.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24

Тема: tamponi

  1. #1
    Guest

    tamponi

    Iskam da popitam dali moga dasi sloja tampon na 13 god sam i mi te4e silni4ko a puk s prevrazka mi e mn gadno poneje go use6tam UJAS....molq vi pomognete mi

  2. #2
    Естествено, че можеш. Кой те спира?

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    СТАРА ЗАГОРА
    Мнения
    481
    moje6!ne sam 4uvala da ima ograni4enie sprqmo godinite taka 4e ako iska6 probvai!!!
    НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА СТРАХА ДА ПРОВАЛИ ЖИВОТА ТИ!!!
    LOVE IS LIKE THE WIND- YOU CAN'T SEE IT BUT YOU CAN ALWAYS FEEL IT!

  4. #4
    Guest
    mi prosto me e strah da ne stane ne6to i dali boli pri purviq put...

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Бих дала инструкции как да го сложиш по-безболезнено, но все казват, че съм извратена.

  6. #6
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    Бих дала инструкции как да го сложиш по-безболезнено, но все казват, че съм извратена.
    dai gi

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Хващаш тампона, махаш станиолчето, дръпваш конеца и слагаш слюнка с пръсти на половите си органи. Смазка Набутваш малко тампона и го буташ с показалеца си. Показалецът ти трябва да влезе целия. После клекни и направи няколко крачки и ако чувстваш неудобство, намести пак тампона.

  8. #8
    Sophie{}
    Guest
    be kak taka da vleze celiq we to kolko navutre shte go nabuta toq tampon, dostatuchno e samiq tampon da potune inache kuf e smisula da go vkarva 4e edva li ne koneca da ne se vijda

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Момиче, явно не си ползвала тампони. Тампонът трябва да влезе толкова навътре, за да не го чувства.

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Franciq
    Мнения
    104
    razbirase 4e moje6 da si slaga6 no ne moga da kaja mnogo za6toto az ne izpolzvam tamponi samo 4e neznam tam v bg no tyk vav franciq izlqzoha edni tamponi deto se slagat iper lesno i ne boli i se kazvat NETT potyrsi gi e te syvetvam da si kypi6 takiva za6toto mi izglejdat yltra efikasni

  11. #11
    Guest
    На 13 години си и предполагам девствена. По-добре не опитвай. ВЪЗМОЖНО е да направиш гаф. Тампоните не се препоръчват за девствени момичета - ако искаш посъветвай се и с гинеколог.

  12. #12
    Guest
    Менструацията
    Автор: kralicata ( petia )
    Прочетена: 4207 пъти

    Момичетата се раждат с хиляди яйцеклетки в двата си яйчника. След пубертета от единия или от другия яйчник се отделя по една яйцеклетка. Това се нарича овулация и става около 14 дни преди датата на мензиса. Ако яйцеклетката не бъде оплодена от сперматозоид тя умира .Всеки месец матката се подготвя за евентуална бременост и лигавицата и се уплътнява и омеква. Когато тялото ти “разбере” , че няма оплодена яйцеклетка , лигавицата и яйцеклетката се изхвърлят извън тялото , във вид на менструация ( мензис ) . Яйцеклетката не може да се види , защото е много мъничка. Менструален цикъл е периодът от първия ден на мензиса до деня преди започването на следващия мензис. Цикълът може да е различно дълъг - от 21 дни до 40 дни . За “попиване” на кръвта може да използваш превръзки или тампони , но тампоните не се препоръчват на девствени момичета .
    За да пресметнеш кога ще бъде следващия мензис можеш да използваш календарче , но не всички жени имат редовен цикъл.
    Промените в хормоналното състояние , преди и по време на менструацията , могат да влияят на настроението ти . Около момента на овулацията ти можеш да се почустваш както енергична и секци , така и поттисната , раздразнителна и заядлива , малко преди започване на мензиса. Можеш да усещаш наболяване в гърдите или те да се уголемят , а по лицето и гърба си може да ти се появи акне. Така всеки месец се освобождава по една яйцеклетка , докато жената стигне онзи етап в живота си , който е известен като менопауза. Това обикновенно става когато жената е към края на 40-те или през 50-те . След този етап менструацията спира и жената не забременява.
    Ако при менструация имаш силни болки или те притеснява нещо желателно е да отидеш при генеколог .

    http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=465

  13. #13
    Абе кви глупости говорите тука на детето. В последно време тампоните така се усъвършенстваха че и на 8 годишна да го напъхаш проблема е НУЛЕВ! Слушай сега-купуваш си О.Б. Лайт Флоу (те са най-мъничките) и са със онова специалното покритие (сега май всички о.б. са такива ма не знам). Тези неща, които говорите са на базата на някакви данни от преди 3-4-5 години, когато, не съм много сигурна, тези нови материяли не са били навлезнали още. Отделно, че майките ви ви плашат с какво ли не. И все пак не забравяй да сменяш тампона редовно!!
    If people can't make you fly, they'll make you fall faster

    Once the game is over, the king and the pawn go back to the same box.

