.
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 129
  1. #1

    ЗА ВРЕДАТА ОТ ПУШЕНЕТО НА ТРЕВА

    Естествено тревата бива няколко вида. Но сега ще стане въпрос за тревата за пушене. Много автори твърдят, че пушенето на трева е по-приятно от нейното косене. Това е само едната страна на въпроса. Има и друга. А по-точно: трудовите злополуки и привикването. Досега не съм чувал някой да е привикнал към косенето на трева. Известно е също, че косачите и при най-упорито косене на изпадат в халюцинози. При пушенето не е така. Широка е гамата на халюцинации - от тази за получаването на наследство до твърдото убеждение, че сте катеричка с гипсиран крак. Трудовите злополуки при усещането за летене също са често явление. Те, разбира се, не са така фатални, както при сапьорите, но все пак приземяването не е леко. А усещането за болки в главата може да се сравни с това, което се получава, ако носите три номера по-малка шапка. Фалшивото чувство за щастие може да ви накара дори да повярвате, че не сте българин. Другото важно усещане е приливът на сила и могъщество. Много често по-прагматичните пушачи използват това състояние да си направят сами ремонт на къщата или да поставят световен рекорд на 100 м гладко бягане. Всичко зависи от това дали имате спортен екип, или къща. Сексуалните последици също не са за пренебрегване. Пониженият праг на отговорност води до нарушаване на основния принцип на кондома "прави любов, а не деца".
    Но най-тежко се понася чувството за свобода и безгрижност. Когато мине въздействието на тревата, връщането към действителността е мъчително и поразително напомня на чакане в нотариата. А ако индивидът, пушил трева, реши да кара автомобила си, става нещо по-любопитно. Да си припомним поговорката "скоростта краси човека". Нещо повече, бих добавил аз в случая. Ако скоростта краси човека, то високата скорост го прави дори неузнаваем.
    И ако наистина много искате да избягате от реалността и да се чувствате свободен, да помечтаете, вместо да пушите, можете да пишете. За разлика от наркоманията, графоманията е опасна само за околните и няма никакви вредни последици за тези, които я практикуват.
    I’d give my all to have
    Just one more night with you
    I’d risk my life to feel
    Your body next to mine
    Cause I can’t go on
    Living in the memory of our song

  2. #2
    =D>
    Stop it .. I just want Somebody to Get fLy it .. I got what I neEd , but can you top it ?! I may be younG , but I know whaT I want .. If you show mE Baby , you can Get on .. So come on ..

  3. #3
    Kremanaaa
    Guest
    Ne prochetoh obstoino temata, no vse pak moga da kaja che az sym na 21 i pusha treva ot 5 godini nqkade.Za sega ne vijdam nqkvi koi znae kvi posledici, ama nz pak..
    Imam frendcheta det sa pushili s godini ama veche ot 1-2 godini ne pushat.Az lichno sym imala baq dylgi periodi deto ne sym pushila no posle sym pochvala ot skuka ne ot pristrastqvane. Ili zashtoto tova da se napiq ne mi hareswa. Vinagi sym predpochitala trevata ot kolkoto alkohola.
    Inache po princip na sedmica pusha po 4-5 pyti.
    I po rqdko se sluchva po vseki den da pusha po 1-2.
    A kogato sym reshavala da spra ne sym imala nikvi problemi
    syvsem ok sym bila.
    A i ako znaesh kakyv e jointa i kolko pyti da drypnesh vsichko e ok. Nqma kakvi gafove da stana.Karala sym napushena, izlizala sym s nashte i takia oshte nekvi sluchai ama nikoga ne sym se dynila.
    Veche zavisi ot choveka i ot mn dr neshta.
    Sea gledam nekvi lapenca det mi pushat ot 2-3 meseca i veche nekvi mi se praqt che sa pristrasteni i takia prostotii.
    A we ako si pafkash umereno trevkata nqmash problemi i nai-vajnoto da ne minavash na tvyrdo.Az lichno samo 3 pyti sym shmyrkala amfeti i tova e.
    Ae peace

  4. #4
    Kremenaa
    Guest
    A zabraih da kaja che pusheneto na treva ne e narkomaniq.
    I mn pove4e se pristrastqvash kym cigarite, no pokrai trevkata tova malko se prenedregva.Zashto kakto az i mn hora koito poznavam vednaga moga da ostaq marata no cigarite.....s tqh she si umra.

  5. #5
    Guest
    Това реклама за това да станем писатели ли беше? А защо симптомите, описани преди това толкова ми напомняха алкохолна интоксикация? И защо всеки решава, че взимането на наркотични вещества е свързано с бягане от реалността, като това е една от причините имаща най-малък % на разпространеност? Въпроси... въпроси... а отговори няма, само себеизлеяния на хора, търсещи изкупителна жертва за обществения упадък...

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    Първо, защо не изрази собствено мнение по въпроса, вместо да направиш копи и пейст?
    Второ, всичките тези последици на излизане от това особено състояние - карането на автомобил, болките в главата са признаци на токсикация с алкохол.
    Трето, тревата се спира много по-лесно отколкото цигарите и алкохола.
    Четвърто, след напушване, лично моят мозък мисли страшно бързо. Правил съм тестове със решаване на логически задачи и разсъждаване над предварително поставена тема. Мозъкът ми работи, възприема и дава отговор по-бързо отколкото в обикновено състояние. Чакам да ми дадеш такъв пример за цигарите и алкохола.

    И като гледам, ти не пушиш трева.. Следователно трябва да си по-умна от всички нас, пушачите.. Я се огледай, една дума "сърце" не можеш да напишеш правилно..

