.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 66
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 841

    STRANNITE I NEOBQSNIMI NESHTA

    Momicheta i momcheta,vqrvate li naprimer v zadgrobniq jivot,v duhove i prizraci,izvanzemni i vsqkakvi takiva?Sluchvalo li vi se e neshto stranno i plasheshto ili prosto da ste chuvali nqkakvi takiva istorii?Ne znam ot kade mi doide na um da pusna tazi tema,no se prisetih i reshih da vidq vie kakvo shte kajete po vaprosa.

  2. #2
    Голям фен Аватара на Communist
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Earth
    Мнения
    733
    В извънземни - ДА. Безмислено е да обяснявам защо, има много факти по въпроса.
    Ако не знаеш - ще те научим!
    Ако не можеш – ще ти покажем!
    Ако не искаш - ще те принудим!


    Пролетарии от всички страни - обединявайте се!

  3. #3

    Регистриран на
    May 2006
    Град
    София
    Мнения
    93
    Ами добре си се сетила. Темата наистина е много интересна и моят отговор е ДА. Определено вярвам в тези работи. Отделен е въпроса, че си ги представям по коренно различен начин от този, по който ни ги представят филмите и книгите. Замислете се само колко много неща все още човек не може да си обясни. Защо и тези неща да не са част от другите? След като човек не може да си го обясни, следователно няма причина да не вярвам.
    Истории не съм чувал и подобни случки не са ми се случвали, но може да се каже, че това е нещо като мочта за мен. Отскоро ми хрумна идеята да се занимавам с археология. Убеден съм, че има още много неща да се откриват и множество загадки да се появяват занапред.

  4. #4
    za izvynzemnite spor nqma...za drugite izbroeni ne6ta...ne e kato da vqrvam silno v tqh ama vyob6te ne gi otri4am kato vyzmojni i interesni
    a po-specifi4no vqrvane: v Silata!
    May the Force be with us!
    Само да знаете, че си имам кириличка, 'ма ме мръзи да сменям, че да драскам у форумъ!

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Няма усмивки тук, само човешки боклук..
    Мнения
    3 179
    Цитирай Първоначално написано от DarthRevan
    za izvynzemnite spor nqma...za drugite izbroeni ne6ta...ne e kato da vqrvam silno v tqh ama vyob6te ne gi otri4am kato vyzmojni i interesni
    a po-specifi4no vqrvane: v Silata!
    May the Force be with us!
    дам дам съгласна
    Така стоят нещата,
    cилата определя правилата -
    Добре дошли на нашата забава,
    cамо силните оцеляват!



  6. #6
    Мега фен Аватара на miloto_girl_4e
    Регистриран на
    Feb 2004
    Град
    нА плАнеТаТа зеМя
    Мнения
    6 567
    в задгробният живот - не особено
    в извънземните - по-скоро не
    но в прераждането - вярвам на 100%
    Internet,Football,Friendship,Travel,Cinema,Animals ,Movies,Music,Horror movies,Love

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 841
    Imashe e edno momiche ot moq klas,deto neprekasnato razpravqshe kak e vijdala noshtem edin nein umrql rodnina,kak predmeti v kashtata sa se mesteli bez prichina i vsqkakvi takiva.Po-edno vreme taka ni beshe naplashila,che...Daje beshe stanala nqkakva maniq vseki den v uchilishte nqkoi da razpravq ujasii.I za tova se zachudih dali ima i malko istina v tezi istorii-vse pak ima bezbroi mnogo,taka che moje da ima i kapka istian v tqh i naistina da sa se sluchili

  8. #8
    Супер фен Аватара на In4iTu_
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 661
    Да вярвам...
    Няма да пускам нова тема, затова ще пиша тук:
    относно прераждането...нз как да го кажа точно, но..ако наистина има прераждане, какъв е неговият смисъл...когато се преродиш ти не помниш нищо от миналия си живот..нито в каква епоха си живял, нито какви приятели си имал и т.н. Тогава..следователно ти си все едно друг човек, напълно различен от този, който си бил Както например в момента не помним какви сме били в миналия си живот..може да сме били принцове и принцеси, но какъв е смисъла като не сме сигурни в това...Не знам дали сте ме разбрали, но все пак дайте някво мнение, ако схващате за какво ви говоря.
    The journey never ends.
    Love is like the wind. You can't see it but you can always feel it!
    Take a risk. Dare to move. Love is a leap of faith.

