.

Виж резултатите на анкетата: Оценявате ли факта, че живеете в България?

Гласували
107. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    81 75,70%
  • Не.

    26 24,30%
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 75
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Оценявате ли факта, че живеете в България?

    Въпросът е ясен, вие сте.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Мнения
    1 266
    Е, да.Въпреки мизерията и вичко останало съм радостна, че живуркам в БГ
    Неподходящ размер на снимка в подпис!

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    518
    Не.

    Елеонора
    ,
    в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.
    110 Mo6nо бан поради системни нарушения на 8 и 11 точка повторно след бан на предишен профил.
    80.95.22.55
    84.43.153.36

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Не.

    Елеонора
    ,
    в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.
    Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...)

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Near here...............!:)
    Мнения
    498
    vinagi 6te iskam da si jeveq v bg,moje da otida da u4a nqkude sled 12 klas,no pak 6et se vurna!samokato se setq kolko mi e milo i drago kogato se vru6tam ot 4ujbina ne e istina prosto!Bulgariq e Nr.1
    Ne si zaslujava da pla4e6 za ne6to,koeto ne moje (ili ne iska) da pla4e za teb!

    Член на Клуба на пенсионерите!

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2005
    Мнения
    1 266
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Не.

    Елеонора
    ,
    в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.
    Ти пък от къде знаеш кви са финансите на хората ???
    Неподходящ размер на снимка в подпис!

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    518
    Не си толкова добре финансово, но имаш компютър, имаш интернет, сигурно имаш и GSM. Истина е, че сме зле сравнени с Европа...ДА. Но ми е смешно някакви като започнат да се оплакват колко зле са и как нямат хляб да ядат, а в същото време живеят добре финансово купуват си нова кола, нов телевизор. Един приятел майка му не му дава 50 стотинки и му вика, че нямали да имали хляб да ядат, а на следващият де си купуват телевизор за 500 лева. След няколко месеца бойлер за 1500 лева. Това ли е мизерия? И по мои наблюдения голяма част от хората са така.
    110 Mo6nо бан поради системни нарушения на 8 и 11 точка повторно след бан на предишен профил.
    80.95.22.55
    84.43.153.36

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Не си толкова добре финансово, но имаш компютър, имаш интернет, сигурно имаш и GSM. Истина е, че сме зле сравнени с Европа...ДА. Но ми е смешно някакви като започнат да се оплакват колко зле са и как нямат хляб да ядат, а в същото време живеят добре финансово купуват си нова кола, нов телевизор. Един приятел майка му не му дава 50 стотинки и му вика, че нямали да имали хляб да ядат, а на следващият де си купуват телевизор за 500 лева. След няколко месеца бойлер за 1500 лева. Това ли е мизерия? И по мои наблюдения голяма част от хората са така.
    Да ти кажа честно, има доста истина в това, което казваш.
    Да, хората, една голяма част от тях, казват, че нямат кинти да живеят, а в следващия момент карат коли, не последни модели, а съвсем нормални, ходят на море всяко лято. Според мен, е възможно това да се дължи на комплекс от постоянното натякване колко сме били зле, колко сме бедни и т.н.

  9. #9
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Не.

    Елеонора
    ,
    в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.
    Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...)
    nali si 4uval 4e ocenqva6 ne6to edva sled kato si gozagubil
    v tvoq slu4ai tova 4e tolkova ceni6 balgariq se dalji na tova 4e si dale4 ot neq i na nostalgiqta

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Не.

    Елеонора
    ,
    в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.
    Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...)
    nali si 4uval 4e ocenqva6 ne6to edva sled kato si gozagubil
    v tvoq slu4ai tova 4e tolkova ceni6 balgariq se dalji na tova 4e si dale4 ot neq i na nostalgiqta
    Искам да ти кажа, че не си прав. Да, и преди съм живял в чужбина, не ми беше никак леко, носталгията беше огромна, просто огромна...
    Сега живях повече от година тук и мога да ти кажа, че още повече се привързах, заобичах още по-силно България!

    Винаги съм ценял България!