  7. #7
    Супер фен Аватара на BornFromPain
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SFC HC
    Мнения
    1 261
    NiGGa тревата се спира лесно, докато не ти се превърне в начин на живот..
    Болките в главата щом не си ги усещал, значи изобщо не си чадил много.. Като някой ден се събудиш и от високо кръвно ти се пръска главата та не можеш да гледаш, и единственото нещо което ти помага е джойнт тогава ми говори за тоя ефект.
    После.. много ясно че ще решаваш задачи по-добре, ще свириш по-добре и тн.. Просто коза те вкарва във филма, демек се концентрираш единствено върху това нещо. Затъпяването от коза се изразява в това че ти вреди на паметта.. Аз поне забравям страшно много. Както и 99% от познатите ми които чадят от повечко време. И накрая ще си напълно концентриран върху задачата си ама няма да можеш да си спомниш нито една формула.. Ето това е затъпяването от коза..
    За това се радвам че вече не чадя.. От алкохол боли глава само на следващата сутрин, и то ако си пил глупаво.. И нямам илюзията като повечето хора, че всичко начаден се прави по-добре, демек трябва да си нон-стоп начаден.
    Черното отива на всичко. Рано или късно.


  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    повярвай ми, превръщал съм я в начин на живот.На ден съм пушил по 2-3 пъти, в продължение на месеци. И съм я спирал от раз. Болките в главата съм ги усещал, не се притеснявай. Въпроса е, че след напиване главата ме боли 6 пъти повече. Това със затъпяването е така, да. Тогава, в тези периоди, когато пушех много, наистина бях страшна развалина. Но това със формулата не е вярно.. Спомням си винаги всичко от поставената ситуация.. И аз не споделям усещането че ВСИЧКО се прави по-добре като си напушен...не, просто давам пример.. И все пак тревата има както отрицателно, така и положително въздействие. А такова въздействие за цигарите примерно още не съм чул/прочел..

  9. #9
    Фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    136
    Пушил съм трева няколко пъти. Научен факт е, че 1 масур да испушиш е много по малко вредно от 1 килограм ракия. След като се напушиш много се успокояваш, стреса отминава... абе общо взето си е хубаво. Сега ще си кажете, че и аз съм някакво просто наркоманче, но в същност цял живот съм тренирал нещо и съм много на вътре в спорта.
    Тревата е използват и много спортисти, но не за успокоение или за отминаване на стреса, а защото след едно хубаво напушване просто имаш много апетит. Това е и 1 от причините, заради която съм пушил трева. Просто няма голям и известен култорист, който да не пуши трева. Дори много клипчета има по мрежата с бате Арни, който си пафка тревичка в тях. И така... общо взето според мене има престрастяване, но не толкова голямо, че да няма спиране. Спирането на тревата е много по лесно от спирането на тютюна...
    Приятно пафкане на всички

  10. #10
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    мерси, че сподели...

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  11. #11
    долоооооооо

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Tyson
    Научен факт е, че 1 масур да испушиш е много по малко вредно от 1 килограм ракия.
    и как УЧЕНИТЕ... достигнаха до това заключение, младеж?

    предполагам, че са наливали куцо и сакато с по 1 кило ракия на човек, а после са предлагали и по един коС (... с дълъг нос, през гората гол и бос), за да видят аджеба, след кое деяние има повече щети(демич). тъй, а?

    глупак...

  13. #13
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    FockidyFockFock,може и така да са правили,защото като гледам точно си пасваш с крайния резултат от "1 кило ракия" и после-предложен-коС (през гората гол и бос,с дълъг нос и т.н. простотии).

    отвореняк ...

  14. #14

  15. #15
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    Нищо чак толкова сложно - просто ме дразнят отвореняци.

  16. #16
    шегуваш се, нали?

  17. #17
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    Не съвсем.

  18. #18
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    затвореняците са най-вървежни... както и мнимите научни изследвания, които винаги доказват нечия теза в интернет...
    Няма нищо общо с научните изследвания.
    Има общо с агресивните селяни. Специална социална прослойка,която иска да накара затвореняците да изглеждат още по-тъпи отколкото са и така да са готини демек вървежни.

  19. #19
    кой е авторът? може ли линка?

  20. #20
    МАМКА МУ КОЛКО ЩЕ СПОРЯ МАМКА МУ САМО ДА СЕ НАСПЯ МАМКА МУ И ВИ ПОЧВАМ МАМКА МУ !!!
    phah

  21. #21
    Супер фен Аватара на Neftochimic
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Bourgas
    Мнения
    1 220
    някои индивиди са достатъчно тъпи и без да пушат трева...
    а смяяяяяятаите ако препушат тревичка кво ще става...
    <N>

  22. #22
    Пълни глупости тревата е по безвредна от алкохола и цигарите
    който нямат никав ефект само преебават белия и черния дроб и боли глава повръщаш етц.

    Свия си една слимка и излитам, картината започва леко да ми бие на ляво , мозака ми се отпуска, напрежението изчезва, сетивата ми се подобряват, гледаката ми става кристално избистрена, крайниците ми се отпускат , всички проблеми изчезвът , ходя по улиците а всъщност летя , не мразя никой...

    а вие си пиите гадните водки и се биите и се правете на мъже колко можете да изпиите да драйфате, пушете по две кутиий виктори и после да не можете да изтичате 30 метра без да получите асма. И после ми разправяйте че тревате е вредна
    селяни скапани изкъртени

  23. #23
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    Хаха. Как се надъха момчето.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  24. #24
    Ти си толкова повреден вече..

    Ех, познавах едно момче.. щеше да излезе човек от него, но тръгна по-лош път- на тревата . Сега е пълно лайно.
    'Cus history is all dreams.'

  25. #25
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    По асфалто винаги си е по-добре.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си