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    А какво помни душата, след като не помни какво е преживяла? Човешката същност е не само гени, тя е най-вече това, което е преживяла. Защо да се преражда, ако тя не запазва същността си? Ако се замислите над това, ще осъзнаете, че прераждането е абсолютно нелогично и няма смисъл да съществува.

    Странните неща са само случайности. Духове няма.

    Извънземни има. Както съм казвала, много високо самочувствие имат същества, които мислят, че във вселената няма други същества.

  10. #10
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Само извънземните виждал съм някои странни неща, но не чак толкова впечатляващи и стресиращи

  11. #11
    гостенка
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    А какво помни душата, след като не помни какво е преживяла? Човешката същност е не само гени, тя е най-вече това, което е преживяла. Защо да се преражда, ако тя не запазва същността си? Ако се замислите над това, ще осъзнаете, че прераждането е абсолютно нелогично и няма смисъл да съществува.

    Странните неща са само случайности. Духове няма.

    Извънземни има. Както съм казвала, много високо самочувствие имат същества, които мислят, че във вселената няма други същества.
    Ще ти отговоря на първия макар и ритуричен въпрос.. Душата помни всичко от миналия си живот! Как да го докажа? Ми например да си имала дежа ву (Дежа ву - това е когато например си на дадено място където никога не си била , а душата ти казва че си била там .. май не го обясних добре дано да си ме разбрала) . Та дежавуто показва случки от миналия ни живот , също едно детенце до 6 годишна възраст май беше си спомня миналия си живот , който му се показва подвид на сънища .

  12. #12
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    гостенка,

    Дежа-вуто отдавна си има напълно логично обяснение и беше нещо от рода на забавена работа на мозъка... бил зацепвал в работата си за милисекунди и това ти давало усещаното за 'дежаву' и т.н.. не съм учен, но съм чел такива доста достоверни теории.

    Извънземни си има и още как - може да се на зелени човечета, но микроорганизми някакви си има -> а и ние сме се пръкнали от такива. Плюс това ние не познаваме само 1/безкрайна от Вселената. Да твърдиш, че си сам е повече от смехотворно.

    А това като ти се тресне вратата от течението да кажеш, че е полтъргайст е... " "

    Задгробен живот, прераждане - булшитс на философите. Няма такова нещо, просто човекът не иска да се примири, че е прекалено нищожен и не оставя трайна следа в историята, ами просто се ражда, преживя някакви смехотворни стотина години и умира и с това се свършва всичко.

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    София
    Мнения
    927
    Прераждането е нелогично.
    В началото е нямало хора. Съществата на земята не са еднакъв брой, за да може да се осъществи "кръговрат" на душите. А откъде са се взели душите. Питането е безкрайно.
    Задгробен живот в друг свят- нещо такова може да има.
    Има и други същества, но къде са, живи ли са .. не се знае.
    "Гордост?Да,гордостта е нещо ужасно вкусно,особено когато коричката е разпукана и покрита с глазура" Скарлет О`Хара

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Онова детенце най-вероятно има психични проблеми и мозъкът му просто генерира някакви образи.

  15. #15
    Guest
    и аз съм чувал за малки деца но до година и полвина някаде как така като бебета могат да плуват а после забравят . случи ми се мн страна случка както си се возих в автобуса се загледах в 1 хора и както си бяха в крачка се едно спекаха за секунда и послеси продалжиха нормално може да ми се е сторило но се едно се вцепениха за част от секундата

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Хора, дори чувствата се обясняват с химични процеси, а вие вярвате на такива неща.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    VCHC
    Мнения
    1 167
    Да, вярвам в извънземният живот, макар че немога да си обесня адски много работи. Това за дежа ву-то сега разбрах, как се казва в действителност. Незнам това дали е от миналия живот, в който не ми се вярва много много, но съм имал такива ситуация, като най-елементарната е примерно: Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин. За духовете и задгробния живот... незнам, май не вярвам.

