.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    ne s1m sigurna kakvo iskam v momenta!

    a vie? kakvo iskate ot jivota si...
    naqsno li ste s1s sebesi...kakvo 6te sledvate, k1de, s kakvo, s kakvo vi se zanimava. smeq da tv1rdq 4e s1m postoqnen 4ovek po princip, no tazi godina zav1r6vam u4ili6te i ve4e s1m v panika-koga? k1de? kakvo 6te se slu4i s men ottuk natat1k, i podgotvena li s1m az?
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  2. #2
    И на мене това ще ми е последната година в училище. Искам да следвам психология, но повече ми се занимава с музика. Ако имам възможност да избирам дали да стана музикант или психолог - ще избера първото, колкото и да е несигурно. Жалко, че това никога няма да стане реалност...

    Нали не знаеш дали си готова за предстоящето? Никой не е подготвен за него, защото никой не знае какво ще бъде то.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  3. #3
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Ако не си учила в тясно специализирано училище, което предполага и висшето, съвсем нормално и в реда на нещата да си на кръстопът. Мен ако питаш - съчетай това, с което ти се занимава /ако има обособено такова/, с това, с което би могла да се реализираш и евентуално да си изкарваш хляба. Защото има много специалности, които са страхотни, но в БГ няма реализация с тях, да не говорим за финансови постъпления.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Ако не си учила в тясно специализирано училище, което предполага и висшето, съвсем нормално и в реда на нещата да си на кръстопът. Мен ако питаш - съчетай това, с което ти се занимава /ако има обособено такова/, с това, с което би могла да се реализираш и евентуално да си изкарваш хляба. Защото има много специалности, които са страхотни, но в БГ няма реализация с тях, да не говорим за финансови постъпления.
    nap1lno si prav! az dosega s1m u4ila moden dizain v u4ili6te, i si misleh do skoro 4e 6te prod1lja da se zanimavam s tova, no realizaciqta e nuleva! pri vnos na drehi ot turciq za po 4 lv kilograma d1nki, a se prodavat tuka po 50-70lv tiq s16tite d1nki, prespektiva nqma!
    sega si mislq za jurnalistika, ama mn trudno se vliza, a az s1m i s kofti ocenki v u4ili6te, i ne s1m ot nai staratelnite, no kato 4eli v tv mi se raboti, no nz...


    Dr. Kazimbutt, za6to smqta6 4e nqma da uspee6 v muzikata. kakto vinagi s1m kazvala ako mojeh da peq, 6tqh da stana pevica , no...s1m p1lna skr1b! trqbva ti dob1r menidj1r i tova e! ne s1m se interasuvala ot muzikalni kompanii, koito izdavat...kak1v stil iska6 da pee6/sviri6? pi6i mi ls, da si pogovorim, 4e me zaintriguva! [-o<
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    Varhu klaviaturata!
    Мнения
    1 217
    iskam da kaja na Dr. Kazimbutt 4e dokato sam ne si povqrva 4e moje da stane muzikant naistina nikoga niama da stane!
    potemata-i az sam za posledna godina \/ i se orientiram kam 4ujbina-tuk obrazovanieto e na nulevo nivo i otgore na vsi4ko niama6 realizaciq-kolkoto do specialnost neznam o6te no iskam da e v sferata na modata-grim,kozmetika,moden dizain ne6to ot sorta no ne sam orientirata o6te!

  6. #6
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Казимбуте, за да станеш музикант просто трябва да носиш музиката в сърцето си. Не ти трябват дипломи и други хартийки. Аз щото за повече от 12 години специализирано музикално обучение накрая се преборих за такава хартийка - диплом за преподавателска дейност на деца.. повече музикант ли съм според теб?
    Едни от най-големите джаз музиканти/импровизатори нямат музикално образование.

    Ако наистина го желаеш - хващай се сериозно. Намери си свестен учител, сам се интересувай от нещата, чети, практикувай.. 'Бог' помага на трудолюбивите, нали знаеш. Рано или късно ще ти се усмихне съдбата, бъди СИГУРЕН в това.

