.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    Глупав въпрос

    Такааам, срам не срам, ще попитам Ама наиста ми е много любопитно.
    Преди малко дойде в нас по-малката ми братовчедка, която макар и на 13 дава заявка за дългогодишен фолк-фен. Чуди се много време защо Слави Трифонов нямало да има концерти тая година, бла-бла, снимки ми показва от негови предишни прояви и тн и тн. После си пусна Планета, а аз изчезнах да си права обяд. Като се върнах обаче в стаята течеше някъф репортаж за някакъв концерт на Планета и ето гениалния въпрос, който се оформи - защо и при Слави, и при пайнерките, сцените са постоени по дължината на стадионите и има такова огромно разстояния от публика и сцена?! Много странно ми стана. Аз съм била на достатъчно концерти, но винаги публиката е била почти до сцената или макс 1-2 метра разстояние. Ето, Блек Сабат беше на стадион, сцената си беше построена по ширината, публиката беше адски близо. Защо при гореспоменатите е обратното? Много ми е любопитно, ей

  2. #2
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    За Слави не съм много сигурна... За фолк- дивите... Да не ги види никой фен без да са минали през 1000 компютърни филтъра.... И като са с недостатъчно грим... И да не си личи, че с плейбека се разминават

    А сериозно- нямам идея...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  3. #3
    Не вярва да е затва....не съм я пуснала тая тема да плюя пак по чалгата, наистина ,просто адски ми е интересно да разбера. Предполагам си имат някакви съображения, но какви?
    Мислех, че е заради пироефекти евентуални, но пък Рамщайн и Металика например ползват такива ефекти, а публиката си е близко...
    А не вярвам Слави да гърми повечко барут от Рамщайн

  4. #4
    Guest
    predpolagam,4e e zaradi sigurnostta im,6toto znaqt,4e mnogo hora mrazqt 4alga i ako gi spipat 6e gi prebiqt.naistina za slavi i az sum zabelqzala,4e e mnogo dale4e scenata,a za 4algarkite ne znam-ne gi gledam,ama slavi si ima pri4ina-da izliza da se pravi na golemiq rodolubec i da se luva zemqta 100 puti...

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    305
    Всъщност въпроса е леко безпочвен, щото в Пловдив на концерта на въпросните, сцената беше построена по ширина на стадиона...
    The art of love is not to let your heart get broken !

  6. #6
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Между впрочем е възможно и от озвучаването да е.. в някои столични дискотеки не можеш да се приближиш на 5-6 метра от озвучителните тела, защото вътрешностите ти започват да подскачат и ти става лошо.. представям си какво е да озвучаваш стадион.

  7. #7
    добре де, а блек сабат с кво озвучение бяха???
    Не можете да ме убедите, че пайнерките вадят по-мощно озвучение от метъл концертите на които съм била. не би могло да е затва...

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от _Jessy_
    Всъщност въпроса е леко безпочвен, щото в Пловдив на концерта на въпросните, сцената беше построена по ширина на стадиона...
    може, наистина , мернах за секунди, не знам кое как е било, но пък направих връзката и със слави... но е факт че са ги строили така надлъж....

    п.п на кое викаш ширина?
    ( )ако приемем че тва е стадиона,

    ( ------------- ) сцената на пайнер

    ( І ) сцената на останалите концетрти

    мноо неграмотно, ама кво да се праи




  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    305
    Не разбрах какво имаш предвид ти с тея схеми, но аз на ширина приемам да е успоредна на дългата страна на стадиона, а не на късата/късите страни са където са вратите/.
    The art of love is not to let your heart get broken !

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    305
    А ся се сещам, че в други градове е била построена да бъде успоредна на късата страна... не знам, може да има връзка с продадените билети и капацитета на стадионите... или със захранването...
    The art of love is not to let your heart get broken !

  11. #11
    Голям фен Аватара на MimityYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    burgas
    Мнения
    533
    emi nali na nqkav koncert na planeta Gergana li ne znam koq bez da iska dokato peela si hvarlila mikrofona ))) i si4ki q vidqli )) predstavi si tva da se be6e slu4ilo na 1metar ot publikata otgovorat mi e :zaradi pleibeka

  12. #12
    Голям фен Аватара на Iliqn4eto
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    534
    Мнения
    628
    Хех всеки дава различно предположение ,НО кое ли от всички е вярно ,а и има ли такова ..

    или трябва се пита някой с по навътре в нещата или все още самото колебание (е колебание не е точната дума ) ще си остане..

    Метълката дано разбереш истината и да задоволиш любопитството си

    иначе затова да не се видят ,че не пеят на живо и колко са нагримосани -едва ли ,та нали те ходят по заведения и там се гледат
    явно заради звученето ,но както ти каза -за метъл групата и тяхното озвучаване-пак нещо не пасва
    ами явно така по им харесва-хехе ,ако някой от публиката им перне някой домат да не го улучи (това в кръга на майтапа )
    Opitvam se da ne mislq,
    no tvoqta celuvka dqvolski mi Lipsva
    Obi4am te tova boli,
    obi4am te vsi4ko e salzi
    no znai,4e poslednata salza
    6te kapne ot tvoite o4i
    za6toto bez da znae6
    OBI4A6 me i TI!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си