.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    В нас ;)
    Мнения
    220

    Класическата музика .. ?

    Здравейте на всички! Извинявам се ако темата не е подходяща или интересна .. Но много ми се искаше да изкажете мнението си за класическата музика ..
    Наскоро някой ми беше казал, че класиката е .. цитирам " тъпа музика, вече е отживелица" и това дори до някаква степен ме нарани, тъй като се занимавам професионално с нея. Естествено аз съм много пристрастна, но въпреки това не мисля, че някой който може би не е и слушал такава може да каже, че е тъпа ..
    Е, всеки си има мнение, може наистина някои да я възприемат така, ще се радвам ако споделите вие как смятате!

    П.С.:Ако темата не ви харесва, изтрийте я

  2. #2
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    никога не съм бил против класическата музика, но наистина започнах да я харесвам откакто я свиря. още повече ми харесва бароковата музика.

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    1 187
    Не съм запалена,но не мога да кажа,че е тъпа,след като е създадена явно има хора,на които им харесва,така че всеки с предпочитанията си
    "Това,което не ме убива,ме прави по-силен"-Фридрих Ницше


  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    In the bottom of heaven...
    Мнения
    692
    Az q haresvam... osobeno haresvam Betoven... dosta chesto go slusham... a tezi koito ne sa cuvali takyv tip muzika samo mogat da kajat chene q haresvat.... Moeto mnenie...

  5. #5
    Класическата музика обичам и да я слушам и да я свиря. Има някои мелодии като "Малка нощна музика" и "За Елиза", които ги са ми направили впечатление, когато съм бил малък.

    Класическата музика не е отживелица, затова се нарича така. Класиката е нещо, което е създено преди векове. В нея се е проявил геният. Тя винаги ще се слуша. Просто нещо, което е било поддържано живо толкова много време, няма как да замре, превръщайки се в отживелица.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  6. #6
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    В нас ;)
    Мнения
    220
    Класическата музика не е отживелица, затова се нарича така. Класиката е нещо, което е създено преди векове. В нея се е проявил геният. Тя винаги ще се слуша. Просто нещо, което е било поддържано живо толкова много време, няма как да замре, превръщайки се в отживелица.[/quote]

    =D> =D> =D>
    Радвам се, че има хора, които мислят така .. напоследък се бях отчаяла

  7. #7
    Guest
    Klasi4eskata muzika e veliko ne6to.Obojavam Casta diva v izpalnenie na Maria Calas.Tova e muzika za du6ata, koqto e slu6ana samo ot hora, koito razbirat ot izkustvo(kato men i teb).

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Само глупаците не уважават класическата музика и казват, че е тъпа. Още повече - на всеослушание. Не мога да кажа, че слушам много и разбирам от нея, но тя е адски красива и гениална! По-елементарните хора я намират за успокояваща, а аз я намирам за просто невероятно красива.

  9. #9
    Супер фен Аватара на kobrichka
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    ...Ада....
    Мнения
    1 883
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    Само глупаците не уважават класическата музика и казват, че е тъпа. Още повече - на всеослушание. Не мога да кажа, че слушам много и разбирам от нея, но тя е адски красива и гениална! По-елементарните хора я намират за успокояваща, а аз я намирам за просто невероятно красива.
    =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
    Всичко има край,след като е имало начало...Само споменът остава вечен,само той идва,когато всичко друго вече си е отишло...

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Много рядко слушам такава музика.
    Действа ми успокояващо, кара ме да се отпусна и да се насладя на красотата й до известна степен.

  11. #11

    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Tc...сичко живо у ада...е как не сме се засекли???
    Мнения
    11
    Амии..замислете се малко коя е била една от най-първите музики, слушани някога???От класическата музика започват толкова много стилове.Тя и една от най-гениалните неща, писнани някога.Нима някой може да седи мирен чувайки Болеро или За Елиза (да речем)?А и погледнете уменията, нужни ни за да извирим нещо такова не всеки може.Това е силно въздействаща музика.Не всеки може да я разбере-за нея са нужни не просто едно лсушане и малко музикален слух...нужно е да се вложи чувство и мисъл.Само когато направи това човек може да каже, че харесва тази музика, и че я обича.
    ...you told i had the eyes of a wolf
    search them and find the beauty of th beast!

