.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34
  1. #1
    Guest

    Едно предложение...

    Искам да помоля всички във форума нещо.. Моля ви хора, пишете на кирилица! Забравяме собствения си език! Вижте тази технология до къде ни докара.. вече в езика ни има повече чуждици, отколкото наши български думи!Умолявам всеки да пише на кирилица! Това не е нито заповед, нито правило, а просто молба! Нека покажем, че сме българи и поне да общуваме на собствения си език!Ако искате ме оплювайте и т.н., но това наистина трябва да се промени! Не е толкова трудно за изпълнение.. просто с тази шльокавица забравяме собствения си език
    Повярвайте ми, че това е за доброто на всички! За да сме един грамотен и единен народ, трябва поне да пишем на родния си език!

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Гето Милев
    Мнения
    2 200
    =D> =D> =D> =D> =D> =D>


    Skateboarding to me means freedom, an outlet for any sort of stress and responsibilities. It's my way of expressing myself...

  3. #3
    Фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    plovdiv
    Мнения
    114
    Ха така!!И аз така викам!! =D>

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jun 2004
    Град
    веселите пейки
    Мнения
    5 103
    жу суи д'акорд

  5. #5
    em nie pak si pi6em na bylgarsi,prosto e s latinski bukvi..
    ема...добре де..не ми пречи чак толкова,ама просто требва да се замислям повече....
    иначе - nice speach

    I'm Not EmO, I'm JusT a TeEnAgeR!!!

  6. #6
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    вчера имаше такава тема. не ви ли омръзна?

    иначе... откакто има кирилизатор, дори и аз прописах на кирилица. преди ме дразнеше че постоянно трябваше да цъкам Контрол. сега просто избирам Фонетик и то си го запомня. вече никой няма оправдание да не пише на кирилица.

    все пак... който на каквото иска да пише. мен не ми правят проблем постовете на латиница, стига да са написани нормално, a N3 s tAk1Va g0T1n1 BukV14k1. тези които се оплакват че ги болят очите... мисля че преиграват.

  7. #7
    и аз съм за

  8. #8
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    вчера имаше такава тема. не ви ли омръзна?

    иначе... откакто има кирилизатор, дори и аз прописах на кирилица. преди ме дразнеше че постоянно трябваше да цъкам Контрол. сега просто избирам Фонетик и то си го запомня. вече никой няма оправдание да не пише на кирилица.

    все пак... който на каквото иска да пише. мен не ми правят проблем постовете на латиница, стига да са написани нормално, a N3 s tAk1Va g0T1n1 BukV14k1. тези които се оплакват че ги болят очите... мисля че преиграват.
    Виж сега - на мен не ми е за това, че ме болят очите или нещо от сорта. Просто сме БЪЛГАРИ и трябва да пишем на БЪЛГАРСКИ.. не е ли логично? A tova koeto pi6ete vie hi4 ne e bylgarski мога да ви кажа... Някои от вас (пишещите на шльокавица) не знаят правописа на елементарни думи, а за речниковия капацитет - да не говоря... Вие не си знаете езика, а като гледам и нямате желание да го научите. Браво на вас! Българи.....

  9. #9
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    ако не е български какво е? нали пак го четем и разбираме? и на българите в Банат ли ще кажеш че не знаят български, въпреки че и те пишат на латиница?

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    V SuRcEtO Na...
    Мнения
    580
    Ми ние си пишем на бг просто с латинските букви кво толкова едно и също е

    Lesno e da kajesh obi4am te drugo e da go po4ustvash jivei si jivota kakto iskash ti a ne kakto drugite biha iskali jivota e edin momentite sa mnogo ne gi ispuskai
    skype: cecko_911

  11. #11
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    ако не е български какво е? нали пак го четем и разбираме? и на българите в Банат ли ще кажеш че не знаят български, въпреки че и те пишат на латиница?
    Четеш го и го разбираш...
    Ти си точно като Петър Стоянов. Нищо чудно да си му роднина... за тези, които не знаят - когато Петър Стоянов беше на власт, една от изцепките му беше да махне кирилицата и да се пише само на латиница...
    Не разбрах какво общо имат българите в Банат? Ти от Банат ли си или от България? Те да си пишат както искат... но да бъркаш думи от рода на яШ, вместо яж; глупаФ, вместо глупав;мозАк, вместо мозък и т.н., си е срам. А тези думи се бъркат, защото се забравят, а се забравят защото пишете на латиница и понеже "това е български и го четете и разбирате" ще си останете прости!

