme :PPPP te kukite sa qko tqpi kopelenca i me draznat qko

  10. #10
    Ами...по принцип май нямат право да те лишават от свобода....НО, тук има едно НО - никъде не пише, че трябва да ти дават пари, да ти купуват GSM-и, компютри и т.н.... Това означава, че ако ти почнеш да търсиш тъпи оправдания и вратички в закона и ваш`те могат да го направят и ще те закопаят много яко
    НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ !
    I'm a person just like you
    But I've got better things to do
    Than sit around and smoke dope
    ...
    I'VE GOT THE STRAIGHT EDGE!!!

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Мнения
    1 847
    Ти си непълнолетен и те имат пълното право да ти забраняват !
    И това,че всичките ти приятели ги пускат не значи ,че и теб ще те пуснат.
    So never mind the darkness
    We still can find a way
    'Cause nothin' lasts forever
    Even cold November rain...

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    714
    Пич аз съм на 15 и положението е същото. У дома не важи закон, у дома са Мама RulZzZ, ама нема как търпи се. По закон мама и тате са длъжни да се грижат за теб докато станеш на 18. И го правят по най-подходящия според тях начин. Не можеш нищо да направиш. Не са длъжни да ти дават джобни, да ти купуват рс, телефон и други такива. Така че ако търсиш закон може да се заядат и да загубиш много повече отколкото сега. Така че примири се, говори с тях, може и да излезе нещо


  13. #13
    Ами нз как е закона, но и да нямат право да ти възпрепятстват излизанията няма да се откажат само заради някъф закон, все пак са те гледали 14 години и не ги интерсуват законите, а да те предпазят
    ..u кFo убuчьм ть нu крuя .. u .. кFо мраZuш мь .. хаХ ш сь напuq [` * ]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си