  14. #14
    Супер фен Аватара на maybelline
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 537
    Не е необходимо да взимаш най-малкия размер тампони.Ако ти тече силно,вземи си за силно течение(по-дебели са,но ефикасни и нищо няма да ти стане,споко).Аз си сложих за пръв път на 13-14 години и нямах никакъв проблем.Да,вярно е,че трябва целия ти показалец да влезе,а дори и след това има вероятност да усещаш тампона.Ако изобщо го усещаш,трябва пак да пъхнеш показалеца и да продължиш да наместваш.И не се безпокой - няма начин да пъхнеш тампона 'прекалено навътре'(физически невъзможно е).Така че пъхни колкото можеш,но внимавай конеца да е отвън(не целия,разбира се) през цялото време.Обикновено остава около 5см конец след като сложиш тампона - достатъчно,за да го извадиш после.При изваждането те съветвам да си седнала(на тоалетната чиния) или приклекнала(седнала май е по-лесно).А при поставянето е добре да си приклекнала,а седящата поза може да ти е неудобна.Незнам за теб,поне при мен е така.Късмет и не забравяй предварително да си измиеш ръцете,а и след това

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Мнения
    1 407
    По-добре не рискувай.

  16. #16
    Guest
    Аз съм на 16.На 24 отивам на море,но на 25 трябва да ми дойде,правила съм секс, но ме е страх да си сложа тампон,а и имам нередовен цикъл, а и сега като чух,че трябва целия ти показалец да влезне....се ужасих и май няма да ползвам

  17. #17
    Фен Аватара на AnnGi
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    ^^Извън реалноста^^
    Мнения
    264
    imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6

  18. #18
    Супер фен Аватара на maybelline
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 537
    Цитирай Първоначално написано от Ann GI
    imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6
    Приятелката ти трябваше да изчака тампона да се напълни и тогава с малко усилия щеше да го извади с пръсти.А това за целия показалец и на мен ми звучеше странно,но когато пробвах,не знаех колко от показалеца ще влезе и не се стреснах като видях,че целият влиза.Сега на думи ви звучи ужасяващо,но въобще не е така.А това с конеца - ами преди да пъхнете тампона го дръпнете леко и ако видите,че е хлабав или тампона се деформира,не го поставяйте и си вземете друг тампон.Аз винаги първо дърпам конеца,за да проверя здравината и от 20 тампона,1 или 2 се оказват нещо не-наред.

  19. #19
    Ако искаш питай майка ти,но не мога да ти дам съвет точно как,защото самата аз още се чудя как да и кажа.Може да е тъпо,ама...

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Ann GI
    imam priqtelka koqto si slojila tampon i go mahnala mn kusno kon4eto se skusalo i tampona ostanal tam za da go mahnat i pravili operaciq za tui 4e vnimavai da ne zakasnee6
    ебаси как си го е завряла тя тоя тампон
    като и е останал вътре,не можа ли да отиде на гинеколог и той щеше да и го извади и без тва само знае да бърка вътре

  21. #21
    Фен Аватара на AnnGi
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    ^^Извън реалноста^^
    Мнения
    264
    ami tq iskala da go drupne ama kon4eto se skusalo i tampona bil mn na vutre i se nalojilo hirurgi4eska namesa

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Колкото и навътре да е бил, пак е можело да го извадят с онова, металното. Случвало ми се е.

  23. #23
    Фен Аватара на AnnGi
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    ^^Извън реалноста^^
    Мнения
    264
    az da ne sam bila tam tq taka mi kaza i sa i pravili operaciq sa istina li e ne e li neznam no az i vqrvam
    Мъжът е главата на семейството ,а жената е вратът които я движи!!!

  24. #24
    moje6 da polzva6 tampon ama da zn 4e kogato ti e silno ne e mn ydobno i s nego!!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си