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    518
    p4elata_brumze,
    това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

    Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
    110 Mo6nо бан поради системни нарушения на 8 и 11 точка повторно след бан на предишен профил.
    80.95.22.55
    84.43.153.36

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    p4elata_brumze,
    това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

    Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
    Не съм кой знае колко запознат с нещата от едно време, но като се замисля може и да си прав.

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    518
    Това е. Исках да кажа, че не живеем толкова зла и мизерно. Не живеем перфектно, но определено не живеем мизерно. Айде спирам, че отклоних обсолютно темата.

    По темата - Не. Все тая и да се бях родил във Франция, и в България, и в Румъния, и в Гърция. Все ми е едно. Естествено не бих искал да се родя в Албания например, но не виждам какво трябва да оценявам. Не виждам какво да оценявам. В България да не би да е много по-добре или по-зле (май е по-зле). Все тая...
    110 Mo6nо бан поради системни нарушения на 8 и 11 точка повторно след бан на предишен профил.
    80.95.22.55
    84.43.153.36

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    Това е. Исках да кажа, че не живеем толкова зла и мизерно. Не живеем перфектно, но определено не живеем мизерно. Айде спирам, че отклоних обсолютно темата.

    По темата - Не. Все тая и да се бях родил във Франция, и в България, и в Румъния, и в Гърция. Все ми е едно. Естествено не бих искал да се родя в Албания например, но не виждам какво трябва да оценявам. Не виждам какво да оценявам. В България да не би да е много по-добре или по-зле (май е по-зле). Все тая...
    Всеки има собствени виждания, идеали и ценности.
    Едни ги е срам да кажат, че са българи, други се гордеят с това.

  15. #15
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    p4elata_brumze,
    това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

    Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
    Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора...

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Мнения
    1 187
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    p4elata_brumze,
    това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

    Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
    Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора...
    Това бях аз...
    и за да не е много офф-Да оценявам факта,че живея тук
    "Това,което не ме убива,ме прави по-силен"-Фридрих Ницше


  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    518
    Цитирай Първоначално написано от p4elata_brumze
    Едни ги е срам да кажат, че са българи, други се гордеят с това.
    Аз не се срамувам, но не и виждам овод за гордост. Националността не е определяща за човека.

    Мен пък ми е смешно като някакви вземат да говорят колко се гордеят с България, как биха дали всичко за нея, а след това хвърлят боклуците си където им падне и по този начен развалят природата на България. Тази за която вика, че биха направили всичко...
    110 Mo6nо бан поради системни нарушения на 8 и 11 точка повторно след бан на предишен профил.
    80.95.22.55
    84.43.153.36

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от Mo6nо
    p4elata_brumze,
    това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

    Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
    Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора...
    Значи правилно съм си помислил, че това се дължи на комплекс.

  19. #19
    Фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    Pico-Union District
    Мнения
    288

    Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Psycho Realm

    Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...
    Без коментар, хахха.

  21. #21
    Мисля, че да. Почти.
    Приятелството е като една душа в две тела.
    Това, което твърдя, може и да не е вярно, но допускам, че е възможно.

  22. #22
    Аватара на Imperial
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    България
    Мнения
    19
    Щастлив съм че съм роден в България.

  23. #23
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    Естествено,че го оценявам.Въпреки,че България има много кусури,които се надявам да се оправят просто не искам да живея никъде другаде.На екскурзии да,ама тука ми е добре.

  24. #24
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    Не.
    Оценявам собствени успехи. Защо да оценявам нещо, което не съм избирал сам?

  25. #25
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904
    Цитирай Първоначално написано от Psycho Realm

    Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...
    Напълно подкрепям това изказване, освен това обаче, не разбирам
    какво толкова има някой да се гордее, че е българин, какъв повод за гордост е това? Пък и щом с това някой си се гордее, това ме навежда на мисълта, че тоя човек няма с какво друго да се гордее? Някак си просто недоумявам. Иначе....абе темата е зададена странно, дали оценявам факта, че живея в България, в смисъл? Да, радвам се, че не живея в Буркина Фасо примерно, но иначе зависи изцяло само от мене къде ще живея в крайна сметка...какво толкова има да оценявам и да не оценявам....

    Give me your best shot motherfucker!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си