  12. #12
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ™.::CeCkO®BoY::.™
    Ми ние си пишем на бг просто с латинските букви кво толкова едно и също е
    Как може да сте толкова ограничени и да се хващате за най-малката сламка. Не е същото! Англичаните пишат ли на кирилица?

  13. #13
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от ™.::CeCkO®BoY::.™
    Ми ние си пишем на бг просто с латинските букви кво толкова едно и също е
    Как може да сте толкова ограничени и да се хващате за най-малката сламка. Не е същото! Англичаните да не би да пишат ли на кирилица?

  14. #14
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708

    Re: Едно предложение...

    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Искам да помоля всички във форума нещо.. Моля ви хора, пишете на кирилица! Забравяме собствения си език! Вижте тази технология до къде ни докара.. вече в езика ни има повече чуждици, отколкото наши български думи!Умолявам всеки да пише на кирилица! Това не е нито заповед, нито правило, а просто молба! Нека покажем, че сме българи и поне да общуваме на собствения си език!Ако искате ме оплювайте и т.н., но това наистина трябва да се промени! Не е толкова трудно за изпълнение.. просто с тази шльокавица забравяме собствения си език
    Повярвайте ми, че това е за доброто на всички! За да сме един грамотен и единен народ, трябва поне да пишем на родния си език!
    Е как ще се пише на кирилица,то сега е модерно да се говори на всичко друго,но не и на български....Явно и за модераторите е непосилна задача да направят писането на кирилица задължително...
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  15. #15
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    човек който се оставя писането на латиница да му развали правописа е меко казано глупав. аз от толкова години пиша редовно на латиница из чатове... как не ми се развали правописа?

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Гето Милев
    Мнения
    2 200
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    човек който се оставя писането на латиница да му развали правописа е меко казано глупав. аз от толкова години пиша редовно на латиница из чатове... как не ми се развали правописа?
    Е ти си единичен случай. Наистина с тези чатове хората си забравят някои думички. Този форум е жив пример. Едва ли има тема, в която да няма поне 5 грешки Лично аз съм твърдо ЗА писането на кирилица във форума. А и четенето на романи в раздел "Любов" на латиница не е никак приятно.. ако знаете с каква лекота ще се чете и пише с кирилицата.. еххх размечтах се


    Skateboarding to me means freedom, an outlet for any sort of stress and responsibilities. It's my way of expressing myself...

  17. #17
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Човек, който се оставя писането на латиница да му развали правописа е меко казано глупав. Aз от толкова години пиша редовно на латиница из чатове... как не ми се развали правописът?
    Други неща май ти куцат...

  18. #18
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Човек, който се оставя писането на латиница да му развали правописа, е меко казано глупав. Aз от толкова години пиша редовно на латиница из чатове... как не ми се развали правописът?
    Други неща май ти куцат...

  19. #19
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    490
    Писането на кирилица освен че щади очите (постове на шльокавица, повече от 1 ред не чета), изразява и уважение към останалите които посещават форума и четат темите и се опитват да ви помогнат по някакъв начин.
    Ползва търсачката.

  20. #20
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Човек, който се оставя писането на латиница да му развали правописа е меко казано глупав. Aз от толкова години пиша редовно на латиница из чатове... как не ми се развали правописът?
    Други неща май ти куцат...

    а да забелязваш че никъде не пиша главни букви и запетайки? защо трябва да се старая да си изпипвам писането в някакъв форум? тук общуването е неформално. само за членуването си прав/а, винаги ми е било проблематично.

  21. #21
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    да забелязваш че никъде не пиша главни букви и запетайки? защо трябва да се старая да си изпипвам писането в някакъв форум? тук общуването е неформално. само за членуването си прав/а, винаги ми е било проблематично.
    Едно време даскалката по български ми го обясняваше така:да вземем изречението "Смърт за анархизма"(примерно).Замест ваш думата "анархизъм" с той/тя или него/нея.Ако стане с той/тя значи "анархизъм" трябва да завърши на "ът",ако стане с другото-другата форма...
    Много е тъпо,но така най-лесно го научих...
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  22. #22
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    да, знам правилото. ако е подлог е пълен член, иначе (допълнение, обстоятелствено пояснение, определение и т.н.) е кратък. ако се замислях за това щях да го пиша правилно, но просто не съм свикнал да мисля за членовете.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Jamalska
    жу суи д'акорд

  24. #24
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ™bLaCk`RoSe™
    Цитирай Първоначално написано от Jamalska
    жу суи д'акорд

  25. #25
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Compton
    Мнения
    862
    хубау че сте добре

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си