.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34
  1. #1

    Ip адрес през skype

    Някой знае ли програма , която да показва IP на човека с който си чата през скейпа. Примерно си чатя с някой през скейпа - има ли начин да му разбера IP адреса или някаква друго информация , която е неповторима на друг компютър.

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    114
    едва ли ! а защо ти е напълни безполезно е щом не са го сложили.

  3. #3

    а

    Цитирай Първоначално написано от ErT
    едва ли ! а защо ти е напълни безполезно е щом не са го сложили.
    Имам съмнение че най-големият ми враг си е направил втори акаунт и се опитва да измъкне информация от мен . Искам да съм сигурен , че е той и да го прецакам.

  4. #4
    и на мен много ми се иска такава
    определено не е безполезно
    напълно те разбирам zubi колко човека така съм хващал в мирк само заради ip-то обаче за skype все още незнам за такава програма

  5. #5
    бе не съм я чувал тая програма сЕйп

  6. #6

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    az znam kak da razbera ip-to po skipa ama osven da razbera ot kade e ni6to ne moga da napravq s tova ip.. i sq tarsq interesni ne6ta koito moga da pravq s ip-ta na tezi det me draznqt koito se interisuva da pi6i na ddimmo1
    muzika

  7. #7

  8. #8
    не е добре с тия "skipove"
    става през cmd

  9. #9
    Аватара на mullated
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Over The Rainbow
    Мнения
    257
    И кво си мислите, че с тоя нетстат ще намерите ИП

  10. #10
    Ето за скайпа...аз съм го пробвала и става


    [vbox7]http://vbox7.com/play:439ac890[/vbox7]

    и евентуално да знаеш...

    [vbox7]http://vbox7.com/play:23797b33[/vbox7]

  11. #11

    Re: Ip адрес през skype

    Цитирай Първоначално написано от zubi
    Някой знае ли програма , която да показва IP на човека с който си чата през скейпа. Примерно си чатя с някой през скейпа - има ли начин да му разбера IP адреса или някаква друго информация , която е неповторима на друг компютър.
    Kolkoto i da te lujat hlapeta bez nikakyv opit v programiraneto i "hakerstvaneto" nqma takava programa vse o6te! Ima programa, s koqto moje6 da vidi6 IP-a primerno na data ili na nqkoi sait....No za skype nqma
    пссст..

  12. #12
    Абе хора много сте зле е не разбрахте ли че човека може да се скрит под рутер и да има друго ип или да е с нереално в такъв случаи тъпото видео дето е по отгоре и cmd и т.н. не ви вършат работа......... аиде успех с ип адресите!

  13. #13
    Аватара на mullated
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Over The Rainbow
    Мнения
    257
    Айде бе.Могат те.Нали ако си с динамично връзката ти минава през рутера/модема...за да се достигне компютъра трябва да се отворят портове...
    Много разбирате ама без грам познание по TCP/IP...Прочетете малко и за Skype Protocol-a!!!
    Protocol

    A Skype network is a peer-to-peer network with three main entities: supernodes, ordinary nodes and the login server. It is an overlay network: each client builds and refreshes a list of reachable nodes known as the host cache. The host cache contains IP address and port numbers of supernodes. Communication is encrypted using RC4; the method used does not provide any privacy but instead merely obfuscates the traffic.

    Supernodes relay communications to other clients behind a firewall. Any skype client can become a supernode if it has good bandwidth, no firewall and adequate processing power. Supernodes are grouped into slots (9-10 supernodes). Slots are grouped into blocks (8 slots).

    Skype also routes calls through other Skype peers on the network to ease the crossing of Symmetric NATs and firewalls. This, however, puts an extra burden on those who connect to the Internet without NAT, as their computers and network bandwidth may be used to route the calls of other users.

    The Skype client's application programming interface (API) opens the network to software developers. The Skype API allows other programs to use the Skype network to get "white pages" information and manage calls.

    The Skype code is closed source, and the protocol is not standardized. Parts of the client use Internet Direct (Indy), an open source socket communication library.

  14. #14
    Всяка активна p2p връзка може да бъде проверена на машината на скайпващия с netstat. Тоест ако събеседникът ни изпраща файл и имаме директна връзка (а не ползвате някой трети потребител като supernode) можем да проверим всички адреси, с които имаме осъществена връзка в момента, където ще бъде и адреса на изпращащия.

    Като цяло Skype е доста гнусен и напорист софтуер и за него не представляват особен проблем прегради като маскиране на адреси зад един публичен. Друг е въпроса, че ако файлът ни го изпраща човек, който както споменаваш е зад маршрутизатор ще видим само адреса на маршрутизатора. Все пак това може да ни ориентира минимум за мрежата на потребителя или адресът на рутера му и от там нататък да съберен по един или друг начин необходимата ни информация.

  15. #15
    martin870
    Guest

    IP

    Цитирай Първоначално написано от dim0666 Виж мнението
    az znam kak da razbera ip-to po skipa ama osven da razbera ot kade e ni6to ne moga da napravq s tova ip.. i sq tarsq interesni ne6ta koito moga da pravq s ip-ta na tezi det me draznqt koito se interisuva da pi6i na ddimmo1
    az znam kak moga da spiram kompove interneti da smenqm paroli na netove sichko shte ti go kaja ako mi kajesh kak da razbera ip ot skype

  16. #16
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от martin870 Виж мнението
    az znam kak moga da spiram kompove interneti da smenqm paroli na netove sichko shte ti go kaja ako mi kajesh kak da razbera ip ot skype
    Да живее парадокса. Момчето може да хаква всичко от а до я, но неможе едно ип да намери ....

    Можеш да намериш ip адреса с cmd. Но няма полза

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от martin870 Виж мнението
    kak da razbera ip ot skype
    Можеш да използваш един от милионите подобни на този сайтове.

  18. #18
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от martin870 Виж мнението
    az znam kak moga da spiram kompove interneti da smenqm paroli na netove sichko shte ti go kaja ako mi kajesh kak da razbera ip ot skype
    И аз знам как се спират компютри - натискаш shut down.
    А сега сериозно, за такива въпроси чичо Гугъл винаги би ти помогнал. Иначе с cmd е така да се каже най-интересно, а с ip resolver е бързо.

  19. #19
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    И аз знам как се спират компютри - натискаш shut down
    Мхм..

  20. #20
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Ама пък ми е много интересно как авторът ги спира без да им знае IP-то и без да са свързани в мрежа.
    Сигурно от копчето.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Ама пък ми е много интересно как авторът ги спира без да им знае IP-то и без да са свързани в мрежа.
    Сигурно от копчето.
    От контакта

  22. #22
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    От контакта
    Оттам ли трябва да се изключва? Правила съм го по грешния начин цял живот...

  23. #23
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    nz ama avtora ima mn tupa fizionomiq


  24. #24
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Оттам ли трябва да се изключва? Правила съм го по грешния начин цял живот...
    Стария ми компютър се включваше и изключваше с ритник Така че, зависи от модела

  25. #25
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Стария ми компютър се включваше и изключваше с ритник
    Не знаех, че Nokia са произвеждали и компютри.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си