.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: НСБОБ

Hybrid View

  1. #1
    Long-Live_the_hacker!
    Guest

    НСБОБ

    Мисля че тук ще е най-подходящото място за малък коментар на тема "НСБОБ", които според моето скромно мнение трябва да си ... маиката проста! Нали? Е, още не са идвали у нас, ама аз си имам план за действие, отверката - харда - микровълновата! Вие какво мислите за НСБОБ, и според вас може ли някой да ги спре? Това не е правилно О, и не искам изцепвания от сорта "Хакерите си го заслужавали" Всички, около 99.9 % от българското (компютърно) населени ползва незаконно програми, музика, игри и филми, значи всички сте хакери! Дори да не сте крали, пак го използвате! Не говоря само за "Домашните посещения", закриването на цели мрежи и т.н. Ако я има темата, е, не се извинявам, ама ако я има искам любезно да ми дадете линк, тенк ю!

  2. #2
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Според мен темата е безмислена.НСБОП няма да дойдат във вас гарантирам ти.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  3. #3
    ГДБОП са в пълното си право в досегашните си действия. Просто е нагло да крадеш и да викаш, че това е съвсем нормално. Някой ще кажат - ама аз не разпространявам - само ползвам. Еми ако ти откраднат телевизора и крадеца си гледа на него телевизия, а не го продаде оневинява ли го. Като нямаш пари си сваляш Линукс и си бацаш на НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНА операционна система заедно със съпровождащите го апликации.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от TheNightRider
    Цитирай Първоначално написано от WILD__BOY
    ГДБОП са в пълното си право в досегашните си действия. Просто е нагло да крадеш и да викаш, че това е съвсем нормално. Някой ще кажат - ама аз не разпространявам - само ползвам. Еми ако ти откраднат телевизора и крадеца си гледа на него телевизия, а не го продаде оневинява ли го. Като нямаш пари си сваляш Линукс и си бацаш на НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНА операционна система заедно със съпровождащите го апликации.
    По торентите се предават само парчета, които се "сглобяват" на един файл. Когато се използва част (парче) от песен не трябва да се плаща за авторски права, нали?
    Напротив, трябва! На запад как се съдят като някой открадне семпъл или някъв мотив от друг. Както и да го овърташ не е важно дали ще те хванат или не - въпроса е морален - правилно ли е да се прави това и нормално ли е 90% от населението да си мисли, че това е съвсем естествено.
    Сега за музиката - там си е друга работа, доста ще се променят нещата, но времето ще покаже.

  5. #5
    Трейлъра е семпъл за реклама бе пич. Идеята му е да бъде разпространяван

    И както и да ги осукваме торентите, те са забранени със закон във Франция.

  6. #6
    WILD_BOY ti ako moje6 da si pozvoli6 da si kupi6 windows za 150$ ne zna4i 4e vsi4ki mogat da si go pozvolqt,i to ne e samo windows o6te kolko programi ti trqbvat samo da si pusne6 edin film a kvo li ostava za igri,az ako tragna da si legaliziram vsi4ko koeto imam na kompa trqbva cql jivot da rabotq za toq komp i da mi izleze platinen,kogato napravqt zaplatite kato vav Franciq i evropiskiq saiuz togava moje da stava duma da si kupuva6 legalen software i filmi

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от HakeR
    WILD_BOY ti ako moje6 da si pozvoli6 da si kupi6 windows za 150$ ne zna4i 4e vsi4ki mogat da si go pozvolqt,i to ne e samo windows o6te kolko programi ti trqbvat samo da si pusne6 edin film a kvo li ostava za igri,az ako tragna da si legaliziram vsi4ko koeto imam na kompa trqbva cql jivot da rabotq za toq komp i da mi izleze platinen,kogato napravqt zaplatite kato vav Franciq i evropiskiq saiuz togava moje da stava duma da si kupuva6 legalen software i filmi
    Чшшт! Тихо. 98% от програмите за Windows имат безплатна алтернатива. Като нямаш пари няма да ползваш! Да не би да ходиш на дискотека без пари щото си мизерен?!
    Всички тея програми си имат безплатна алтернатива за Linux и филмче там може да гледаш и стига да не е пиратско копие никой нищо не може да ти каже!
    Всичко е въпрос на морал. Как ще го погледнеш и дали изобщо се замисляш колко труд, усилия и безсънни нощи са откарали програмистите работили по дадена програма, за да я използваш ти после безплатно и да им крадеш труда. Учили са и са се трудили много, за да го постигнат и заслужават заплащането си. Щом не ти изнася няма да ползваш!

  8. #8
    да бе Linux,не че имам нещо против него много добра ОС е ама веднъж си качих SuSe 10 и седя и разглеждам иконките една по една и се чувствам като че ли за пръв път сядам на компютър,коренно различно е,след толкова много време с Windows и сега да почна всичко отначало
    дори не можах да си пусна нета на Linux-a,освен това колко игри ще тръгнат на Линукс аз много обичам да си играя Postal2,не си е работа,Линукса е по добър от Windows ама Windows e толкова разпространен че всички софтуерни компании си правят софтуера главно за Windows,разбира се има и такива дето се сещат за линукс ама са много малко.
    А програмистите ще си избият парите от страни като USA,Франция,Германия и тея от Европеиския съюз от Бълагария няма кво да очакват.Тва за дискотеката е друго нещо.И пак ти казвам при сегашните размери на заплатите не могат да искат от хората да си купуват лицензиран софтуер.Например един човек решава да купи на сина си компютър за да не ходи по клубовете,да речеме нещо средно за 800-900 лв и тои трябва да си приготви поне още 500 за да може детето му да играе любимите си игри от клубовете а какво остава за антивирусна ако пък си включи нет.Тва и остава сега като нямам пари за лицензи да не ползвам Windows и любимите си програми и игри,знаеш ли кога-никога.На теб лицензиран ли ти е Windowsa,ако си с Windows.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от HakeR
    На теб лицензиран ли ти е Windowsa,ако си с Windows.
    Не съм с Бозата и се чувствам добре. Не съм умрял да играя и няма да умра - има си култови игри, за които е помислено и е направен емулатор.
    Чете се за да се постигне нещо с Линукс. Няма я оная простотия с елементарните рандъм инсталации на уина. И е по-хубаво. Знаеш ли защо - защото всичко настройваш спрямо себе си и нуждите си.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си