  18. #18
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин.
    Именно, именно.. всички сме имали такива ситуации.. и аз си ходя по улицата и изведнъж осъзнавам, че това съм го сънувал че ще се случи..

    да, ама не, всичко си има научно обяснение, споменах - зацепвал мозъка за милисекунди и давал подобно усещане.. и аз си мислих, че съм екстрасенс, ама йок..

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    На мен пък как не ми се случват такива неща? Или душата ми е млада и неопитна?

  20. #20
    Guest
    аз много често ми се е случвало дежа - ву но се сещзам за него чернобяло в мисълта си

  21. #21
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Отново ще повторя, че 'дежа ву' няма нищо общо с прераждания, свръхестествени глуповатио наивни бабини дивотии и т.н. Ето 2 обяснения:

    1.
    Та оказа се, че си има обяснение за това явление. Ще се опитам да го пресъздам по възможно най-разбираем начин.

    Зрителното възприятие става чрез ретината, която предава получената информация по нервус оптикус към мозъка. Интересен момент е че информацията получена от дясното око отива и се обработва в лявото полукълбо на мозъка, а пък от лявото око в дясното полукълбо.
    Самото кръстосване на нервите за да се свърже лявото око с дясното полукълбо и дясото око с лявото полукълбо става в една точка наречена хиазма.
    Когато човек е уморен може да настъпи дисбаланс в скоростта на предаване на нервните импулси след хиазмата.
    Така например информацията получена от дясното око може да стигне до мозъка и да бъде обработена много преди тази от лявото око. Така в момента, когато пристигне и закъснелия импулс от другото око и бъде обработена, на нас ни се струва, че сме виждали даденото нещо и преди, но това се дължи на факта, че ние вече сме я получили тази информация по-рано от другия нерв.

    Общо взето това е медицинското обяснение на явлението "deja vu". Надявам се да го пресъздадах достъчно ясно.
    2. Прочетете този линк:
    http://www.e-placebo.com/index.php?o...d=38&Itemid=10

  22. #22
    Guest
    Mnogo interesni mneniq prochetoh..A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
    Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot. a pyk za duhove moje bi ima..qvno choveka koito e pochinal nqma spokoistvie i mir. Sega kato se zamislih...nali kazvame na choveka koito e pochinal "Da pochiva v mir" sledovatelno toi ne e nameril spokoistvie i mir.

  23. #23
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
    Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot.

  24. #24
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Mnogo interesni mneniq prochetoh..A ne vi li se e sluchvalo kogato minete po nqkoi pyt ili se e sluchvalo neshto podobno, vie da si spomnite che veche ste go napravili edin pyt ili ste minali po tozi pyt, no ste syvsem naqsno che tova nikoga ne e stavalo prez jivota vi?
    Na men mi se e sluchvalo i moje bi zaradi tova vqrvam che ima predishen jivot. a pyk za duhove moje bi ima..qvno choveka koito e pochinal nqma spokoistvie i mir. Sega kato se zamislih...nali kazvame na choveka koito e pochinal "Da pochiva v mir" sledovatelno toi ne e nameril spokoistvie i mir.
    това е дежа - ву дето до ся го обесняваха омг

  25. #25
    Супер фен Аватара на In4iTu_
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 661
    Цитирай Първоначално написано от DetE-Idi0t
    Вървя си някаде, препъна се в нещо и ми изниква мисъл, че това е ставало по абсулютно същия начин. За духовете и задгробния живот... незнам, май не вярвам.
    Случвало ми се е и то много пъти, затова и ме навяват мислите, че може би е възможно да има прераждане...но от друга страна пък, както каза `Death`Whore` щом няма смисъл от това прераждане (както вече установихме), дали то съществува
    П.С: Вярвам в извънземни, не е възможно в цялата вселена да сме само ние...
    И още една тема за размисъл, за която сега се сетих: Вселената има ли край?Къде е той? Как завършва тя? Със стъклена стена???
    The journey never ends.
    Love is like the wind. You can't see it but you can always feel it!
    Take a risk. Dare to move. Love is a leap of faith.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си