  12. #12
    Класическата музика...си е класическа. Тя е основата на всичко. Вярно е, че има произведения, които завладяват (поне мен) повече или по-малко, но като цяло това е музиката, която въздейства върху моето съзнание най-силно.
    Аз лично харесвам или силна музика... като на пример Моцарт и Бетховен(за мен всяка тяхна творба спада в тази категория, като слушам направо настръхвам) или нещо нежно...или нестандартно като "Karmina burana" на Карл Орф...
    Според мен такава музика трябва да се слуша...въпреки че наистина популярността и спада, но поне от време на време. На всеки действа по някакъв начин...отпускащо..даващо време и предразполагащо да помислиш за нещо...
    Някъде огрява.

  13. #13

    КЛАСИКА И СИМФОНИЗЪМ.Виенска класическа школа/18-19 век/

    МУЗИКАЛНАТА КУЛТУРА В ЕВРОПА ОТ СРЕДАТА НА 18 ДО НАЧАЛОТО НА 19 ВЕК!

    Идеите на новата епоха съзряват още в десетилетията на Барока
    /Й.С.Бах,Хендел,Вивилди/
    Идеалите на тази епоха са свързани със стремеж към равновесиеп в отношенията между хората, култ към разума и хармонична връзка на човека с природата.
    Отначало в оперната а после в инструменталната музика се утвърждавановият начин на музикално мислене -класическият!
    Операта на Глук"Орфей" е един от първите образци на на онази естетика, върху която възниква виенският класически стил.
    Хайдн,Моцарт,Бетховен са най известните т.н. Виенски класици.Всички класически творби са много стойностни поне за мене.След фолклора ни разбира се!Българи сме все пак.
    Най ми допада Бетховен!

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    СС (;
    Мнения
    383
    класическа музика не слушам... но е нещо велико. да твърдиш, че класическата музика е 'скапана' и отживелица е върхът на идиотизма...
    музика, оцеляла векове... композитори, правели такава, които се изучават и слушат дори днес... велики имена като Бах, Бетовен, Щраус (колкото и да ми е смешно името), Шопен, Вивалди, Хайдн, Хендел... и още доста... и да се говори, че е 'тъпа' е меко казано смешно...
    БДУ щях да забрая да спомена и Моцарт
    "група 13"
    HandOfBlood (Worthless )
    83.148.67.113
    83.148.67.116
    212.92.0.135
    212.21.143.157
    212.21.141.99

  15. #15
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    До авторката,

    кажи какво значи, че се занимаваш професионално с нея. Дай повече инфо

    И стига с това 'На Елизе'.. това е 'чалгата' в класиката

    Имам една темичка за поздрави с класическа музика в тоя раздел, там ще ви разкрия необятността на тази гениалност чрез неща, които не сте чували, но се надявам да ви харесат
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...asc&highlight=

  16. #16
    If4eto
    Guest
    Moga li da ne q haresvam pri polojenie,4e se zanimavam profesionalno s neq ot malka vseki den .... i prosto klasi4eskata muzika ve4e e vsi4ko za men,tq opredeli i formira na4inat mi na jivot i mislene....

  17. #17
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    В нас ;)
    Мнения
    220
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    До авторката,

    кажи какво значи, че се занимаваш професионално с нея. Дай повече инфо

    И стига с това 'На Елизе'.. това е 'чалгата' в класиката

    Имам една темичка за поздрави с класическа музика в тоя раздел, там ще ви разкрия необятността на тази гениалност чрез неща, които не сте чували, но се надявам да ви харесат
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...asc&highlight=
    Професионално .. в буквалния смисъл Уча в музикалното в София от първи клас и мисля да продължавам там. След това академия .. и така А btw един Васил от мойто даскало се пише machoka .. тая година завърши.., да не би да си ти .. ?

  18. #18
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Ааайде бе, не думай.. да не би същия да влезе и в теоритичен, и в инструментален факултети в Консерваторията? Кой каза 'честито' и 'наздраве'

    Пиши ми на ЛС коя си точно, че ме заинтригува

  19. #19
    Супер фен Аватара на Mo6no
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 424
    Уважавам я и я слушам от време на време. Даже вмомента слушам такава.
    11 tochka deaktiven profil.

  20. #20
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    В нас ;)
    Мнения
    220
    machoka айде виж си съобщенията

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си