.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Guest

    Въпрос относно принтер

    Преди малко четох част от разните инструкции за принтера и там пишеше да не се включва към разклонител ами директно към електрическата мрежа. Каква е причината за това и аз не мисля, че физически този кабел ще стигне до контакт директно освен ако не си оставя принтера на леглото... И какво ще стане ако се включи към разклонител - то че няма да е нещо фатално няма, защото ако беше фатално щяха да ги продават и отгоре на самата кутия камо ли не да пише с големи букви...но все пак се интересувам какъв ще бъде ефектът от включването му към разклонител

  2. #2
    Според мене няма да стане нищо, ама си гледай инструкциите не слушай мене

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Бургас
    Мнения
    639
    По-вероятно е да е пишело да не се включва в отделен разклонител.Значи включваш го в отделен контакт или в разклонителя, където си си навключил компютърните боклуци (разбирай компютър, монитор, скенер, тонколони...ала бала).В противен случай има вероятност да се получи така нареченото двойно замесяване, при което стават лоши работи

    ...Присъедини се
    Skype Name - axxxel_rudi

  4. #4
    ami mislq 4e edinstvenoto ne6to koeto trqbva da se spazi e kum vaprosniq razklonitel da ne se vklu4at konsumatori s po golqma mo6tnost ot predvidenata za tozi razklonitel i toi da ne se pretovari
    za6toto pri men kum edin razklonitel bqha vklu4eni kompa,monitora,televizor i edin usilvatel i kogato na poslednoto ostanalo gnezdo vklu4ih prahosmuka4ka vsi4ko izgasna
    Moje bi tozi printer e po mo6ten i zatova taka pi6e v upytvaneto vapreki 4e ne mi se vqrva edin printer da ima koi znae kva mo6tnost
    No ti moje6 da si pogledne6 razklonitelq i na nego nqkade trqbva da pi6e maksimalnata sila na toka pri koqto moje da raboti 10A,15A,20A
    i kato znae6 mo6tnostta na konsumatorite koito 6te vklu4i6 kum nego moje6 da si smetne6 dali 6te izdarji po formulata: P=U.I
    kudeto P e mo6tnostta vav [W],U-naprejenieto [220V] ,I-silata na toka vav [A]-amperi,za konkretniq slu4ai formulata trabva da izglejda taka:
    I=P/U
    naprimer ako imame konsumator s mo6tnost 200W koito raboti na 220V
    silata na toka 6te bade I=?
    I=200/220=0,909 A
    i po tozi na4in moje6 da smetne6 za vsi4kite konsumatori koito iska6 da vklu4i6 kum tozi razklonitel
    to4no kato zada4kite po fizika za 7 klas
    Ina4e nqma nikakva razlika dali 6te bade vklu4en direktno kum kontakt ili prez razklonitel stiga da spazi6 goreposo4enoto uslovie

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Axxxel
    По-вероятно е да е пишело да не се включва в отделен разклонител.Значи включваш го в отделен контакт или в разклонителя, където си си навключил компютърните боклуци (разбирай компютър, монитор, скенер, тонколони...ала бала).В противен случай има вероятност да се получи така нареченото двойно замесяване, при което стават лоши работи
    за пръв път чувам така наречения термин "двойно замесяване"
    но нещо отвътре ми подсказва че може би си искал да кажеш зануляване.И ако се включи в празен разклонител няма да има никъкав проблем,то ще е същото както и директно в контакта
    не схванах също и откъде дойде тва двойно зануляване ама както и да е
    ако си забелязал във всеки контакт има пластинки перпендикулярни на двете дупки за щепсела които служат за зануляване
    И ако има доста неща включени към един разклонител тогава трябва да се внимава и да се види дали разклонителя ще издаржи на още един консуматор а не веднага да си го включи
    Но дори и разклонителя да не издаржи последиците няма да са сериозни,най-много всичко да изгасне,да изгори бушон или след известно време да почне да мирише на изгоряло и разклонителя да се стопи

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си