    Само преследвай мечтите си и един ден ще забележиш, че от яростното преследване вече си ги достигнал, просто не си го осъзнал

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    S o F i A
    Мнения
    727
    oho i az sum za poslena godina v daskalo;Vsi4ko,koeto ti minava prez glavata mi e napulno poznato,normalno e da si zadade6 vuprosa"ami sega na kude?" 6te6e da bude lesno,ako nqkoi moje6e da ti otgovori,no samo vremeto 6te pokaje . Btw i az misleh da u4a psihologiq,no govorih s 1 momi4e,koeto u4i to4no tova v SY i ne ostanah mnogo o4arovana. Sega sum se sprqla na "turizum",no bala e mn. visok i 6te trqbva qko u4ene. Vsu6tnost ako mojeh da izbiram bih zaminala v 4ujbina,no na tozi etap nqma da stane.
    Не позволявай на другите да ти казват за какво да мечтаеш!

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    Varhu klaviaturata!
    Мнения
    1 217
    Dharma do predi niakolko dena i az iskah turizam,no osaznah 4e az ne sam 4ovek,na koito mogat da mu se ka4vat na glavata razni tupi turisti i da me praat na maimuna!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Казимбуте, за да станеш музикант просто трябва да носиш музиката в сърцето си. Не ти трябват дипломи и други хартийки. Аз щото за повече от 12 години специализирано музикално обучение накрая се преборих за такава хартийка - диплом за преподавателска дейност на деца.. повече музикант ли съм според теб?
    Едни от най-големите джаз музиканти/импровизатори нямат музикално образование.

    Ако наистина го желаеш - хващай се сериозно. Намери си свестен учител, сам се интересувай от нещата, чети, практикувай.. 'Бог' помага на трудолюбивите, нали знаеш. Рано или късно ще ти се усмихне съдбата, бъди СИГУРЕН в това.

    Само преследвай мечтите си и един ден ще забележиш, че от яростното преследване вече си ги достигнал, просто не си го осъзнал
    Аз вече упорито преследвам мечтата си, но нали знаеш, че винаги човек се нуждае и от малко късмет, за да му се усмихне щастието?

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Мнения
    674
    незнам аз догодина ще кандидаствам в пмг с англииски и информатика след това се омитам отивам при чичо в америка тук пари няма

  11. #11
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от Dharma
    Vsi4ko,koeto ti minava prez glavata mi e napulno poznato,normalno e da si zadade6 vuprosa"ami sega na kude?" 6te6e da bude lesno,ako nqkoi moje6e da ti otgovori,no samo vremeto 6te pokaje
    По-добре ще е да си отговориш сам, а не да се оставиш на произволната вълна на времето, която не знаеш в кой ли бряг ще те разбие

    x, за някоя чуждестранна модна агенция не си ли мислила?

    Казимбут - естествено, има голяма доза късмет, но той се усмихва на кадърните хора. Не знам как успява 'късметът' да ги различни - но им се усмихва

  12. #12
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?

    Saatana vittu perkele hate crew!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?
    i az bqh taka, dokato ne stanah 12 clas! sled d1lgo umuvane re6ih- jurnalistika v sofiiskiq i nito st1pka po-nadolu .


    blagodarq na vsi4ki dali mnenieto si! 6te se radvam na o6te! =D>
    uspeh vi pojelavam! radvam se na ambiciqta vi! borete se, i 6te postignete vsi4ko koeto re6ite! i pravete smeli planove! 4ovek e tolkova golqm, kolkoto sa golemi me4tite mu!

    nerazbiram kakvo se slu4va s tozi forum! za6to temata za 4algata s1bra 400 mneniq, a temata za na6ite planove i b1de6te edva 10-tina?
    Ако е в моите ръце, то е мое
    Ако то е мое, то никога не може да стане твое.
    Ако строя нещо, то всички части са мои.
    Ако изглежда като мое, значи е мое.
    Ако си мисля, че е мое, значи е мое.
    Ако то е твое и аз го открадна, значи е мое.

  14. #14
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    аз също съм последна година. мисля да кандидатствам във варна в икономическия, така и така това съм учила до сега! като цяло това са "професионалните ми планове", колкото до личните... времето ще покаже

  15. #15
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Цитирай Първоначално написано от х
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?
    i az bqh taka, dokato ne stanah 12 clas! sled d1lgo umuvane re6ih- jurnalistika v sofiiskiq i nito st1pka po-nadolu .
    Еми кфоооу, и аз сега ще съм 12 клас... след някъф месец. Иначе... айде успех със журналистиката, но не е лесно

    Saatana vittu perkele hate crew!

