.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Борусия Дортмунд си откупи отново стадиона

    Борусия Дортмунд си откупи отново стадиона

    30.05.2006

    Спорт НетИнфо

    Футбол Германия

    Германският футболен клуб Борусия Дортмунд направи още една крачка към излизането от тежката финансова криза като сключи сделка за откупуването на стадиона си.
    Борусия спечели Шампионската лига през 1997 година, но оттогава постепенно започна да затъва и миналата година регистрира дългове от 89 милиона евро, което е рекорд в историята на Бундеслигата. Клубът обаче успя да получи одобрението на акционерите в Комерцбанк и ще откупи дела на банката във Вестфаленщадион. Финансовата институция го притежава на 51.2 процента.

    Американската компания Моргън Стенли зае на Борусия Дортмунд 79 милиона евро за срок от 15 години. От тях 57.2 милиона евро са ангажирани в сделката с Комерцбанк. По този начин обаче клубът сам ще се разпорежда с приходите от реклама и билети на стадиона.

    Миналата година Борусия намали задълженията си с една четвърт и се очаква през следващите сезони да спестява поне по още 5 милиона евро, тъй като ще погасява само заема си към Моргън Стенли и няма да плаща по 17 милиона евро наем за стадиона.

    Остатъкът от парите от Моргън Стенли отиват за погасяване на други належащи плащания, както и за покупка на нови играчи, тъй като Борусия се раздели с чешките си звезди Ян Колер и Томаш Росицки.

    Клубът започна да изпитва огромни финансови затруднения, когато направи най-скъпата селекция в Бундеслигата, а след това не успя да се класира за комерсиалната Шампионска лига.

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    United We Love You
    Мнения
    675
    Абе тази секция за спортни новини ли е ?
    т. 2, 9

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    United We Love You
    Мнения
    675
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    не, за козметика е...
    А така ли било? Аз за миг от секундата си помислих , че е секция където се обсъждат и дискутират спортни теми, а не секция за спортни новини.
    т. 2, 9

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    Тоя пак ли откачи...

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    United We Love You
    Мнения
    675
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    ами дискутирай бе...
    кой ти пречи??


    човека пуска новина и ние започваме да я дискутираме...
    ест. появяват се някакви "разбирачи", които плещят глупости и се правят на велики и тогава им казваме: Sod off fockin' devil's cunts...
    Ти ми пречиш с малоумието си.
    т. 2, 9

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    United We Love You
    Мнения
    675
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    харесва ми, че съм такава важна част от живота ти...
    дали чалгарската ти душица нон- стоп се чуди каква тъпня да измъти, за да успееш да се заядеш с мен??
    О ,да, важна част си , няма спор! Ако не беше толкова зле , щях да те помоля да се Ожениш за мен , принце на моите мечти!
    т. 2, 9

  7. #7
    Е врвеме беше
    И само Левски оле и само Левски обичаме те!!

    http://prize.bg/vodolea

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    United We Love You
    Мнения
    675
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    и аз те обичам...
    Да, знам. И аз изгарям от любов по теб.
    т. 2, 9

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си