.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Физическата сила компенсира футболните възможности

    Физическата сила компенсира футболните възможности

    14.06.2006 | Георги Василев

    В срещата Бразилия - Хърватия, бяхме свидетели на мач, в който определено бразилците с повече самочувствие и класа успяха да спечелят важни три точки, които ги определят като стратегически лидер в групата.

    Хърватите опитаха да са достоен противник през цялото време и особено втората част, но със страхлива тактика и резервиран подход в играта това трудно се постига. Или казано по друг начин - не може изпускайки питомното, да гониш дивото. Точно поради тази пресметлива идея хърватите проиграха първото полувреме.

    Опитаха се да неутрализират играта на лидера в мача - бразилския отбор, а след това се оказа, че когато бразилците поведоха с 1:0, не е чак толкова страшно да бъдат атакувани, да бъдат създадени голови ситуации пред Дида.

    Като тактическо разположение бразилците от години използват една и съща постройка - четирима защитници, четирима полузащитници, но важното е че при тези четирима полузащитници има винаги двама чисти нападатели, които сменят позициите си в атака и полузащита, и винаги се получава това игрово предимство в крайната фаза на играта, където печелят мачовете си.

    Акцентирам на името на Роналдо, защото всеки знае неговите качества. И определено неговото присъствие е свързано с ангажимент на противниковата защита.

    Друго, което ми прави впечатление в тези първи мачове, са многото отбори, при които се чувства недостатъчно класа, но компенсират с повече физически усилия. Както в днешния мач, хърватите показаха че с повече физика могат да се противопоставят на фаворитите. Това го наблюдавахме и в други мачове досега. Това е и вариантът в началната фаза. Дали обаче това ще им донесе успех в следващите мачове, е въпрос на време, а мисля че във втората и трета среща на отборите в групите ще се получи този ефект на "качественото изграждане", с което в крайна сметка ще наложат своята класа.

    Моментът е такъв, че в тези първи мачове физическата сила на голяма част от отборите, компенсира чисто футболните възможности.

  2. #2
    Е не може да си седиш на гъза през целия мач и да очакваш да спечелиш мача с "чисто футболни възможности". Требе да се тича!

  3. #3
    Моята представа за класен футбол е много тичане, бързи пасове с едно докосване и вдижение без топката. Така дори и с 10 човека може да покриеш цялото игрище. За тово ако ми се отдаде възможност да съм треньор - яко физическа подготовка и издържливост.

  4. #4
    ATAKABG
    Guest
    Тичане му е майката.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си