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от х
    nerazbiram kakvo se slu4va s tozi forum! za6to temata za 4algata s1bra 400 mneniq, a temata za na6ite planove i b1de6te edva 10-tina?
    Защото хората, които кроят планове за бъдещето си, са малко. А и в темата за чалгата е по-лесно да напишеш мнение - просто трябва да оплюеш опозицията.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    И обясняваш, че е нормално момиче, което не знае дори какво иска да учи, да ходи с мъж? Другият път помисли дали си зряла, преди да спориш.

  18. #18
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    `Death`Whore`, да си зрял за връзка, и да знаеш какво искаш от живота са две различни неща. Хората се развиват страшно различно, и това какво става в главата ти не зависи от възрастта...

    КОлкото до плановете- аз също се лутам наляво- надясно и не мога да си намеря място под слънцето. Уча туризъм,сега ще съм втори курс, и не че е кофти, но не съм сигурна въобще с какво искам да се занимавам... Честно казано, предпочитам да съм сервитъорка, или работник на Червения кръст в някоя африканска държава, отколкото да се забия в някакъв офис, да се заривам с документи от 8 до 5, да се обличам с гнусни делови и официални дрехи и да говоря умни неща с колегите си- сухари... Не, наистина, не знам какво да правя... Не знам какво искам...
    Всъщност знам, искам да съм на 5
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    За да си с човек над 20 години, който се предполага, че знае какво иска от живота, трябва и ти да го знаеш.

  20. #20
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    За да си с човек над 20 години, който се предполага, че знае какво иска от живота, трябва и ти да го знаеш.
    "предполага се"... МНого точно го каза... И къде пише, че трябва да знае? Или как определи 20 като абсолютна граница? Хората са толкова различни, животът е толкова сложен и светът е толкова голям, че въобще не е ясно дали някога ще знаеш със сигурност какво искаш, камо ли да си задължен да знаеш като станеш на 20. Аз съм на 20 и не знам. ПОзнавам ужасно много хоеа над 20 които не знаят.
    Всъщност познавам само двама души, за които може да се каже че знаят какво искат от живота, и те са над 35.
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  21. #21
    Малко е далече това време от мен. И все пак имам някакъв план...или мечта..както и да е. Искам да се занимавам с фармация. Не да работя в аптека, а да се занимавам с разбработването на нови лекарствени продукти или медицинска козметика. Не смятам да работя в България...всъщност зависи....и тук имаме добри компании за козметика и лекарства....ще видим...и все пак не искам тия езици да ги пропилявам....Ще е трудно, но наистина го искам!
    If people can't make you fly, they'll make you fall faster

    Once the game is over, the king and the pawn go back to the same box.

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Мнения
    1 337
    И аз съм в клуба на завършващите
    Аз доскоро бях убедена какво искам, но само доскоро!
    Какво се получава ходя от февруари на уроци по История и Литература сещате се какво искам да кандидатствам Мисля да кандидатствам само в София обаче изведнъж една слънчета сутрин отварям вестника и с големи букви пише "...В УНСС вече с тест..." както и да е аз вече половината теми съм ги написала Но естествено какво им пука на хората? Поне СУ не е с тест само, че ако трябва да бъда честна не чувствам, че имам толкова умствен багаж за там С няколко думи съм отчаяна!
    Другото, което е не искам да завършвам, да имам бал, изпити, да трябва да се местя Няма нищо по-хубаво от гимназията Това ще бъде посленият ми "Първи учебен ден" Стига, че се депресирах не съм подготвена за нищо още Просто искам да ме върнат в 1ви клас
    И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163
    Аз имам още 3 години да му мисля. Искам право, но няма да стане. Оттам-нататък смятам руска фиология, но и там си е бая зор. Абе където-там. Може и в УНСС....

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  24. #24
    Нормално е да си задаваш такива въпроси-трябва да кандидатсваш, а с това ти се решава по кой път ще поеме професионалното ти развитие, а това се отразява на целия ти живот! Но все пак , каквото има да се случва ше се случи-ти просто следвай сърцето си! Мн, ама мн успех!
    Look inside yourself
    Like your oldest friend
    Just trust the voice within
    Then you'll find the strength
    That will guide your way
    If you will learn to begin
    To trust the voice within

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си