.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: maminoto detence

  1. #1
    <Naiki>
    Guest

    maminoto detence

    xora kak vazpitavat Nikol4o vav vtora i treta glava

  2. #2
    Guest

    Re: maminoto detence

    pls xora pomagaite trqbvami SPE6NO maminoto detence ili po to4no
    kak vaspitavat Nikol4o vav vtora i treta glava!!!!!!! BLAGODARQ VI PREDVARITELNO.<TANKS>!!!

  3. #3
    tc
    mi te ne go vyzpitavat izob6to pyk i zemi si pro4eti v knigata ili literaturata za 7-mi klas ai uspeh
    Не Ме Ебе ДоРи Да ПаДнЕш На КоЛеНе !!!

  4. #4
    Възпитанието на едно мамино детенце
    /анализ/
    втора глава: Повествователният текст въвежда образа на Николчо във вгора глава на повестта, която в композицията на творбата се явява завръзка. Читателят е впечатлен от “благонравните изречения”, изречени от детето към Иван Нищото. Речевата характеристика откроява разглезеността на момчето, неговота невъзпитаност и арогантно поведение. Жизнен, енергичен и пъргав, като всяко здраво дете, Никола е оставен на произвола на съдбата от своите родители. Те нехаят за възпитанието му, не се чувстват отговорни за изграждането на личността му и нямат критерии за ценостно и порочно поведение. Това момчето долавя интуитивно и повествователните факти го доказват. Епизодът със захапаната ръка на слугата и лъжата на Никола разкрива усета на детето, че родителите ще повярват на него, а не на Иван и затова чорбаджийският син хладнокръвно излъгва. Безнаказаността го лишава от възможността да оразличава доброто от злото, нравственото от безнравственото, като отговорността е на ограничените и тесногръди родители Нено и Неновица.Вместо да бъде наказан и поучен за стореното, Никола е съжален и окаян, а това му създава усещането за всепозволеност, провокира надменността му и пренебрежителното отношение към другите.
    /Следва епизодът с училището, анализиран в темата “Училището в живота на Никола”/
    трета глава: Разказаните от повествователя случки от детството на Никола, илюстрират различни страни от погрешния и пагубен подход на родителите във възпитанието на детето им. Те не само го глезят, обещават му незаслужени подаръци, поощряват мързела и надменността му, но не се и противопоставят на влечението му към гюловата ракия, което той проявява отрано. Опитът на бащата Нено да отклони желанието на сина си да пие, е твърде неубедителен, защото Николчо хитро се основава на родителския пример. Умствената ленивост на бащата ярко се проявява в “словесния двубой” между двамата, в който победител е синът, защото бащата не умее да защитава тезитe си и е безсилен като личен авторитет. Срещнал енергичната подкрепа на умилената си “родителница”, Никола успява да удовлетвори и този свой каприз. Неновица и не помисля, че благосклонността й към тази порочна страст на сина й, ще подпомогне превръщането му в пияница и пропаднал човек.
    Всички предпоставки, създадени от семейната среда и липса на пълноценно родителско възпитание в детството на Никола, предопределят поведението му на вече пораснал младеж, у когото не са възпитани никакви добродетели, следствие на което героят попада сред най-разхайтените и порочни младежи на града, които стават негови приятели. Надменността, високомерието и пренебрежителното отношение към другите, наследени от Нено и Неновица, отблъскват почтените хора от Никола и той се събира със своите “полудругари”. Повествователят ги нарича иронично така, защото между тези младежи не може да има истинско приятелството. Тях не ги свързва нищо смислено и пълноценно, а само страстта към пиенето и вкусът към леконравни и скандални прояви. Поведението на тези младежи основателно предизвиква реакцията на градското общество. Нескрита е иронията на разказвача, който определя Николчовата компания като “трите надежди на казанлъшкото бъдеще”. Иронията откроява безнадежността за промяна към по-добро у хора, достигнали до тази степен на празнота и безцелност в своето съществуване. Справедливо е възмущението и недоволството на казанлъчани от Николчовия баща, у когото с основание всички виждат главния виновник за безнравственото поведение на сина му. Мъдро Али ага обобщава, че “За убиване са такива бащи”. Твърде впечатляващ е фактът, че Каравелов “поверява” на турчина-господар морално-санкциониращата позиция, с което се откроява неверието на възрожденеца Каравелов, че българското чорбаджийство е способно “да случи” възраждането и свободата на отечеството, защото е лишено от водещи, основополагащи добродетели.

    Ето ти анализ-ще ти помогне да си напишеш съчинението

    Може би Бог иска да срещнеш много неподходящи хора, преди да срещнеш истинския, затова когато това се случи, бъди благодарен...
    http://glamorous-angels.piczo.com/?cr=6&rfm=y

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си